Keturiasdešimties metų nesupratau gyvenimo prasmės. Vienišas, be šeimos, be buto ir net be darbo. Turėjo grįžti į mažą miestelį, iš kurio buvo kilęs

Aleksas jau seniai gyveno su mintimi, kad kažkas turi pasikeisti. Visą gyvenimą jis praleidžia kaip voverė rate, bet kartu sukasi vienoje vietoje. Būdamas dvidešimties įsidarbino vadybininko padėjėju ir visą gyvenimą dirbo tose pačiose pareigose. Jis taip pat buvo perdegęs ir neturėjo laiko darbui.

Jis nusprendė grįžti į gimtąjį miestą. Sostinėje jis niekada nebūtų galėjęs nusipirkti buto, o mažame miestelyje nusipirko vieno kambario butą, kad nereikėtų vėl gyventi su tėvais. Jis įsidarbino matematikos ir fizikos korepetitoriumi, pradėjo daugiau laiko skirti savo pomėgiams, pasivaikščiojimams gryname ore. Jo atlyginimas buvo mažesnis, bet pragyvenimui jo pakako, o darbas su vaikais jam tikrai pakėlė nuotaiką. Jis vėl jautėsi laimingas, o tokie žmonės visada traukė kitus, tad jis sutiko Aną. Ji irgi buvo mokytoja, tik anglų kalbos, ir kadaise siekė išvykti kur nors toli, gal į užsienį, bet galiausiai nerado nieko ramesnio ir geresnio už gimtąjį miestą. Bendrų interesų ir temų fone jie pradėjo susitikinėti ir neatidėliojo vestuvių.

Kai abu remontavo Alekso butą, jam paskambino buvęs viršininkas. Buvo atsilaisvinusi skyriaus vadovo vieta.
– Atlyginimas geras, bet niekas nenori jos užimti, nes darbo daug, o visi turi šeimas, vaikus ir neturi laiko. Ar norite pabandyti?

Kažkada Aleksas svajojo apie paaukštinimą, didelį atlyginimą ir visa kita, bet dabar staiga suprato, kad jo prioritetai smarkiai pasikeitė.

– Ne, ačiū. Aš irgi turiu šeimą ir išsikrausčiau.
– Ar negrįši į miestą?

Jis bent sekundę dvejojo, ar atsakyti:
– Ne, negrįžtu. Man čia puikiai sekasi.

 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Keturiasdešimties metų nesupratau gyvenimo prasmės. Vienišas, be šeimos, be buto ir net be darbo. Turėjo grįžti į mažą miestelį, iš kurio buvo kilęs