Marijai buvo keturiasdešimt aštuoneri, kai jai nutiko ši keista istorija. Ji buvo labai vieniša moteris. Jos vyro jau seniai nebebuvo, o du vaikai užaugo ir išėjo gyventi atskirai. Jie mokėsi mieste, susirado darbą ir vėliau ten liko gyventi. Jie retai atvykdavo aplankyti motinos. Jie norėjo ją pasiimti gyventi pas save, bet Marija atsisakė. Taigi ji liko viena kaime. Ji neturėjo laiko liūdėti. Visą dieną ji triūsė ūkyje ir sode. Netoli jos namų akį džiugino nuostabus gėlynas.
Netoli miško už kaimo tekėjo upė. Tai buvo jauki, vaizdinga vieta. Vietiniai gyventojai dažnai ten eidavo žvejoti ir maudytis.
Grybautojai visada grįždavo su pilnais krepšiais grybų. Taigi Marija, atlikusi savo darbus, taip pat eidavo grybauti.
Ant paties upės kranto ji pastebėjo vaiką. Iš pradžių ji pagalvojo, kad mergaitės tėvai yra kažkur netoliese, todėl kurį laiką stebėjo ją iš tolo. Buvo jau vakaras, šalta, o mergaitė vilkėjo tik džemperį ir šortus. Vaikas atrodė sutrikęs, bet neverkė. Marija nusprendė prieiti prie jos ir paklausti, kur jos tėvai ir ką ji čia veikia.
Priėjusi arčiau mergaitės, Marija pastebėjo, kad jos drabužiai purvini ir suplyšę. Vaikas atrodė labai netvarkingas. Jos plaukai buvo nesušukuoti ir susipynę.
Tada Marija suprato, kad ieškoti vaiko tėvų beprasmiška, o mergaitės palikti likimo valiai ji nenorėjo. Todėl ji nusprendė ją parsivežti namo. Naktį ji praleis pas ją, o ryte pagalvos, ką daryti.
Tačiau paaiškėjo, kad tuos liūdinčius tėvus surasti nebuvo taip paprasta. Mergaitė visą laiką tylėjo, atrodė, kad negali kalbėti. Ji net nežinojo savo vardo, vaikščiojo tylėdama, žiūrėdama žemyn. Ji neatsakinėjo į jokius klausimus.
Kitą dieną Marija nuėjo į policiją ieškoti vaiko tėvų. Juos greitai surado. Tiksliau, jie susekė motiną, kuri paliko vaiką vieną ant upės kranto.
Marija išsiaiškino, kad mergaitės vardas buvo Sara ir kad ji tikrai negalėjo kalbėti. Vaiko tėvas žuvo automobilio avarijoje, o motina smurtavo prieš vaiką. Ji visiškai nesidomėjo savo dukra, o veikiau trukdė jai gyventi laukinį gyvenimą. Mergaitė namuose netyčia sudaužė vazą, o motina paėmė vaiką už rankos ir nusivedė prie upės. Ten ją paliko.
Kas žino, kas būtų nutikę vaikui, jei ne Marija. Po kelių dienų vaiko motina parašė laišką, kad vaikas paliktas. Mergaitė buvo išsiųsta į našlaičių prieglaudą. Sužinojusi apie tai, Marija beveik apsiverkė. Ji nerimavo, kaip mergaitė ten gyvens. Juk ji visai nekalba.
Vėliau Marija priėmė svarbų sprendimą – ji norėjo įsivaikinti šį vaiką.
Iš pradžių Marijai buvo sunku su mergaite, nes ji pasirodė esanti gana sunkus vaikas. Kai jai sukako penkeri metai, Sara beveik nekalbėjo ir buvo gerokai atsilikusi. Tačiau dėl Marijos tikėjimo ir meilės įvyko stebuklas.
Dabar Sarai jau vienuolika metų. Ji geriau išsivysčiusi nei jos bendraamžiai. Mergaitė lanko dailės ir gimnastikos būrelius. Ji taip pat svajoja tapti teisininke.
Sara žino tiesą apie įvaikinimą, bet tai jai netrukdo nuoširdžiai vaikiškai mylėti Mariją. Moteris sugebėjo tapti tikra motina Sarai.