– Bet aš esu alkanas! Jau tris dienas nieko nevalgiau, o tu taip pat! – Benamis? Ar tiesiog iš nevykusios šeimos? – Pagalvojau.

Nuo pat vaikystės tėvai mane taip auklėjo: “Visiems reikia pagalbos, nesvarbu, kas jie yra. Bet būk atsargus, neleisk jiems pasinaudoti tavo gerumu. Nežinojau kito būdo, visada stengiausi padėti aplinkiniams pagal galimybes. Taip, kelyje pasitaikė ir nelabai malonių žmonių, bet jie padarė mane stipresnį ir dėmesingesnį.

Pernai persikėliau į mažą miestelį, gavau gerą vietą biure. Iki šiol ten dirbu, atlyginimas padorus, nesiskundžiu. Darbuotojai man padėjo, kai atlikau praktiką, dabar jie tapo mano draugais, kuriais galima pasikliauti.

Savaitės viduryje pagaliau gavau laisvą dieną. Tą dieną nusprendžiau nueiti apsipirkti, man reikėjo daug apsipirkti. Išeidama iš parduotuvės staiga stabtelėjau, kai į mane atsitrenkė mažas berniukas:

– Dėdė, padėk mums. Mes neturime pakankamai pinigų maistui!
– Užteks jau, Dovydai!” Prie vaiko priėjo vyresnysis brolis, kaip man pasirodė, jie buvo labai panašūs vienas į kitą: – Nepriekaištauk žmonėms, vis tiek nieko tau nenupirksiu. Eime!
– Bet aš esu alkanas! Aš jau tris dienas nieko nevalgiau, o ir tu nevalgei!
” – benamiai? Ar tiesiog iš nedarnios šeimos?” – Pagalvojau. – Štai, imk, – ištiesiau maišelį su maistu, – nesijaudink, nusipirksiu sau dar.

Vyresnysis vaikas tyliai papurtė galvą atmesdamas, paėmė jaunesniojo ranką ir pradėjo eiti tolyn. Jis ėmė atkakliai rėkti, bet tai buvo ne įprastas vaiko verksmas, o pagalbos prašymas.

Kažkas manyje taip stipriai suspaudė, kai žiūrėjau paskui juos. Artėdamas prie savo automobilio, negalėjau sugalvoti, ką daugiau daryti su tais berniukais. Staiga akies krašteliu pastebėjau pažįstamą siluetą, sėdintį viduryje kelio visiškai vieną. Žmonės ėjo pro vargšą berniuką, visai nekreipdami į jį dėmesio.

Iš pradžių pagalvojau, kad gal netrukus grįš jo brolis ir jie pavalgys. Įsėdau į automobilį, bet nusprendžiau iš karto nevažiuoti, o šiek tiek palaukti.

Maždaug po pusvalandžio vyresnysis vaikas nepasirodė, nusprendžiau prieiti prie vaiko ir viską išsiaiškinti. Iš pradžių berniukas apsidžiaugė vėl mane sutikęs, bet paskui staiga nutilo, sakydamas, kad brolis jam uždraudė su manimi kalbėtis. Kad ir kaip būtų keista, man pavyko priversti vaiką prabilti maisto pagalba.

Dovydui penkeri metai ir jis nepažįsta savo tėvų, nes jam gimus jie, kaip pats sakė, tuoj pat dingo. Jam liko tik vyresnysis brolis Robertas.

Beje, Robertas labai ilgai nepasirodė, kol kalbėjausi su Deividu. Pradėjome nerimauti ir aš kreipiausi į policiją, kad praneštų apie šiuos vaikus. Galėjau apibūdinti apytikslius Roberto veido bruožus ir policija išsivežė jaunesnįjį. Maždaug savaitę buvau kaip ant adatų, negalėjau ramiai miegoti, visą laiką galvojau apie tuos berniukus. Laimei, netrukus su manimi buvo susisiekta numeriu, kurį policijai daviau tik tam atvejui.

Roberto ir Deivido tėvai jau buvo palikę šį pasaulį, vyresnysis brolis buvo surastas, jis buvo įsitraukęs į nelabai gerą kompaniją, bet jie padėjo jam išspręsti problemą. Berniukai būtų išsiųsti į vaikų namus, bet man pasakė, kad turiu galimybę juos įsivaikinti.

Po kelių mėnesių galėjau priimti Robertą ir Deividą į savo namus. Nepaisant to, kad nebuvau ištekėjusi, jie patikėjo man vaikus. Vis dėlto mano atlyginimas leido nupirkti jiems visus reikalingus daiktus.

Vyresnysis pradėjo lankyti mokyklą ir turėjo prisijungti prie tokios pat kaip jis paauglių grupės. Nebuvo lengva, bet rėmiau jį, kiek galėjau. O kitais metais Deividas eis į pirmą klasę.
Nesigailiu dėl to, ką padariau. Džiaugiuosi, kad likimas mane su jais susiejo.
 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

– Bet aš esu alkanas! Jau tris dienas nieko nevalgiau, o tu taip pat! – Benamis? Ar tiesiog iš nevykusios šeimos? – Pagalvojau.