Gediminas klaidžiojo po šventiškai papuoštą Naujametinį miestą. Jis šnairavo į žėrinčias vitrinas. Toks nenusisekęs Naujametis jam dar nebuvo pasitaikęs. Beveik dvidešimt metų santuokinio gyvenimo kaip į vandenį.
Sumanus meistras ir šaunus Gediminas vedė Liuciją būdamas vos 19 metų. Niekada dėl to nesigailėjo, ir apskritai niekuomet nesiskundė gyvenimu. Liucija, darbas, mokslai, dukra Lina, draugai. Puikiai uždirbdavo, galėdavo palepinti savo šeimą.
Nuo mažens Lina žaidė tik su popieriumi ir dažais. Šis hobis išaugo į nuostabius paveikslus, ir ji išvyko studijuoti į meno akademiją.
Liucija, nors galėjo likti namuose, vis tiek eidavo į darbą “kad neprarastų formos ir nepristigtų veiklos”. Iš tiesų, turbūt dėl to atrodė puikiai ir žinojo viską apie viską – viena kolegė domėjosi literatūra, todėl Liucija stengėsi neatsilikti, kita sportu – tai kartu lankydavo mankštas. Visi buvo patenkinti savo gyvenimu.
Prieš ketverius metus Gediminas pradėjo dirbti didelėje įmonėje, montavo stakles ir kitą sudėtingą įrangą. Neseniai bendravadytojas nusprendė patobulinti personalo valdymą. Pradžioje pas juos atvyko treneriai su psichologais, kad mokytų teisingai gyventi. Įmonės sąskaita buvo išleista stora knyga su pagrindiniais gyvenimo teiginiais. Gediminas netgi laikė egzaminą pagal šią knygą, norėdamas gauti metinį priedą. Taip pavargo, kad tas egzaminas atrodė sunkesnis negu metai darbo.
Kitas žingsnis buvo išvažiuoti į komandos formavimo renginį su šeimomis. Paprasčiau tariant, kolektyvas turėjo susivienyti gamybos rezultatams pagerinti. Kiekvienas tai suprato skirtingai, ir iki pirmosios dienos vidurio šeši žmonės – Gediminas, Liucija, pats vadovas ir dar trys darbuotojai – liko stovėti ant kojų ir dalyvauti komandinėse rungtyse. Vadovas labai nusiminė dėl tokio darbuotojų požiūrio. Gediminui jo buvo gaila – vadovas geras žmogus, kolektyvą gerbė, nors asmeniniame gyvenime jam nelabai sekėsi. Kalbama, kad žmona jį paliko, dar kai jis netapo bendravadytoju ir direktoriumi. Gediminas paprašė Liucijos dalyvauti visose suplanuotose veiklose. Liucija vaišino vadovą arbata, bėgiojo, žengė per griovį ir netgi įšoko į maišą. Reikėjo žmogų palaikyti.
Lapkričio mėnesio šventėse Liucija Gediminui pranešė, kad jos su vadovu užklupo vėlyvoji meilė, kad jie nori tuoktis ir net vaiką turėti. Gediminas norėjo eiti ir pamokyti vadovą, bet nusprendė, kad tai nieko neišspręs, ir leido žmonai išeiti. Draugai kvietė jį kartu sutikti Naujuosius, bet jam nieko nesinorėjo.
Gediminas sustojo prie perėjos ir laukdamas žalios šviesos žvalgėsi aplink. Pamatė skelbimą ant stulpo.
„Ieškau žmogaus Naujiesiems metams sutikti“. Toliau buvo telefono numeris ir vardas „Sveta“. Pats nesuprasdamas kodėl, Gediminas nuplėšė lapelį su telefonu ir paskambino. Kitoje pusėje atsiliepė moteriškas balsas.
– Laba diena. Ar galiu pakalbėti su Sveta? Skambinu dėl skelbimo apie Naujuosius metus.
– O kur jį radote? Atspausdinau keletą, bet supratau, kad tai kvailystė. Atrodos, visus nuplėšiau.
– Ant perėjos per prospektą.
– Taip. Apie jį užmiršau. Atsiprašau.
– Gal susitinkame miesto aikštėje? Visada sutinku namie. O čia proga.
– Aš irgi ten norėjau.
