Po dvidešimties santuokos metų nusprendžiau išsiskirti su Robertu. Tačiau mano planai pasikeitė, kai grįžau iš užsienio

Po dvidešimties vedybinio gyvenimo su vyru metų supratau, kad nebenoriu taip gyventi. Nusprendžiau išsiskirti, nors tai nebuvo lengvas sprendimas. Susituokėme jauni: man tuo metu buvo aštuoniolika, o mano vyrui – devyniolika. Tai buvo mano pirmoji meilė. Gyvendami kartu susilaukėme dviejų vaikų. Kai jie buvo maži, mus vienijo rūpestis jais. Važiuodavome su jais atostogauti, vesdavomės juos į kavines ir stengėmės suteikti jiems viską, ko reikia. Kai sūnus ir dukra užaugo, supratau, kad su vyru daugiau nieko bendro neturime. Iš pradžių bijojau sau tai pripažinti.

Mūsų santykiai tiesiog išsekino save. Buvo tik nesusipratimai ir tuštuma. Neturėjome bendrų temų, apie kurias galėtume kalbėtis. Po darbo kiekvienas užsiimdavome savo reikalais. Miegojome atskirose lovose. Pagavau save galvojant, kad ši santuoka buvo mano klaida. Robertas man netiko, mes buvome pernelyg skirtingi. Mane erzino kiekvienas jo žingsnis. Kiekvienas jo veiksmas ar žodis kėlė man pasipiktinimo bangą. Kivirčydavomės dėl nieko.

Kai mano kantrybė baigėsi, nusprendžiau išsiskirti. Tačiau kažkas mane stabdė: Nesupratau, ar tai buvo įprotis, ar jausmų Robertui sumažėjimas. Mano kaimynė ketino išvykti dirbti į Vokietiją ir pakvietė mane važiuoti su ja. Priėmiau jos pasiūlymą. Tikėjausi, kad galėsiu viską apgalvoti per atstumą ir kartu užsidirbti šiek tiek pinigų. O grįžusi padėčiau tašką mūsų santykiams. Robertas nežinojo apie mano planus, planavau jam viską papasakoti atvykusi.

Užsienyje dirbau apie šešis mėnesius. Ten susipažinau su žmonėmis, mokiausi kitos šalies papročių ir mentaliteto. Viskas man buvo neįprasta. Įgijau naujos patirties. Retkarčiais galėjome paskambinti mano vyrui. Mūsų pokalbiai apsiribodavo bendromis temomis.

Man patiko ten gyventi. Tačiau ten pirmą kartą susidūriau su vienatve. Likau viena su savo baimėmis, nerimu ir viltimis. Man buvo neįprasta būti vienai. Anksčiau šalia manęs būdavo draugai, tėvai, vėliau vyras ir vaikai. Visą gyvenimą kas nors buvo šalia ir padėdavo man ištiesti petį. Neturėjau laiko ir galimybių pabūti viena su savo mintimis. Ir būtent ši vienatvė suteikė man galimybę daug ką suprasti.

Po darbo dienos grįždavau namo. Čia daug mąstydavau apie savo gyvenimą. Tiesą sakant, man buvo labai nejauku gyventi su tokiais jausmais. Tačiau negalėjau nieko sau padėti. Tada nusprendžiau įsileisti į savo gyvenimą naują žmogų. Vis tiek planavau išsiskirti, tad kodėl gi ne?

Taip į mano gyvenimą atėjo Frenkas. Jis taip pat atvyko dirbti ir čia gyveno pastaruosius šešerius metus. Jis buvo gražus, charizmatiškas vyras. Jis mokėjo šmaikščiai juokauti, ir mes visada turėjome bendrų pokalbių temų. Nuo pat mūsų pažinties akimirkos jis sužadino manyje jausmus, bet neilgam.

Laikui bėgant viskas, kas mane erzino Frenke, buvo tas pats, kas mano vyrą. Su juo ėmė kartotis tie patys nesusipratimai ir kivirčai. Taigi mano jausmai jam išblėso net neišsivysčius į kažką daugiau. Nenorėjau nieko grąžinti ar išsiaiškinti. Pasakysiu daugiau – persigalvojau dėl skyrybų. Per tą laiką, kol nebuvau su vyru, daug ką supratau, atvėsau ir sugebėjau pasiilgti savo vyro.

Jei tie patys nesusipratimai kyla bendraujant su kitais žmonėmis, galbūt problema yra ne juose, o manyje. Pažvelgiau į savo vyrą iš kitos perspektyvos. Jis man ėmė atrodyti geras, draugiškas ir geranoriškas.

Nenorėjau patikėti, kad prieš šešis mėnesius maniau, jog jis nuobodus ir kvailas. Štai kaip kelionė į užsienį man pravertė. Dabar savo problemų ir lūkesčių neprojektuoju į žmones.

Mano vyras man tapo geriausiu žmogumi pasaulyje. Nors suvokimas apie tai mane pasiekė taip sunkiai, nesigailiu. Niekada nevėlu keistis.

 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Po dvidešimties santuokos metų nusprendžiau išsiskirti su Robertu. Tačiau mano planai pasikeitė, kai grįžau iš užsienio