Ne iš karto pastebėjau savo buvusį bendraklasį. O kai atsisukau, priešais save pamačiau pavargusią ir išsekusią moterį. Būtent tada ji man papasakojo apie savo sunkų moters gyvenimą

Mano pietų pertrauka buvo pasibaigusi, ir aš grįžau į darbą. Ėjau greitai, kad nepavėluočiau. Nenorėjau sulaukti viršininko papeikimo. Ne iš karto pastebėjau mane vejančią moterį.

– “Tu bėgi nuo manęs? Aš vos spėju nuo tavęs neatsilikti! Palaukite minutėlę. Galvoju, ar tu bėgi, ar ne…” – pasakė mane sekusi moteris.
Sustojau ir pažvelgiau į ją.
– “Atsiprašau, iš karto tavęs nepastebėjau. Skubu, nes nenoriu vėluoti į darbą, – pasakiau, – ir dažnai nieko nepastebiu. Jūs ne pirmas žmogus, kuris man tai sako.

– Manau, kad mes einame tuo pačiu keliu, – tęsė Melisa, mano buvusi klasiokė, kurios nemačiau daugiau nei septynerius metus, – kaip tu?
– Man viskas gerai, gyvenu nuosavame name, dirbu savo darbą. Mano vaikai turi savo gyvenimus, jie užaugo ir išsikraustė. Štai ir viskas, – tęsiau.
– O jūsų žmona?
– Viskas gerai. Mano žmona yra kaip žmona. Nieko naujo. Geriau papasakok, kaip tau sekasi.
– Nusprendžiau išsiskirti. Jau padaviau skyrybų prašymą. Man buvo sunku.
– Kaip tai buvo sunku? O dėl vaikų? Kas atsitiko?” Paklausiau.
– “Penkerius metus stengiausi išsaugoti savo šeimą. Bet viskas veltui. Žmonės nesikeičia.

Melisos akys iškart prisipildė ašarų. Ji nuleido galvą ir tada tęsė.
– “Mano vyras neatpažino mūsų pirmojo sūnaus. Jis sakė, kad jis ne jo. Tuo tarpu jis mane apgaudinėjo su kita moterimi. Apie jo meilužę žinojau nuo pat pradžių, bet tylėjau. Nenorėjau kelti skandalo. Labai jį mylėjau. Nors iš pradžių mums viskas buvo gerai. Vėliau jis nieko nebesigėdijo. Jis vežiodavo ją po miestą, grįždavo namo vėlai arba visai negrįždavo. O aš visą savo energiją skyriau tam, kad sukurčiau namuose komfortą. Skalbdavau, valydavau, lygindavau, gamindavau maistą. Visą savo rūpestį skyriau vaikams. Jie visada buvo prižiūrėti ir pamaitinti. Jis grįždavo namo girtas ir visą dieną miegodavo. Turėdavome vaikščioti po namus tyliai kaip vanduo, kad jo nepabudintume. Vyras iš manęs juokdavosi ir vadindavo mane keiksmažodžiais. Po antrojo vaiko numečiau daug svorio. Mėlynės po akimis rodė mano nuovargį.
– “Ir jūs visa tai ištvėrėte?” Paklausiau.

– Ištvėriau, – atsakė Melisa ir sunkiai iškvėpė.
– “Viename laikraštyje skaičiau, kad kai moteris taikstosi su vyro gudrybėmis, jis pradeda ja naudotis ir paverčia ją auka. Jis verčia ją žemintis, daryti nuolaidas ir kęsti. Moteriai labai sunku tam padaryti galą, ir ji tai ištveria. Išsigelbėti įmanoma tik tada, jei moteris yra stipri. Netikėjau tuo, kol pati nebuvau atsidūrusi tokioje situacijoje. Supratau tai tik dabar ir ilgai kentėjau manydama, kad viską dar galima išgelbėti. Taip elgdamasi žengiau žingsnį link jo, o jis dar labiau nutolo. Išbandžiau viską: maldavau, verkiau, žeminau save, ieškojau visų jo moterų. Galiausiai vienai iš jų pasakiau, kad mano vyras turi žmoną ir vaikų, bet ji tik pasijuokė iš manęs.
Melisa dar kurį laiką tylėjo, o paskui tęsė:
– Praėjo mėnuo, kai jis išėjo. Jis išvyko gyventi pas savo tėvus. Vaikai kasdien manęs klausia, kur jų tėtis, o aš nežinau, ką jiems pasakyti. Ar jie to nusipelnė? Prieš dvi dienas susitikome su juo mieste. Vaikai ėmė bėgti pas tėvą, o jis ėmė bėgti. Taip tėvas bėga nuo savo vaikų.

– Nusiraminkite. Tu jam pasidavei. Jis to nevertas. Tai praeis. Tiesiog reikia laiko. Jo nebėra tavo gyvenime, o tai reiškia, kad yra vietos kažkam geresniam. O juk turite du gražius vaikus. Tau viskas bus gerai, pamatysi, – skubėjau nuraminti Melissą, – o tikroji laimė dar tik ateis.
– Ech… Aš pripratau taip gyventi. Kartais kažkas pasibeldžia į butą, ir aš jau galvoju, kad tai jis grįžta. Vis dar tikiuosi, kad jis supras savo klaidas.
– O ji vis dar neišsivadavo iš aukos vaidmens, – pagalvojau ir pažvelgiau į išsekusią moterį, kuri lėtai nuo manęs tolsta.

 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Ne iš karto pastebėjau savo buvusį bendraklasį. O kai atsisukau, priešais save pamačiau pavargusią ir išsekusią moterį. Būtent tada ji man papasakojo apie savo sunkų moters gyvenimą