Nepastebėtas vyras bažnyčioje, kurio elgesys kėlė klausimų, lankėsi kasdien.

Ji atkreipė dėmesį į žmogų bažnyčioje, kur jis elgėsi šiek tiek keistai. Ateidavo jis kasdien. Uždegdavo dvi žvakutes, paskui ilgai kažką murmėdavo kampe, mostaguodamas rankomis. Tarsi bandytų paaiškinti kažką nekantriam vaikui. Po to jis persižegnojo. Pirmiausia iš dešinės į kairę, tada iš kairės į dešinę. O po to ir visai keistai, iš apačios į viršų.

Ji nusprendė prieiti prie jo ir paklausti, kas gi vyksta. Palaukusi jo prie išėjimo, ji pradėjo pokalbį ir pasiūlė pagalbą. Jai atrodė, kad tai teisinga. Prisistačiusi, ji paklausė, ką jis taip įnirtingai aiškina ir kodėl visą laiką žegnojasi skirtingai.

– Jei nemokate, galiu išmokyti jus tinkamai melstis ir duoti literatūros. Aš dar su močiute čia lankiausi, – pasakė ji.

Jis susinepatoginęs padėkojo už pagalbą ir, kiek susimąstęs, pasiūlė atsisėsti ant suolelio alėjoje, vedančioje per seną parką, kurio gale stovėjo bažnyčia.

– Tiesą sakant, aš nelabai tikiu, – šyptelėjo jis, sukeldamas jai nuostabos šypseną. – Bet tokia istorija… – tęsė vyras.

– Turiu katiną. Didelis Lietuviškas veislės su akinančiomis akimis. Grožis, o visai neseniai… Na, kaip neseniai… Prieš porą metų per lietingą rudens dieną prie manęs prišoko mažas šuniukas. Tiesiog per lietų, šaltai ir šlapiai, – trumpam patylėjo ir atsiduso.

– Pasiėmiau jį namo. Na, gailą buvo. Be to, galvojau, mano katinui bus linksmiau, ir šiaip nesuklydau. Šuniukas pasirodė esąs žaismingas, bendraujantis, linksmas. Gal net per daug atviras.

Vyras vėl nusišypsojo savo mintims, ir ji pastebėjo, kad jo šypsena kažkokia vaikiška ir neapsaugota. Jis vos neatsiprašydamas nusišypsojo. Tada tęsė:

– Pavadinau jį Šuniuku, jis iškart nusprendė, kad mano katinas yra tikras jo tėvas. Ir jis pradėjo eiti jam iš paskos ir kartoti viską, ką tas darė. Kai mano katinas šokdavo ant aukštos sofos, Šuniukas bandydavo sekti jį, bet kur jam, mažam.

Ir jis pradėdavo šniokšti ir dejonėmis aimanuoti. Po kurio laiko katinui ėmė pabosti triukšmas, keliamas mažojo, ir jis šoko žemyn, griebė šuniuką už sprando ir užšokdavo atgal ant sofos. Kur mažasis laimingas ir patenkintas įsikniaubė į savo tėvą ir užmigo.

Ir taip tas vyko toliau. Trauklė – taip dabar pavadinau katiną – traukė šuniuką ant sofos, kur jie jaukiai ir buvo.

Laikui bėgant Šuniukas užaugo, ir dabar Trauklei buvo sunku jį užkelti aukštyn. Tačiau Šuniukas labai jam padėjo. Pirmiausia jis įnirtingai mindžiukavo ir šuniškai inkšdamas prašė pagalbos. O kai jau buvo didelis šuo ir galėjo pats laisvai pašokti ant sofos, tada…

Jis vaizdavo visiškai bejėgį šunį, padėjo snukį ant aukštos sofos, mielai prisimerkė, pūtė seiles, inkšdamas žiūrėjo į lyg švyturiuojančias savo tėvo akis. Tėvas sunkiai ir nenoriai pakilęs, dejuodamas ir įsitvėręs į sofą keturiomis letenomis, pradėjo tempti stipriai su dantimis už didžiojo šuns kaklo. Šuo, vaizduodamas pastangas, pamažu įsitempdavo ant sofos, letenose kniaukdamas ir iš akių išverdamas akis, o kai jis jau būdavo ten…

Kai atsidurdavo ant sofos, jis pradėdavo linksmai šokinėti ir inkšti iš malonumo, tada apsivyniodavo aplink tėvą ir užmigdavo. Trauklė sėdėdavo šalia, pavargęs žvelgdamas aplink kaip sakydamas:

– O, tie vaikai! Kiek su jais darbo reikia.

Vyras atsiduso ir užsirūkė.

