– Agne, prašau atvažiuok…
– Mama, juk žinai, kad neatvažiuosiu!
– Agnyt, maldauju, jam labai blogai…
– Neprašyk, neatvažiuosiu.
„Nekenčiu!“ – Agne įnirtingai numetė telefoną į šoną. Priėjo prie šaldytuvo, staigiu judesiu atidarė dureles ir ištraukė degtinės butelį. Supylė į stiklinėlę. Pastovėjo pamąsčiusi ir išpylė stiprų gėrimą į kriauklę. Sėdo ant taburetės ir pravirko.
Praėjo dešimt metų nuo tada, kai ji paskutinį kartą buvo tėvų namuose.
Paskutinėje klasėje Agne įsimylėjo. Klasės draugės dažnai eidavo į diskotekas ir vakarėlius universitete, kuris buvo netoli mokyklos. Vieną kartą, pasidavusi draugių įkalbinėjimams, ji taip pat nuėjo į diskoteką. Ten susipažino su Juo. Jis grojo ansamblyje ir gražiai dainavo. Buvo diplomato sūnus. Merginos sekiodavo Jį be paliovos. Kiekviena svajojo apie pasimatymą su Juo. Agne nežinojo, kodėl Jis pasirinko būtent ją. Ji pirmą kartą įsimylėjo. Lėkdavo į pasimatymus su Juo, pamiršusi mokslus, namų pareigas, pradėjo apgaudinėti tėvus, kad tik dažniau su Juo matytųsi.
Trumpas romanas baigėsi jos nėštumu. Mylimas pradėjo vengti susitikti su ja. O vėliau apskritai dingo. Vietoj to atsirado jo motina, kuri pasiūlė rasti gerą ginekologą, kad atsikratytų vaiko. Ji pabrėžė, jog jie nesvajojo apie tokią nuotaką ir apskritai Agnė – ne pora jų sūnui…
Agnė ilgai nesiryžo pranešti apie nėštumą mamai. Kai jau paslėpti pilvą tapo nebeįmanoma, prisipažino, kad laukiasi.
– Paleistuvė, prakeiktoji! Tave tik vakarėliai domina, o ne mokslai! – šaukė tėvas. – Koks gėdingumas! Kaip žmonėms į akis pažiūrėsiu? Dink! Nenoriu nei matyt, nei žinot tavęs!
Motina tylėjo ir verkė. Ji visada visur klausė tėvo. Jis buvo valdingas, grubus ir sugebėjo per daugelį metų ją palaužti. Su jos nuomone jis niekada nesiskaitė, todėl ji seniai nustojo jam prieštarauti.
Išklausiusi grubių žodžių tiradą, Agne išsitraukė kelias palaidines, džinsus į kuprinę ir išėjo iš namų…
Iš pradžių ji klajodavo pas draugus, bet niekas jos ten ilgai nepriimdavo. Pasiskolinusi pinigų iš draugės, išvyko į kitą miestą pas tetą, apie kurios buvimą žinojo tik iš motinos pasakojimų. Dėl tėvo, kuris buvo savininkiškas ir izoliavo mamą nuo bet kokio bendravimo su draugėmis ar net su seserimi, Agnė apie kitus giminaičius nieko nežinojo.
Atvykusi į nepažįstamą miestą, ji sužinojo, kad teta ten jau keletą metų nebegyvena – ištekėjo ir persikraustė pas vyrą. Kur tiksliai – kaimynai nežinojo. Alkana ir nežinodama, ką toliau daryti, Agne patraukė atgal į stotį. Šalia stoties stovėjo senyvos moterys, siūlydamos pasiruoštą maistą praeiviams į kelionę. Agne priėjo prie moters, kuri ant celofanu dengtos dėžės pardavinėjo keptinukus. Agne pasilenkė, kad nepastebimai pavogtų. Akys labai norėjo valgyti, o pinigų neturėjo nė cento. Bet šioji vagystė nepavyko ir keptinukų pardavėja tai pastebėjo. Moteris norėjo suduoti merginai, bet pamačiusi jos pilvą nustėro.
Alksnuodama keptinukus, Agne svetimai moteriai papasakojo viską, kas su ja įvyko pastarosiomis dienomis. Moteris gyveno viena ir pasiūlė Agnei apsistoti pas ją.
Iki gimdymo Agne pardavinėjo keptinukus stoties aikštėje. Ji visada galvojo, kad užsidirbs pinigų ir grįš namo. Vis dar tikėjosi tėvo atleidimo ir to, kad viskas susitvarkys…
Bet nepažįstamame mieste teko užtrukti ilgus dešimt metų.
Gimė dukra. Senelės vietą užėmė moteris, kuri suteikė jai namus. Senelė rūpinosi vaiku, o Agne uždirbinėjo pinigus. Iš pradžių dirbo valytoja parduotuvėje. Vėliau reikėjo pavaduoti susirgusią pardavėją. Ji su tuo susitvarkė ir ją perkėlė į pardavėjas. Pastebėjęs jos stropumą ir atsakingumą, paskyrė ją vadovauti pardavimų komandai. Kai nugriovė parduotuvę ir šalia išaugo didžiulė parduotuvė, ji dirbo ten. Pamažu nuo pardavimų vadovės, administratoriaus ir prekių prižiūrėtojos ji augo karjeros laiptais iki skyriaus vadovės. Šiuo metu Agne buvo atsakinga už kelis skirtingus prekybos skyrius.
Po dukters gimimo ji skambino motinai – norėjo grįžti į tėvų namus. Bet mama prašė jos to nedaryti. Tėvas išbraukė dukrą iš savo gyvenimo ir nenorėjo nieko apie ją girdėti.
Po moters, suteikusios jai stogą virš galvos, mirties, kuri paliko Agnei savo namą, Agne skambino motinai. Jai reikėjo pagalbos, nes daug dirbo, o dukra dažnai likdavo viena. „Mamukai būtų neblogai pabėgti nuo tirono“, – taip mąstė Agne. Bet mama vėl atsisakė. Todėl ryšys tarp jų nutrūko ilgam laikui. Ir štai šis skambutis…
Ilgus dešimt metų ji laukė žodžių: „Atleisk. Grįžk“ ar tiesiog „Sugrįžk, dukryte!“ Tačiau dabar… Kodėl dabar?
Ką jis nori išgirsti iš jos? „Atleisk, tėti, buvau neteisi“.
Nuoskauda ir neapykanta tėvui metu bėgyje sumenko. Siela kentėjo nuo nesupratimo, nenorėjimo jos klausyti, dėl to, kad teko kentėti ir dažnai atsisakyti savo noro ir išdidumo. Buvo labai sunku. Kartais netekdavo jėgų ir nesinorėdavo gyventi…
Bet dabar ji didžiavosi, kad mieste ją gerbia, vadovai atsižvelgia į jos nuomonę. Ji įsirengė namus moderniu stiliumi. Dukra mokosi prestižinėje gimnazijoje. Asmeniniame gyvenime viskas puikiai. Agnei pasipiršo jos mylimas žmogus.
„Man viskas gerai, – galvojo Agne. Ar būčiau tapusi tokia sėkminga ir savarankiška, jei tėvas nebūtų manęs išvaręs?.. Atleisti, atsisveikinti ir pamiršti. Užmiršim dėl savęs. Dėl savęs ir savo ateities“…
Agne paskambino į darbą, paaiškino esamą situaciją ir ėjo krautis lagamino…