Skandalas kilo netikėtai. Dėl omleto. Omletas buvo labai skanus: mėsingi pomidorai, supjaustyti storais griežinėliais, rūkytos dešrelės kubeliais, smulkiai pjaustyti svogūnų laiškai. Visa tai buvo užlieta plaktais kiaušiniais ir apibarstyta tarkuotu sūriu. Labai skanu! Bet kai valgai tokį omletą aštuntą dieną iš eilės, nebejauti nieko kito, tik šleikštulį.
Apie tai Rūta ir pratrūko Vytautui, kuris šį omletą atkakliai ruošė pietums antrą savaitę iš eilės.
– Nenoriu aš tavo omleto! Noriu barščių. Visos lėkštės kvapnių barščių, kuriuos vakar vakare išviriau. Su grietine, su lašiniais ir česnaku! Nuo tavo omleto greit pradėsiu kakariekajuoti!
Žinoma, Vytautas įsižeidė. Jis manė, kad sriubos – visiškai nereikalingas patiekalas, skirtingai nei omletas. Jis juk tą omletą gamino su meile ir tokį gardų omletą būtų galima valgyti kasdien. O Rūta nosį riečia!
Tada ir prasidėjo. Rūta pasakė Vytautui viską, ką apie jį galvoja. Apie jo šykštumą ir tinginystę, o kartu priminė apdžiūvusius šašlykus, kuriais jis ją bandė maitinti savaitę, įtikinėdamas, kad ketvirtą dieną šašlykai patys skaniausi. Ir apie “tankus”, kuriuose jis ištisomis dienomis sėdėdavo. Ir apie darbą, į kurį Vytautas niekaip negalėjo įsidarbinti: tai grafikas netiko, tai direktorius nepatiko, tai važiuoti toli, tai atlyginimas mažas. Ir priminė sušius, kuriuos jis be sąžinės graužaties beveik kas vakarą užsisakydavo, ir už kuriuos kažkodėl mokėjo Rūta, kuri jų net nemėgo.
Žodžiu, Vytautas įsižeidė. Taip stipriai įsižeidė, kad greitai susirinko savo daiktus, pasakė, kad laikinai gyvens pas mamą, o Rūta turinti pergalvoti savo elgesį. Ir išėjo, garsiai trenkdamas durimis.
Rūta negalėjo pakęsti, kai ją vadindavo Rūtele, todėl iš pykčio išmetė omletą kartu su keptuve į šiukšliadėžę, pašildė barščius, bet apetitas staiga dingo, o užeiti norėjosi kavos. Kavos jos bute nebuvo jau du mėnesius. Nuo tada, kai Vytautas pas ją atsikraustė ir pirmą vakarą pasakė, kad kava blogai veikia jos veido spalvą, todėl bute turi būti tik žalioji arbata.
Mergina užsivilko striukę ir išlėkė į gatvę. Kavos norėjosi tiesiog neapsakomai.
Įžengė į pirmą pasitaikiusią kavinukę ir pasinėrė į šiltą šviežiai malto kavos ir rytinių prieskonių aromatą. Ir kažkodėl iškart užsinorėjo čia pasilikti amžinai.
– Sveiki! – jai nusišypsojo raudonplaukis jaunuolis už baro. – Kavos?
Rūta net nespėjo nustebti, tik linktelėjo ir negrabiai įsikūrė ant aukštos baro kėdės.
– Jūs pas mus dešimtasis lankytojas šį vakarą ir Jums kaip komplimentas nuo kavinės – nemokama autorinė kava.
Rūta suklaidintai nusišypsojo:
– Tai čia ką tik sugalvojot?
– Kodėl gi nepadaryti tokios puikios tradicijos? – raudonplaukis pastatė prieš merginą didelę keraminę puodelį su storu grietinėlės putų sluoksniu ir padavė sidabrinį šaukštelį. – Jūsų autorinė kava „Laimingas prisiminimas“. Rekomenduoju pradėti nuo putų.
Rūta sunkiai atsiduso ir pasiėmė šaukštelį šiek tiek oro masės. Putos buvo tirštos ir kažkodėl kvepėjo jazminais. Mergina atsargiai paragavo ir atsimerkė iš malonumo.
Šiltas vasaros vakaras nusileido ant miesto. Mašinų triukšmas pamažu tilteli. Retai einantys praeiviai nerūpestingai vaikštinėjo gatvėmis, mėgaudamiesi nuostabiu vakaru. Iš praviro lango atplaukė plonas žydinčio jazmino aromatas.
Rūta laikė drebančiose iš jaudulio rankose naujutėlaitį laišką. Įstojo! Valio! Ji įstojo! Vadinasi, nemiego naktų ir ašarų buvo verta, bet niekada nesupras, kodėl baiminosi, jog neišlaikys stojamųjų egzaminų. Laimė pratrūko ir norėjosi apkabinti pasaulį!
Rūta pabudo iš prisiminimų, kai puodelio dugne neliko nei lašo kavos.
– Kokios gi netikėtai stebuklingos ir skanios kavos. Nežinau, ką ten pridėjote, bet mane tiesiog sprogina iš laimės!
– Ir norisi apkabinti visą pasaulį? – nusišypsojo raudonplaukis, valydamas aukštą stiklinį bokalą.
– Ir norisi apkabinti visą pasaulį… – pakartojo mergina, tarsi pagaliau nuo jos švelnių pečių nukrito sunkus betoninis blokas, gniuždęs ją du mėnesius. – Aš tarsi miegojau visą laiką kažkokiame sunkiame košmare ir pagaliau pabudau. Ačiū už „Laimingą prisiminimą“. Jūs grąžinote man mane pačią.
– Tai mūsų darbas. – netikėtai rimtai atsakė jaunuolis. – „Kohėto“ durys visada atviros tiems, kurie truputį pasiklydo arba susipainiojo. Nepripratęs patarinėti, bet aš rekomenduočiau jums pakeisti spyną priekinėse duryse ir pradėti gyvenimą iš naujo.
– Gerai, pasiklausysiu jūsų patarimo. – Rūta į didelį stiklinį arbatpinigių indą sukrito kelis eurus, lengvai nusileido nuo baro kėdės ir laiminga išsirašė prie išėjimo.
Raudonplaukis Jurgis, barmenas, baristas ir virėjas viename asmenyje, susikaupęs tarkavo laukinį ženšenį, kad paruoštų gaivų gėrimą kitam lankytojui. Jurgis turėjo nuostabų sugebėjimą tiksliai žinoti, ko reikės naujam nesibaigiančiai dirbančio „Kohėto“ lankytojui, magiškos vietos, kur bet kas suras tai, ko ieško.