Labai troškau padėti šiai senutei. Tačiau tai, ką pamačiau vėliau, privertė mane persigalvoti

Vieną dieną ėjau į miestą darbo reikalais, kai mano dėmesį patraukė išmaldos prašanti senutė. Ji atrodė pavargusi ir išsekusi. Lauke buvo šalta, ir moteris buvo akivaizdžiai apsirengusi ne pagal oro sąlygas.

Jos drabužiai buvo seni ir nudėvėti. Ypatingą mano dėmesį patraukė jos apsiaustas. Tai buvo rudeninis apsiaustas. Žinoma, esant dešimčiai laipsnių žemiau nulio tai nėra geriausias pasirinkimas. Jau nekalbu apie jos senus, nudėvėtus batus. Ji drebėjo nuo šalčio ištiesusi ranką. Kai kurie žmonės praėjo pro šalį, kai kurie davė jai pinigų ar maisto.

Jaučiausi sutrikęs ir tą akimirką labai norėjau močiutei kuo nors padėti. Su savimi neturėjau grynųjų pinigų, todėl nusprendžiau, kad grįžusi namo išsiimsiu pinigų iš savo kortelės ir atiduosiu jai. Labai tikėjausi, kad rasiu ją toje pačioje vietoje. Nuėjau į prekybos centrą ir nupirkau senutei krepšį maisto produktų. Nusipirkau pieno, dribsnių, arbatos ir sausainių. Norėjau, kad ji jaustųsi gerai. Ji ten negyveno gero gyvenimo. Išsigryninau pinigus ir nuėjau ten, kur ji stovėjo. Tačiau vos tik priėjau prie jos arčiau, mane pribloškė įdomus vaizdas. Šalia senolės stovėjo maždaug keturiasdešimties metų moteris. Bet įdomiausia buvo toliau… Senolė ėmė tuštinti kišenes, kad atiduotų savo uždarbį moteriai. O paskui atidavė jai visą dėžutės, kurioje buvo surinkusi pinigus, turinį. Pirmas dalykas, kuris atėjo į galvą, buvo tas, kad ši moteris buvo jos viršininkė.

Tai buvo panašu į pasakojimą apie elgetas, kurie kažkam dirba ir už tai gauna atlyginimą. Bet tada įtikinau save, kad jos viršininkė negalėjo taip atrodyti, ji buvo prastai apsirengusi.
O pinigus paprastai pasiima dienos pabaigoje, o dabar buvo pietų metas.

Pradėjau eiti labai lėtai, kad išsiaiškinčiau tiesą. Išgirdau moters žodžius ir viską supratau.
– ‘Mama, paskubėk, aš skubu.

Po šių žodžių persigalvojau duoti močiutei pinigų. Padėti senutei ir remti sveiką jauną moterį yra skirtingi dalykai. Nežinau visos situacijos, bet kažkodėl esu įsitikinusi, kad moteris šių pinigų neima maistui. Priešingu atveju ji galėtų susirasti darbą ir padėti savo motinai. Ar jai negaila seno žmogaus? Nes tada nežinau, kokia yra priežastis.

Jei būčiau priėjęs šiek tiek anksčiau ir įmetęs pinigų, esu tikras, kad būčiau tiesiog parėmęs šią jauną veltėdę.

Nors man būtų buvę daug lengviau, jei nebūčiau pamačiusi tos nuotraukos ir būčiau tiesiog padėjusi seneliui. Už pinigus, kuriuos norėjau atiduoti senelei, nupirkau maisto ir pašėriau gatvės šunis. Jie tikrai neturi ko slėpti. Šis įvykis mane įtikino, kad prieš padėdamas žmogui, turi įsitikinti, jog tai bus naudinga.

 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Labai troškau padėti šiai senutei. Tačiau tai, ką pamačiau vėliau, privertė mane persigalvoti