– Na, toks reikalas, – tęsė jis. – Trauklė jau nebejaunas katinas ir tempia Šuniuką ant sofos beveik be dantų. O šis džiaugiasi, o jo akys šviečia tokiu džiaugsmu, tarsi jis vėl būtų mažas šuniukas.

Vyras sunkiai atsiduso.

– O neseniai mano mylimas katinas susirgo. Jis nustojo valgyti, ir jį kankina pilvo skausmai. Jis buvo pas veterinarą, bet tas negalėjo su jumis nieko padaryti. Dėl to ėjau į bažnyčią. Dievu netikiu, melstis nemoku, žegnotis taip pat. O apie dvi žvakutes… Na, paprasčiausiai mačiau, kaip močiutės jas uždega.

Bet pažadu! Šiaip, iš viso, – vyras bedė pirštą į dangų. – Pažadu jūsų Dievui, kad jei jis padės mano mylimam katinui Trauklei pasveikti, tai taip ir bus. Aš jį tikėsiu, ir daugiau niekada jo netrukdysiu, kaip ir anksčiau netrukdžiau.

Niekada nieko nesu prašęs. Nes, man nėra jokio kito troškimo, išskyrus tai, kad mano Trauklė pasveiktų ir ilgai gyventų. Na, jei labai reikės, išmoksiu kokią maldą ir mokėsiu žegnotis.

Ji klausėsi jo tyliai, ir kažkodėl visai nesupyko dėl jo netikėjimo. Jai staiga pasidarė visiškai nesvarbu, kad jis nemoka melstis ir nesupranta, ką bažnyčioje veikia ir kaip. Ji suprato, kad likimas atsitiktinai suvedė ją su žmogumi, kurio tikėjimas iš tiesų yra stipresnis ir tvirtesnis, nei visų kitų, su kuriais jai teko susidurti bažnyčioje.

Ji nušluostė ašaras, nepastebimai riedančias skruostais, ir atsistojo.

– Persigalvojau, – pasakė ji. – Nemokysiu jūsų melstis. Jums tai visiškai nereikalinga. Verčiau važiuokime pas jus namo, noriu pamatyti jūsų katiną. Nesu veterinarė, tačiau esu chirurgė su dideliu patirtimi. Taigi galbūt ką nors padėsiu.

Vyras pašoko nuo suolelio dėkodamas moteriai. Ji judėjo parko alėja. Jis ėjo šalia jos ir nenustodamas kalbėjo apie savo katiną vardu Trauklė bei jo šunų sūnų vardu Šuniukas.

Apleisti medžiai mėtydavo lapus. Buvo rudens pradžia. Šilti saulės spinduliai prasiskverbdavo pro tankius šakas ir glostė dviejų žmonių veidus.

Moteris ilgai tyrinėjo Trauklę ir glostė kažką, tada paėmusi kraujo mėginį išvažiavo ir grįžo po valandos.

Trumpai kalbant, galite netikėti, ponios ir ponai, tačiau jai pavyko. Ji išgydė Trauklę. Tiesa, teko padaryti jam operaciją. Dabar vyras liko namuose. Na, negali palikti paciento be priežiūros. O Traukle reikėjo rūpintis. Taigi jie atsikraustė kartu gyventi. Tiksliau, jis persikėlė į jos naują didelį butą.

Dabar jie kartu kuria vaizdo įrašus, kaip Trauklė traukia savo beutissę burną per didelę stiprią šunį Šuniuką ant naujos velveto sofos. Ir nesvarbu, kad ten lieka šerių kuokšteliai.

O didelis Šuniukas džiūgauja ir liūdniai džiugėdamas inkščia. Kai katiniškas tėtis traukia jį prie savęs, įsikandęs už ausies. Tada jis apsivynioja aplink Trauklę ir užmiega, šildydamas savo tėvą jaunų, stiprių kūnų šiluma, o Trauklė…

Trauklė sėdi ramiai ir žvaliai žvelgia aplink sunkia, pavargusia akimi ir atsidūsta tarsi sakytų:

– Tai tokia sunki užduotis, rūpintis vaikais! Kiek darbo ir pastangų reikia. Tempti ir tempti. Visiškai išvargina, bet vis tiek reikia traukti.

Trauklė atsidūsta ir įsitaiso ant Šuniuko. Ir abu užmiega.

Į bažnyčią, beje, daugiau vyras su moterimi nebevaikšto. Na, gal tiesiog todėl, kad visos jų svajonės jau buvo išpildytos. O gal todėl, kad jai nebereikia mokyti vyro. Jis jai patinka toks, kokia yra.

O Dievas juos atleis. Savo žodžiais tariant, atleis!

Taip man atrodo…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − 3 =

Nepastebėtas vyras bažnyčioje, kurio elgesys kėlė klausimų, lankėsi kasdien.