Žinai, kaip jis žiūri į tave? Su meile ir susižavėjimu, — džiūgaudama pasakė dukra.
Darius išėjo iš vonios, apsirengęs tik rankšluosčiu. Vandens lašai blizgėjo ant jo raumeningų krūtinės. Ne vyras, o svajonė. Laimės krūtinėje Laurynai saldžiai suskambėjo širdis.
Darius atsisėdo ant puses lovos ir pasilenkė prie jos, kad pabučiuotų. Ji atsitraukė.
— Nereikia, kitaip aš niekada neisiu. Man laikas. Austėja, turbūt, jau namie. — Lauryna nusitrynė veidą prie Dario peties.
Jis atsiduso.
— Lau, nu kiek galima? Kada tu papasakosi dukrai apie mus?
— Prieš tris mėnesius tu net nežinojai, kad aš egzistuoju, ir puikiai gyvenai. — Lauryna atsistojo ir ėmė rengtis.
— Man atrodo, aš visai negyrau, o tik laukiau tavęs. Aš negaliu net dienos be…
— Nesukišk man širdies. Nesivaržyk manęs, — pasakė Lauryna ir išslinko iš kambario.
Ji ėjo gatve, stengdamasi nekreipti dėmesio į praeivių žvilgsnius. Jai rodėsi, kad visi žino, iš kur ji grįžta. Vyrai žiūrėjo su smalsumu, o moterys… su pasmerkiančiu tonu.
Ir ne be reikalo – figūra, laikysena, veidas su išraiškingomis akimis ir pilnais lūpomis. Tamsūs tankūs plaukai išsirietavo iš užpakalyje susegtos segtuko. O Laurynai norėjosi būti nepastebimai.
Ji ištekėjo anksti, dvidešimties, už grynos ir abipusės meiles. Beveik iškart pastojo. Vyras bandė ją įtikinti padaryti abortą. Sakė, anksti, reikia iš pradžių įsitvirtinti, dar spės. Bet Lauryna atsilaikė ir pagimdė sveiką mergaitę, tikėdamasi, kad vyras pasikeis. Bet jis taip ir nepamilo dukros. Na, ką padarysi, daugelis vyrų abejingi vaikams.
Kartą paskambino kažkokia moteris ir pavadino adresą, kur vakarais dažnai lankydavosi Laurynos vyras. Ji neskubėjo tikrinti, palaukė jo grįžtant ir tiesiogiai paklausė. Jis iš pradžių viską paneigė, paskui teisinosi, galiausiai pradėjo rėkti:
— Kažkokia pamišėlė pasakė, o tu patikėjai? Ir pati ne per toli nuo jos. Aš išeinu, o tu gailėsis…
Vyras išėjo, trankydamas duris. Laurynai nenorėjosi gyventi, bet dukra reikalavo dėmesio, ir ji išgyveno. O po dviejų savaičių nebeatlaikė, nuėjo paminėtu adresu, pasislėpė už medžio ir laukė. Netrukus pro šalį praėjo jos vyras su jauna moterimi užsikabinęs. Jie įėjo į pastatą.
Kitą dieną Lauryna padavė skyrybų prašymą. Žinojo, kad nepateks, ne tokia ji. Atidavė dukrą į vaikų darželį ir grįžo į darbą.
Kartais jos gyvenime pasirodydavo vyrai, bet nė vienas nepatiko pakankamai, kad ji rizikuotų susieti su juo gyvenimą. Tik po daugelio metų Dariui pavyko užkariauti jos širdį. Gražus, aukštas, lygiai tokios pat, kaip ji. Tarp jų užsikūrė aistringas ir intensyvus romanas. Kartą Austėja paklausė, kur mama taip kruopščiai išsirengia.
— Pasimatymui, — pusiau juokais, pusiau rimtai atsakė Lauryna.
— Aa-aa, — prasitęsė dukra.
Daugiau klausimų nebeklausė.
Figūra Austėja išaugo į mamą, bet veidas ne toks gražus. Visi stebėjosi, kaip tokiems gražiems tėvams gimė paprasta dukra. O Lauryna džiaugėsi. Gražumas ant duonos nesirita, su juo vienos bedos.
Ji niekada neturėjo draugių. Ir ne dėl Laurynos, o dėl pavydo. Bijodavo atrodyti nublukusios šalia jos. Galbūt todėl ir ištekėjo anksti, tikėjosi vyre rasti draugą.
— Per mažas ir paprastas jis tau, nors ir gražus, — sakė mama.
* * *
— Austėja, aš namie, — garsiai pasakė Lauryna, įžengdama į butą.
— Aš mokausi pamokų, — atsakė dukra iš savo kambario.
Lauryna persirengė ir nuėjo į virtuvę. Netrukus ten atėjo Austėja, atsisėdo prie stalo ir atlaužė duonos riekelę.
— Nesugadink apetito, tuojėt vakarieniausime, — pasakė Lauryna, padėjo lėkštes ant stalo ir atsisėdo prieš dukrą. — Norėjau su tavimi pasikalbėti.
— Norėjai, tai kalbėk, — atsakė Austėja, su apetitu ėsdama vakarienę.
— Greitai mano gimtadienis.
— Aš prisimenu, mama.
— Norėjau pakviesti… savo pažįstamą, — sunkiai ištarė Lauryna.
— Su kuriuo miegi? — ramiai žiūrėjo į mamą Austėja.
— Susitinku. Vis dėlto tu su manim kalba, — švelniai parėžė dukrą Lauryna.
— Kokia skirtumas? Tavo amžiuje susitikti ir miegoti yra tas pats.
— Tai pakviečiu jį? Tau ne prieš? — paklausė Lauryna.
— Man tai kas. O močiutė ateis? — nerūpestingai paklausė Austėja.
Lauryna palikusi lengvą atodūsį. Penkiolika metų — sudėtingas amžius. Atrodo, dukra normaliai priėmė žinią.
— Močiutė ateis sekmadienį. Man svarbu, kad tu su juo sutartum.
— Na gerai, mama, kviesk, — nusišypsojo Austėja.
Visą šeštadienio rytą Lauryna gamino, ruošdamasi nustebinti Darį savo kulinariniais sugebėjimais. Jis atėjo su didžiausia rožių puokšte, padovanojo žiedą. Lauryna sutriko. Jį užvaldė Dario veržlumas.
Be to, norėdamas patikti Austėjai, jis elgėsi triukšmingai, kažką pasakojo, juokėsi. Dukra, priešingai, buvo santūri ir serPo to vakaro, kai Lauryna išgirdo dukros žodžius apie Petrą, ji suvokė, kad tikros meilės nerasi toli – ji visą šį laiką buvo čia, vos už durų.