Norėjau sesers vyrui padovanoti seną automobilį, bet kai išgirdau, ką bjauraus apie mane kalbėjo, nenorėjau dovanoti jokių dovanų.

Mano sesuo ir aš gyvenime esame maždaug vienodos. Abi studijavome viešbučių ir restoranų verslą, ištekėjome tais pačiais metais ir padėjome viena kitai dirbti. Bet vis tiek atrodė, kad man gyvenime pasisekė labiau. Kažkaip patekdavau į tinkamas vietas tinkamu laiku ir gaudavau aukštesnes pareigas, didesnes pajamas, užmezgiau naudingų pažinčių. Kita vertus, mano sesuo visą laiką dirbo toje pačioje vietoje, ir apie paaukštinimą nebuvo nė kalbos.

Padedant mano tėvams jai pirmiausia pavyko nusipirkti butą, o paskui į jį įsikėlėme su žmona. Nepaisant tokios būsto kokybės, padarėme remontą ir pradėjome galvoti apie tolesnius patobulinimus, o mano sesuo buvo viskuo patenkinta.

Praėjusiais metais turėjau galimybę iš draugo nusipirkti gražų naudotą automobilį. Jis pirko naują automobilį ir norėjo kuo greičiau parduoti senąjį, kad gautų tai, ko trūksta, todėl susidomėjau. Ne be žmonos pagalbos, bet įsigijau šį automobilį. Žmona man liepė neparduoti senojo automobilio, bet laikyti jį rezerve – visko gali nutikti. Bet aš jau buvau susidomėjęs net ne jo pardavimu, o tuo, kad jį atiduočiau sesers vyrui.

Jis buvo protingas vaikinas, ir man visada labai patiko, nes su juo buvo lengva ir įdomu bendrauti. O aš norėjau padaryti ką nors malonaus savo seseriai, parodyti, kad ji man rūpi, kaip vaikystėje. Su dovana nieko bendro neturėjau, tik norėjau kaip nors tarp kitko pasiteirauti, ar jos reikia ir kada mano svainis galės atvažiuoti pasiimti automobilio.

Kaip tik tada, kai atvažiavau pasitarti, sesuo nebuvo nusiteikusi. Ji turėjo kažkokių problemų darbe ir buvo virtusi verkšlenančia nevykėle.

“Žinoma, tu neturi jokių problemų, bet aš galiu sumažinti etatus”, – dejavo ji.

O jos vyras pasidavė:

– Taip, nusipirko naują automobilį. Vis dėlto neblogas būdas gyventi šiais sunkiais laikais.

Tačiau tai, kas mane galutinai įtikino, kad šie du nusipelnė dovanų, buvo išgirstas jųdviejų ginčas. Kol virtuvėje buvo plaunami indai ir skambėjo namų telefonas, buvau pasiųsta į kambarį. Norėjau jį pasiimti, bet sustingau prie virtuvės, klausydamasi tokio dialogo:

– Peter  kaip sūris svieste. Tavo tėvai jam duoda per daug. Jis jau turi naują automobilį. Kam jam reikalingas naujas automobilis, jei senasis buvo geras? Jei jis toks turtingas, galėjo mums padėti, užuot mėtęs pinigus automobiliams, – skundėsi mano svainis.

Svarbu pažymėti, kad mano tėvai niekada man daug nepadėjo. Tai aš ir mano žmona padedame jiems, o ne jie mums.

– Jis visada buvo toks pat. Jis rūpinasi tik savimi ir niekuo kitu. Tu su savo tuščia galva galvoji, kad mes neturime laiko svečiams, – atsakė mano sesuo.

Gal ir klydau, kad atėjau netikėtai, bet aš neprašiau vakarienės, man ją pasiūlė jie. Ėjau su gera žinia, bet po jų pokalbio persigalvojau. Nemėgstu nieko duoti tokiems žmonėms. Jie šypsosis man į veidą, o vos tik nusisuksiu, pradės diskutuoti, kad padovanojau jiems seną automobilį, o juk galėjau nusipirkti naują, nes turėjau pinigų. Tada tegul jie perka sau, ką tik nori.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Norėjau sesers vyrui padovanoti seną automobilį, bet kai išgirdau, ką bjauraus apie mane kalbėjo, nenorėjau dovanoti jokių dovanų.