Tėtis manęs negirdi, kai prašau anūkės nepirkti nieko papildomo. Jis ją lepina, nepaisydamas mano draudimo.

Tėvų nepaklusnumui ir begaliniam senelių norui viskuo skatinti ir lepinti anūkus turi būti tam tikros ribos. Viskas gerai saikingai, kad vaikas gerbtų tėvus ir mokėtų išgirsti žodį “ne”.

Būtent taip mes auklėjome savo dukrą, kad ji nekeltų pykčio priepuolių prekybos centre arba nesiblaškytų dėl žaislo, kurio nesiruošiu jai nupirkti. Ir viskas atrodė gerai. Būdama penkerių metų Alina žinojo, kad jei pasakysiu, jog negaliu nupirkti, vadinasi, viskas, ir nėra prasmės manęs įtikinėti. Paprašiau tėčio, kad į apsipirkimą su anūke žiūrėtų taip pat. Nežinau, kiek jis nupirko jai man nežinant ir ką skatino vaiką daryti, bet buvau nemaloniai nustebinta, kai prieš Naujuosius metus visi trys nuėjome apsipirkti, kad padėtume kai ką ant stalo. Išlaidomis rūpinausi aš, nes tėtis turėjo tik pensiją, o aš kažko tikėjausi, neplanavau beprasmiškai leisti pinigų. Nesu rašomoji mašinėlė.

Kai vaikščiojome rinkdami krepšį su maisto produktais, Alina paklausė, ar galėtų atsigerti sulčių, o paskui paprašė saldainių. Neatsisakiau, nes tai buvo mano biudžete. Ji stabtelėjo ir prie žaislų skyriaus, pasiėmė pliušinį vienaragį žaislą. Ji dievino šiuos raguotus žirgus, mes su vyru jau seniai pastebėjome ir stengėmės dovanoti jai patinkančias dovanas. Artėjo Naujieji metai, ji kaip tik turėjo gauti savo žaislą, todėl nenorėjau leisti pinigų dar vienam.

– Taip, tu nupirk vaikui žaislą, – įkalbinėjo mane tėvas. – Kodėl tu elgiesi godžiai? Juk tai šventė.

– Ne, Alina jau turi pakankamai žaislų.

Tėtis manęs neklausė, o Alinai dūsaujant, supratęs, kad nieko nenupirksiu, atėmė iš jos žaislą ir įdėjo į krepšį. Dukra, žinoma, apsidžiaugė. Ir nusiminusi, kai žaislą padėjau lauk.

Mes su tėčiu pradėjome vilktis, o kūdikis stebėjo. O tai jau buvo juokinga ir neteisinga. Tėtis vertė mane atrodyti blogu ir godžiu tėvu, atsisakydamas įsigilinti į mano nenoro pirkti žaislą priežastis.

– Alina, paklausk mamos dar kartą, – padrąsino anūkę senelis.

Kai Alina vėl ėmė klausinėti, aš atsisakiau, o tėvas patarė mergaitei desperatiškiau klausti. Kai Alina verkė, visi ėmė kreipti į mus dėmesį. Tiesą sakant, tai dar nebuvo pykčio priepuolis dėl trokštamo žaislo, bet kiti pirkėjai tikriausiai taip manė. Jie taip pat manė, kad esu beširdė, nes nesugebėjau nupirkti dukrai žaislo Naujųjų metų išvakarėse.

Buvau labai supykusi ant tėčio, nes turėjau nupirkti žaislą, kad dukra nustotų verkti. Mes su vyru taip stengėmės jos nelepinti ir racionaliai žiūrėti į tokį apsipirkimą, o tėtis viską sugadino. Dabar Alina tikriausiai dažnai griebiasi ašarų, kad gautų tai, ko nori.

Ar todėl jis taip ir padarė? Mano laikais gaudavau už tai, kad verkdavau vidury parduotuvės, ir žaislų gaudavau retai. Nesuprantu, ar tėtis bando man atkeršyti už tą kartą, ar jis tiesiog nori, kad anūkė turėtų viską? Ir tada ji užaugs su mintimi, kad mes turime jai viską pirkti, o jei ji šiek tiek susinervins, mes su vyru pasiduosime ir vis tiek nupirksime tai, ko ji nori…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Tėtis manęs negirdi, kai prašau anūkės nepirkti nieko papildomo. Jis ją lepina, nepaisydamas mano draudimo.