Senelė skriaudė mūsų tėvą, kiek tik galėjo, ir mums visada skaudėjo dėl tokio požiūrio.

Kai su broliu likdavome vieni su močiute, kai lankydavomės pas ją savaitgaliais ar vasarą, visada klausydavomės apkalbų apie jos kaimynus, istorijų iš jos praeities ir kaip ji barė savo svainį, mūsų tėvą. Tėtis jai niekada nebebuvo toks pat.

– Tik keturiasdešimties ir toks plikas! Augo pilvas. Kaip galima į jį net žiūrėti? Neduok Dieve, kad atrodytum kaip jis!

Jo išvaizda nebuvo vienintelė priežastis. Senelei nepatiko, kad jis daug dirbo, bet kad ne viską leido mums ar jai. Ne kasmet važiuojame prie jūros, todėl tėtis mažai dirba. O mama, kuri kartais dirba laisvai samdomą darbą ir užsirašė į daugybę nesuprantamų mezgimo kursų, viską daro teisingai, o tėtis vis tiek turi jai duoti pinigų, kad tai padarytų. Bet mes kalbame ne apie mamą, mes kalbame apie tėtį.

Mano tėtis yra puikus tėtis. Esu matęs daug savo šeimos draugų ar bendraklasių ir tikrai žinau, kad mūsų tėvai yra nuostabūs. Mes viską turime, gerai gyvename, o mano močiutė dėl ko nors supyksta ant mano tėčio ir tiesiog jį bara. Man dabar šešiolika metų ir aš tiksliai žinau, apie ką ji kalba netiesą, bet mano broliui tik aštuoneri, ir jis jos klausosi ir neabejotinai interpretuoja. Nežinau, ar dėl močiutės žodžių jis irgi blogiau jausis dėl mano tėčio.

– Už ką jį mylėti? Tavo tėvas nė piršto nepajudino, kad nupirktų butą, kuriame gyveni. Jei ne senelis ir aš, jūs gyventumėte nuomojamuose butuose. Turėtum būti dėkinga, kad mes tave taip palaikome. O kaip dėl kitų senelių? Išsiskyrę, su naujomis šeimomis toli nuo namų. Aš esu vienintelė, su kuria tu gali likti, – visą laiką verkšleno senelė.

Tėtis ne kartą girdėjo uošvės priekaištus, bet mes su broliu visada ateidavome jo paguosti, kai buvome maži, ir dabar tai darome, kai esame daugiau ar mažiau suaugę. Senelė visaip stengiasi sumažinti jo savigarbą ir padaryti jį mažiau svarbų mums, bet mes su broliu visada esame tėčio pusėje. Taigi, tiesą sakant, dabar, kai galime rinktis – eiti ar neiti jos aplankyti, mes liekame namie. Senelė įsižeidžia, skundžiasi dėl mūsų mamai, nesuprasdama, kodėl mes nesistengiame su ja palaikyti ryšio.

Net nežinau, ar vieną dieną ji supras, kad skaudindama mūsų tėtį, skaudina ir mus.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Senelė skriaudė mūsų tėvą, kiek tik galėjo, ir mums visada skaudėjo dėl tokio požiūrio.