Viską, ko norėjau, būti laiminga.
Lina numetė šonon antklodę, apvertė drėgną pagalvę ir vėl atsigulė. Tapo šiek tiek vėsiau, bet užmigti vistiek nepavyko. Trukdė retų automobilių padangos, šniokštinėjusios už lango. Ir mintys. Jos trukdė labiausiai. „Kur skuba tas vėlų vairuotojas? Namo? O gal bėga nuo kažko į naktį. Kas laukia to skubančio klajūno?.. Prakeikta karštis…“
Lina atsiduso ir atsikėlė. Butą žinojo kaip savo penkis pirštus, todėl šviesos neįjungė. Virtuvėje priėjo prie lango. Name priešais dega du langai. „Ar kas nors laukia savo klajūno, ar verkia dėl jo išėjimo?“
Jauni medžių lapai trukdė išvysti, ar priešais stovi kas nors prie langu. Lina įjungė naktinę lempą ir į stiklinę įpylė vandens iš virdulio. Išjungė šviesą ir vėl pažvelgė į namą priešais. Vienas langas jau buvo patamsėjęs. Ji gėrė mažais gurkšneliais, jausdama, kaip kartu su vėsiais vandeniu atvėsta ir jos kūnas. Pliki pėdos maloniai šalino linoleumas.
Pastatė tuščią stiklinę ant palangės ir grįžo į miegamąjį. Bet į suskaldytą, drėgną lovą nesigulė. Nuėjo į kitą kambarį ir atsigulė ant siauros, kietos sofos, užmetusi galvą ant mažos, kietos pagalvės, prikistos dieve žino ko.
Ir staiga pradėjo grimzti į miegą…
***
„Kartu! Kartu!“ – šaukė svečiai, laikydami rankose šampano taures.
Tomas atsistojo ir už rankos patraukė Liną. Aukštuose vestuviniu batuose ji beveik pasivijo jį ūgiu, galėjo žiūrėti tiesiai į akis, o ne iš apačios, kaip įprasta. Tomas žiūrėjo su susižavėjimu, meile ir neužmaskuotu potyriu. Ir Lina pasilenkė į priekį, šiek tiek pakreipusi galvą taip, kad skraistė uždengtų jos profilį nuo svečių.
„Vienas, du, trys…“ – draugiškai skaičiavo išgėrę svečiai…
Mama mokė Liną, kad šeimoje viskas priklauso nuo moters, kad ji turi vesti ūkį ir būti atrama vyrui. Ir Lina herojiškai emėsi kurti savo šeiminę laimę.
Iš pradžių jie viską darė kartu su Tomu: eidavo į parduotuvę, net vakarienę ruošdavo kartu, juokdamiesi ir bučiuodamiesi. Kol vieną kartą neužmiršo dėl bučių apie bulves keptuvėje, ir jos vos neišdegino. Jie mylėjo vienas kitą. Atrodė, kad taip bus visada, visą gyvenimą jie bus jauni ir laimingi.
Po dvejų metų Lina pagimdė dukrelę Austėją. Iš pradžių padėdavo mama.
„Pavargau…“ – skundėsi Lina Tomui, kad visai jai nepadeda.
„Vyras dirba, pavargsta. Tokia moters dalis – vesti namus ir auginti vaiką“, – sakydavo mama. „Tu gali dieną pramiegoti kartu su Austėja. O jei jis neišsimiegos, koks iš jo darbuotojas?“
Lina priprato miegoti pertraukomis, net trumpam užmigdydavo ant suolo vaikščiodama su vežimėliu. Kai Austėjai sukako dveji metai, Lina atidavė ją į darželį ir grįžo į darbą.
„Kai po penkerių metų išeisiu į pensiją, Austėją mes su tėvu pasiimsime pas save, o jūs gimdysite dar vieną vaiką“, – svajodavo mama.
Bet grįžusi į profesiją, Lina net neIr štai dabar, žaisdama su Austėjos vaiku smėlio dėžėje, Lina suprato, kad laimė – tai ne tas, ko lauki, o tas, ką sukuri pati.