Mano svainis nenorėjo, kad būčiau jo bute. Jis pamiršo, kaip jis ir jo dukra daugelį metų buvo man už nugaros.

Likęs vienas, be žmonos, buvau priverstas ilgus metus gyventi iš pensijos, o juk turiu anūkų, noriu padėti savo vaikams, o man vis tiek reikia kažką valgyti… Taigi daug metų nemokėjau nuomos mokesčio. Niekada nemaniau, kad sulauksiu dienos, kai pas mane ateis ir bandys išsireikalauti, kad išsikelčiau iš buto, nes jis buvo atimtas už nemokėjimą arba turėjau skubiai grąžinti skolą.

Pirmiausia paskambinau dukrai. Ji buvo šokiruota, barė mane, sakė, kad reikėjo pasakyti anksčiau, ji būtų padėjusi sumokėti, bet kadangi tokia beviltiška situacija, turėčiau išsinuomoti butą, kad sumokėčiau valstybei pinigus už nuomą, o pati su svainiu ir vaikais persikelti gyventi. Tai vis tiek buvo geriau nei likti be buto, todėl iš karto sutikau.

Tą pačią savaitę dukra atvažiavo manęs pasiimti, pasiėmė mano daiktus, o mainais atvežė nekilnojamojo turto agentą, kuris pradėjo ieškoti nuomininkų. Jau per šeimos vakarienę supratau, kad mano svainis viską žinojo apie butą ir ne tik nepritarė mano tylėjimui, bet ir buvo įsiutęs dėl to. Jis šaipėsi iš kiekvieno mano žodžio ir aiškiai leido suprasti, kad namuose nesu laukiamas. Nors mano anūkai ir dukra elgėsi gražiai, džiaugdamiesi, kad įsikrausčiau, svainis barė mane už kiekvieną smulkmeną, taip, kad nedrįsau žiūrėti nieko per televizorių, kol jis buvo namie.

– Kadangi jis čia gyvena, užima vietą, tegul bent ką nors nuveikia namuose. Mano mama visada mums padeda, kai atvažiuoja į svečius, tad tegul tavo tėvas valo arba moko vaikus nuvesti juos į mokyklą.

Dukra į jo keiksmus atsakė daug kartų tyliau, kad negirdėčiau ir neįsižeisčiau:

– Tėtis ir taip padeda. Jis ruošia jiems namų darbus. Kol žiema, nenoriu, kad jis vaikščiotų. O kas, jei jis paslystų ir susižeistų?
– Ir mums būtų mažiau rūpesčių, – išplūdo mane sūnelis.

Man buvo ne tik “nepatogu”, man buvo šlykštu. Vienu metu mes su žmona leidome svainiui pas mus gyventi daugelį metų. Jis niekada nepadėdavo namuose, sakydamas, kad yra pavargęs darbe, ir niekas niekada jam apie tai nė žodeliu neužsiminė. Jis buvo pamiršęs, kiek daug gero jam padarėme, ir mainais už tai buvo pasirengęs atsikratyti manęs bet kokiomis priemonėmis. Bent jau dukra buvo mano pusėje ir neleido man jo skriausti, kol nesusitvarkėme su skola.
 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Mano svainis nenorėjo, kad būčiau jo bute. Jis pamiršo, kaip jis ir jo dukra daugelį metų buvo man už nugaros.