Susirgusi ji pamatė, kad jai neliko nė gabalėlio duonos. Ji ilgai galvojo paprašyti kaimynų, kad šie jai padėtų – nueitų į parduotuvę ir nupirktų duonos. Tada ji nusprendė, kad verčiau valgys sriubą be jos, nei prašys kieno nors pagalbos. Kaip nors ji išgyventų ir be duonos.
Tiesą sakant, tai buvo pirmas kartas jos gyvenime, kai taip nutiko. Ji dažnai sirgdavo. O pastaruoju metu ji net negalėjo pati nueiti iki parduotuvės. Vieną dieną močiutė paprašė kaimynės nueiti nupirkti cukraus ir grietinės. Ryte senelė pasikalbėjo su kaimyne. Visą dieną ji laukė, ar nesulauks beldimo į duris arba skambučio. Iš pradžių ji norėjo pati nueiti pas kaimynę ir paprašyti, bet močiutė buvo labai silpna ir jai buvo sunku atsikelti iš lovos. Tik kitą dieną per pietus kaimynė atnešė jai maisto. Per tą laiką ji atrado, kad gali visai neblogai gyventi ir be šių produktų. Nuo to laiko ji suprato daug dalykų.
Taigi senolė nusprendė pasijusti stipri ir nepriklausoma. Ji pabandė gyventi be kitų pagalbos. Toks gyvenimo būdas ilgainiui gerokai palengvino jos gyvenimą. Pasirodo, kad kai kurių dalykų galima atsisakyti.
Praėjusį mėnesį buvo pavogta močiutės piniginė. Joje buvo visa jos pensija. Už tai, ką turėjo namuose, ji nusipirko sau miltų, grikių, makaronų ir cukraus. Žinoma, senolė galėjo paskambinti savo vaikams ir paprašyti pagalbos, bet tai būtų sutrikdę jos gyvenimo būdą. Taigi visą mėnesį senolė valgė tik tai, ką turėjo. Ji kepė pyragus ir virė makaronus. Ji išmoko vieną arbatos maišelį užplikyti kelis kartus. Taip jo užteko ilgesniam laikui.
Vaikai nerimavo, kodėl jų motina taip staiga neteko svorio, jiems rūpėjo jos sveikata ir išvaizda. Tačiau net ir tada močiutė neprašė jų pagalbos, kad nebūtų nereikalinga našta. Jos nuomone, geriau ramiai nugyventi savo gyvenimą, nei būti kam nors skolinga.
Taigi ji pradėjo gyventi ne tik dėl senatvės. Net būdama jauna moteris ji laikėsi šios taisyklės. To paties ji mokė ir savo vaikus. Nereikėtų prašyti pagalbos, o paskui būti kam nors skolingam visą likusį gyvenimą.
Ką manote apie šį gyvenimo principą?