Šeimą paliko netikėtai ir be įspėjimo: pasiryžo skyryboms be žmonos žinios.

Išėjo Grigas negražiai, netikėtai, nepranešęs žmonai, kad planuoja skyrybas. Grįžusi namo, kaip įprasta, Laima pamatė tuščią pakabą koridoriuje ir tuščias spintas. Laima vaikščiojo po butą sutrikusi ir pasimetusi. Vyro dingimas jai buvo visiška staigmena, todėl Laima nežinojo, kaip reaguoti. Persirengusi Laimutė pašildė sriubą, valgė susimąsčiusi, prisimindama ir kartėliu šyptelėdama. “Aha… Grigai, visai tavęs nežinojau! Šauni žmona, nieko nepridursi!” – mąstė plaudama indus Laima.

Beveik trisdešimt metų gyveno kartu Pustekiai. Užaugo, vedė ir išvyko į Ispaniją vienintelis sūnus Vytautas. „Vytukas išvažiavo, namai ištuštėjo, kad tik Grižo tavo nuotykių nepradėtų“, – baiminosi sena draugė Rūtela. Laima tada nerūpestingai nusijuokė: „Ach, kokia tu rūpestinga! Pergyveni? O gal aš tavęs, Rūta, nežinau!“

„Veltui juokiesi“, – įsižeidė Rūtela, – „žinau milijoną tokių istorijų! Vaikai iš namų, vyrui pažiūri, o žmona lieka viena ir niekam nereikalinga!“ Laima vėl nusijuokė: „Tu, Rūta, kaip buvai vaikystėje bėda, taip nieko nepasikeitei! Jei nebūtume kartu potyje sėdėjusios, ar klausytis tavęs norėčiau?“

Po Vytauto išvykimo, sutuoktiniai pradėjo daugiau laiko leisti kartu. Eidavo į kiną, vaikštinėdavo parke, važiuodavo į sodą, keldavo draugus ir kepdavo šašlyką. Buvo jauku ir labai ramu. Atrodė, kad gyvenimas pradeda naują skyrių, pilną džiaugsmo ir pasitikėjimo rytojumi. Grigijui sukako penkiasdešimt šešeri, Laima buvo per penkiasdešimt. Galėjo gyventi savo malonumui, kartu senti, lankyti sūnų, laukti anūkų.

„Kažko jūsų Vytautas su vaikais neskuba…“, – pastebėjo Rūtela, kai Pustekiai vėl grįžo iš Ispanijos ir Laima prasitarė, kad jaunavedžiai gyvena puikiai. „Rūta, Rūta, na ir nepavyksta tau tiesiog džiaugtis! Vis turėsi įkišti savo pleistrą!“
“O kaip tada? Ar aš neteisinga atseit?! Treti metai gyvenama, ir vis dar dviese,” – laikėsi Rūtela. „Jiems nori tyrinėti pasaulį, pažinti vienas kitą geriau! Nūdienos požiūris į gimdymą nebe tas, kaip mūsų laikais,“ – atsiduso Laimutė.

Dar po pusantrų metų gimė Vytautui dvyniai, berniukas ir mergaitė. Sofija ir Arduotas. Vaikai buvo gražūs ir sveiki, malonu žiūrėti. Pampersų ženklas kiekvieną vakarą skambino vaizdo skambučiu, parodydavo vaikus, o kai jiems sukako aštuoni mėnesiai, paaugę ir sustiprėję, Laimutė su Grigijumi vyko jiems susipažinti, laikyti ant rankų anūkus.

„Tokie nuostabūs vaikučiai!” – žavėjosi Laima, rodydama Rūtai nuotraukas. „Pažiūrėk, kaip Sofija panaši į Vytautą! O Arduotas – į Janiną!” „Eeee “panašūs”!,” – perkreipė Rūtela, – „Per maži dar, kad panašūs į ką nors būtų! Kai eiti pradės, kalbėti, tada jau matyt bus.” „Ko tokia dygliuota esi? Nenori į vaikus žiūrėti, tai ir nereikia!” – Laima surinko nuotraukas ir paslėpė stalčiuje, kad vėliau sutvarkytų albumuose. Laima mėgdavo laikyti nuotraukas senoviškai. Iš gausybės skaitmeninių vaizdų, rinkdavosi geriausias ir spausdindavo.

Rūtela sąmoningai gyveno viena, taip ji pati apie save kalbėdavo. Visą gyvenimą turėjo meilužius, daugiausiai vedusius. „Vedusiam vyrukui daug nereikia ir tai labai patogu, žmonai maisto ir purvų drabužių, man dėmesio ir meilės,” – deklamuodavo Rūtela.

