Mama mane paliko ir po tiek metų vis dar pasirodė mano gyvenime. Po to, kai ji paprašė manęs pagalbos, supratau, kad nebenoriu šios moters savo gyvenime.

Taip jau atsitiko, kad savo tėvų nelabai prisimenu. Jie jau seniai nebuvo kartu. Mane užaugino močiutė, kuri juos visus pakeitė. Iki šešerių metų turėjau pilnavertę šeimą. Ir viskas buvo gerai.

Vieną dieną mano tėvas pradėjo krautis lagaminus. Tuo metu maniau, kad jis, kaip įprasta, vyksta į komandiruotę ir namo grįš po savaitės. Mes su močiute iki šiol nežinome, kodėl jis išvyko ir negrįžo. Mama niekada nekėlė šios temos, o aš niekada neklausiau. Iš pradžių mama stengėsi būti stipri, ėjo į darbą, o vieną dieną nuvedė mane pas močiutę į kaimą ir kažkur išvažiavo. Pasiilgau jos ir negalėjau suprasti, kodėl mama taip su manimi pasielgė. Beveik kasdien eidavau į kelią tikėdamasi, kad mama grįš manęs pasiimti. Nuo to laiko ji dingo iš mūsų gyvenimo.

Man visus pakeitė močiutė. Dėkoju jai už tai, kad tada neišsiuntė manęs į našlaičių prieglaudą, nors buvo sena ir vos galėjo vaikščioti. Ji mane palaikė ir darė viską, ką galėjo, kad suteikė man normalią vaikystę. Aš niekuo nesiskyriau nuo savo bendraamžių.

Mano močiutė galėjo palikti mane našlaičių prieglaudoje arba atiduoti kitos šeimos globai. Vargu ar kas nors būtų ją už tai pasmerkęs, nes vyresnio amžiaus žmogui nelengva vienam auginti mažą vaiką. Ypač iš vienos pensijos.
Laikas bėgo. Man pavyko baigti studijas universitete, gauti diplomą, tada susiradau darbą vienoje pirmaujančioje įmonėje, atlikau ten praktiką ir per mėnesį tapau jos darbuotoju. Nuo tada mano gyvenimas keitėsi.

Pradėjau uždirbti padorų atlyginimą, todėl galėjau išsinuomoti nuosavą būstą. Išsikrausčiau iš močiutės namų, bet nenustojau jos lankyti ir rūpintis ja. Galiausiai galėjau visiškai išlaikyti save ir močiutę. Kiekvieną savaitę atveždavau jai maisto produktų, mokėdavau už komunalines paslaugas ir pirkdavau vaistus. O ji savo ruožtu dabar galėjo daugiau ilsėtis ir nuolat dėl manęs nesijaudinti.

Vėliau įmonėje įdarbinome naują darbuotoją, jos vardas buvo Marija. Ji man iš karto patiko. Pradėjome bendrauti, o vėliau susitikome. Po metų aš jai pasiūliau.

Tuo metu sužinojau, kad į mūsų miestą grįžo mama. Senelė davė jai mano telefono numerį. Mama paskambino ir paprašė susitikti. Maniau, kad ji nori manęs atsiprašyti. Tačiau klydau. Vienintelis dalykas, kurio jai iš manęs reikėjo, buvo tai, kad aš ją finansiškai aprūpinčiau. Pavyzdžiui, dabar ji buvo sunkioje padėtyje, o aš uždirbdavau gerus pinigus…

Vėliau sužinojau, kad per tą laiką, kol manęs nebuvo, mama turėjo kitą šeimą – vyrą ir vaiką. Ir nė vienas iš jų nenori dirbti, todėl mano mama turi pati uždirbti pinigų visai šeimai. Jos nuomone, aš gyvenu gerai, todėl tikrai galiu jai padėti.

Mane tiesiog pribloškė toks įžūlumas. Nemaniau, kad mano mama bus tokia įžūli. Kartą ji paliko mane su močiute ir dingo Dievas žino kur. Ši moteris paliko mane be svarbiausio dalyko – motinos meilės ir rūpesčio. Man nebuvo lengva gauti viską, ką dabar turiu. O mano motina turėjo įžūlumo prašyti manęs finansinės pagalbos.

Žinoma, aš atsisakiau jai padėti, bet priminiau jai, ką ji kadaise man padarė. Mano motina neturi nieko bendra su mano sėkme. Vienintelis žmogus, kuriam būsiu dėkingas visą likusį gyvenimą, yra mano močiutė. Ji dėl manęs padarė labai daug. Nežinau, kaip būtų susiklostęs mano gyvenimas, jei ne ji. Džiaugiuosi, kad neužaugau tokia kaip mano mama. Tikiuosi, kad ji daugiau niekada nebepasirodys mano gyvenime. Dabar tikrai nenoriu nieko apie ją girdėti.

 

 

 

 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Mama mane paliko ir po tiek metų vis dar pasirodė mano gyvenime. Po to, kai ji paprašė manęs pagalbos, supratau, kad nebenoriu šios moters savo gyvenime.