Gruodžio 31-osios vakarą, 11 valandą, Gediminas stovėjo susitarimo vietoje su maišeliu mandarinų ir saldainių. Termose buvo karšta arbata. Netoliese sustojo moteris truputį jaunesnė už jį, rankoje turėjusi maišelį, iš kurio kyšojo termosas. „Gal tai kokia apgavystė? Ko tokiai moteriai reikia ieškoti kompanijos Naujiesiems metams sutikti. Bet ką ji man padarys? Durnius, kodėl vadinau. Na, dabar nebėgsi“, – pagalvojo Gediminas ir ėjo prie moters.
– Ar jūs Sveta?
– Taip.
– Eikime, pasivaikščiokime. Gal į kokią kavinę?
– Aš vištieną folijoje suvyniojau. Ir sumuštinių. Galime į kavinę, paskui į aikštę.
Bet kavinės buvo arba uždarytos, arba jose nebuvo vietos. Gediminas su Sveta nusuko į šoną ir užėjo į kompaniją, besiginčijančią prie restorano.
– Na, gal šie jaunuoliai! – staiga pasakė vyras ir kreipėsi į Gediminą. – Jaunenis, ar norėtumėte su savo mergina sutikti Naujuosius metus restorane?
– Pas mus kai kurie… neatsakingi žmonės pradėjo švęsti Naujuosius nuo ryto. Dabar suvirtę miega. Sakė, kad visą gyvenimą svajojo atšvęsti lovoje su torto gabalu. Bet banketas jau suorganizuotas, reikia sumokėti ir už tuos svajotojus. Ieškome, gal kas užims jų vietą.
– Gal pabandom?! – tarė Sveta. – Aš restorane per naujametį dar niekada nebuvau. Gavau premiją, tai kodėl gi nešvęsti.
– Pabandom. O paskui į aikštę.
Į aikštę išėjo tik apie ketvirtą ryto. Restorane buvo tokia linksmybė ir šokiai, kad išvykti nesinorėjo. Gediminas šoko su Sveta, paskui su kokios nors dukra, paskui su kuo nors mama, o paskui dėl kažkokių priežasčių šoko lezginką, kurios iki tol nemokėjo, su vyru, kuris pasiūlė eiti į restoraną.
– Tai pati linksmiausia Naujųjų metų naktis, kokią tik esu turėjus, – sakė Sveta. – Anksčiau vos iki dviejų nakties išsėsdavau. Dabar jau beveik rytas, o miegas nesiruošia.
– Ir man visai nesinori miegoti. Kodėl gi nevalgome mandarinų su saldainiais. Kaip planavome. O jūs rytoj, tikliau šiandien, ką veikiate? Gal norite atsipalaiduoti ir eiti įlysti ant čiuožyklių ar slidžių?
– Einam ant čiuožyklų. Seniai nečiuožinėjau.
Ant čiuožyklos Gediminas pagaliau sužinojo, kodėl Sveta ieškojo su kuo sutikti Naujuosius metus.
– Kartais, kai nesitiki nieko ypatingo, tai yra geriausia. Aš išsiskyriau su vyru. Jis geras žmogus, bet visada laukė sėkmės ir didelio turto. Aš gyvenu šiandiena. Iš pradžių mūsų mieste laukė, kada jam pasiūlys nepaprastą darbą, paskui atvyko čia, didmiestyje. Ir vėl laukė ant sofos išskirtinių pasiūlymų. Po penkerių metų turėjo naują projektą ir nusprendė keltis pietus. Bet aš jau čia įpratau, turiu gerą darbą. Taigi išsiskyrėme. Nenorėjau į draugus—Ieškokite nuotakos skelbime“ sakė Sveta. – Buvau pas draugus, bet jie tik atjautė ir sakė, kad tai buvo skubotas žingsnis. Kad vyrai, kurie negeria, nerūko ir nekelia rankos, yra retenybė. Todėl parašiau skelbimą ir išsigandusi jį nuplėšiau.
– Mane taip pat paleido žmona. Įsimylėjo kitą. Kaip dėl to rytoj į parką slidinėti?
Lygiai po metų 11 valandą vakaro netoli aikštės sustojo automobilis. Gediminas padėjo Svetai išlipti.
– O gal vis dėlto užsukime į kavinę, kaip pernai? Mus kvietė, – Sveta taisėsi kepurę, ant rankos švytėjo vestuvinis žiedas.
– Ten tvanku, prirūkyta. Tau gimdyti po trijų mėnesių. Kaip planavome prieš metus – sutikime Naujametinę naktį centrinėje aikštėje ir namo. Tau reikia pailsėti. Bet… Užsukime pusvalandžiui… O tada į aikštę…