Iš močiutės paveldėjo jaukią vieno kambario butuką su balkonu, netoli nuo metro. Rūtela pabėgo iš tėvų globos vos tik paveldėjusi teises. „Noriu gyventi taip, kaip noriu aš!”, – pareiškė ji ir tai padarė. Persikėlusi, Rūtela nusidažė plaukus ryškiai raudona spalva, nusipirko skaisčią lūpų dažą ir pirmus batelius aukštakulniams. „Ateik, Laimutė, perkelti kviečiu tave. Pas mane tokie vyrai ateis, nustebsi!”

Būtent perkelti pas Rūtelą Laima susipažino su Grigijumi ir netrukus už jo ištekėjo. „Tai ar pobjaunausiai pasidarei!” – gavusi kvietimą į vestuves, – pasakė Rūtela, – „pirmas vaikinas ir iškart vestuvės! O palyginti?! O pasvarstyti?! Tu tokia nuobodi, negaliu!” Laima, tačiau, tvirtai tikėjo savo Grigijumi, buvo įsitikinusi, kad jie pora visam gyvenimui.

Daugybę metų tai ir buvo tiesa, kol staiga tai…

„Rūta, labas!” – paskambino Laimutė draugei, – „nuo manęs Grigas išėjo. Visai išėjo, su daiktais… Nieko nepasakė, laiško nepaliko, telefonas tyli.” „Ar seniai buvai atostogose?” – netikėtai paklausė Rūtela. „Atostogose?! – nustebo Laimutė, – Tu mane, Rūta, kad neišgirsti? Grigas, sakau, išėjo, mane paliko. Prie ko čia atostogos?!” „Rašyk pareiškimą, Liuma, su tavim į Gruziją važiuosime, ten mano teta gyvena, žinai?” Laima nutilo, pagalvojo šiek tiek ir sutiko: „Tiesa, Rūta, važiuojam į Gruziją!”

Gruzijoje, kur svetingumas toks, kad pajutus jį vieną kartą, nepamirši niekada. Rūtos teta, gražuolė Ona, kadaise ištekėjo už gruzino Matas ir persikėlė su juo į Tbilisį. Vienas po kito gimė Onai su Matu keturi sūnūs, vienas už kitą gražesni. Berniukai užaugo, vedė, gimdė vaikų, vaikai anūkų – šeima tapo dar didesnė. Ir į šią didelę, triukšmingą ir linksmą šeimą atvyko pailsėti Rūtela su Laimute.

Tokiu sėkmingu buvo idėja apie atostogas, kad jau po poros dienų Laima nustojo graužtis dėl savęs ir ieškoti priežasčių, kodėl Grigijus išėjo.

„Viskas paprasta kaip dukart du,” – pagalvojo ji, sėdėdama kieme ir mėgaudamasi gaminamo maisto kvapais, – „jis pamilo kitą, bet nedrįso pasakyti. Ir visai ne dėl manęs. Tai paprastas gyvenimas, ir tiek.”

„Gerk sulčių!” – Rūtela pastatė priešais Laimą stiklinę šviežių granatų sulčių. „Kas tau su veidu, Liuma?” – klausdama draugės įdėmiau pažiūrėjo ji. „O kas su juo?” – nesuprato Laima ir išgėrė keletą gurkšnių aitrios, neįtikėtinai skanios gėrimo.

„Tavo veidas… Kažkaip… Atrodo išlygintas ir atjaunėjęs.” Tbilisyje, mieste, į kurį neįmanoma neįsimylėti, Laima susipažino su Davydas. Vyras atėjo aplankyti vieno iš Rūtos pusbrolių. Visi ilgai sėdėjo kieme prie didelio medinio stalo. Gėrė tirštą vyną, užkandžiavo naminį sūrį ir vaisiais, dainavo skvarbias gruziniškas dainas įvairiais balsais ir Laima su malonumu fiksavo Davido žvilgsnius, atsakydama į šypsenas jo pilnų lūpų. Jis buvo jos bendraamžis, aukštas, grakštus, su dideliais, sidabriniais plaukais. Tą vakarą buvo taip kvapniai, taip ypatingai, kad Laima prisimins jį visą gyvenimą.

„Ačiū tau,“ – sušnabždėjo Laimutė, žemai pasilenkusi prie ausies Rūtos ir ta, nieko neklausinėdama, tyliai suspaudė draugės rankas.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 − fifteen =

Šeimą paliko netikėtai ir be įspėjimo: pasiryžo skyryboms be žmonos žinios.