Renkantis gyvenimo partnerį reikia žiūrėti ne tik į nuotaką, bet ir į būsimą uošvę.

Ne kartą iš savo draugų esu girdėjusi, kad prieš susituokiant reikėtų susipažinti su nuotakos tėvais. Pažiūrėti, kokioje šeimoje mergina užaugo, kokie santykiai ją sieja su giminaičiais, ir kartu atkreipti dėmesį į uošvę. Ne veltui sakoma, kad obuolys toli nuo medžio nenukrenta. Kai sutikau savo gyvenimo meilę, nelabai klausiau šio patarimo ir ne itin domėjausi jos šeima. Iš pirmojo susitikimo supratau tik tiek, kad mano uošvė buvo gera moteris, užsiėmusi namų ruošos darbais, nors praeityje buvo bibliotekininkė.

Remiantis kitų patarimais, būtų logiška manyti, kad mano nuotaka taip pat buvo darbšti darbininkė ir namų šeimininkė, tačiau iš tiesų ji taip pat buvo kupina atsidavimo. Ji visada stengėsi padėti, viską dėl manęs padaryti, aprūpinti skaniu maistu, nuvežti į darbą, viską prižiūrėti, organizuoti. Ir man tai patiko, bet, tiesą sakant, tai kėlė šiek tiek streso.

Tik po vestuvių pastebėjau, kad mano uošvė buvo lygiai tokia pati. Ji atvažiuodavo auštant, gamindavo maistą, visur tvarkydavosi, padėdavo, kuo tik galėjo, ir, žinoma, mainais tikėdavosi “ačiū”. Bet aš visada jaučiuosi nejaukiai, gaudamas tiek daug iš šios moters ir savo žmonos, bet nieko neduodamas mainais (neturėdamas laiko duoti), todėl noriu dažniau jiems padėkoti ne tik žodžiu, bet bent jau dovanomis. O tai iš tikrųjų šiek tiek kainuoja.

Pats užaugau lygiateisėje šeimoje, kur tėvas ir mama valė ir gamino maistą, pats irgi tik ir galiu nedalyvauti namų ruošos darbuose, nes žmona ir uošvė tempia antklodę ant savęs. Iš čia ir pareigos jausmas, ir požiūris, kad nieko neveikiu namuose, tik dirbu ir nešu pinigus. Tokia padėtis man nepatinka, tačiau bandydamas tai perteikti žmonai susidūriau su nesupratimu ir pasipiktinimu – ji nusprendė, kad kažką daro ne taip, o aš įrodinėju, kad galiu geriau.

Ar tai apskritai galima gydyti, ar turėčiau tiesiog susitaikyti ir priimti tai, kas duota? Norėčiau, kad mūsų vaikai augtų suprasdami, kaip aš, kad abu tėvai turi dėti tiek pat pastangų uždirbti pinigus, tvarkyti namus ir auginti vaikus. Bet kaip tai įmanoma, kai pati žmona mane pavadino dirbančiu žmogumi, kuris niekada nepakels šluotos? Matau ryškų jos mamos, kuri mokė ją viską daryti namuose, kad vyrui nereikėtų to daryti, pėdsaką.

 

 

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Renkantis gyvenimo partnerį reikia žiūrėti ne tik į nuotaką, bet ir į būsimą uošvę.