Aurelija sulaukė netikėto skambučio iš savo buvusios geriausios draugės Gabijos.
– Džiaugiesi, ar ne? Dukrą pagimdei ir nuotraukas man išdrįsai atsiųsti. Kalbu su tavimi paskutinį kartą. Prisimink: tu man jau nebeegzistuoji, kaip ir visa tavo šeima! Lai jūs visi būsite prakeikti! –
Aurelija buvo sutrikusi. Ji suprato, kodėl draugė ją prakeikia, bet kodėl visi kiti?
… Aurelija su Gabija užaugo mažame kaime. Nuo pat vaikystės jos buvo kaimynės ir artimos draugės.
Penkiolikos Gabija susipažino su Kostu. Kostas vasarą atvyko pas močiutę. Kostą ir Gabiją žaibiškai užklupo pirmoji meilė.
O kas nutinka labai jauniems ir nepatyrusiems įsimylėjėliams? Taip, nėštumas!
Gabija pranešė naujieną Kostui. Jis buvo vyras, tad teko perimti situacijos kontrolę. Kostas išvyko namo, bet žadėjo grįžti. Gabijos tėvai juo pasitikėjo, nes iš karto buvo aišku, jog jis patikimas vaikinas. Tiesa, Kostui teko užtrukti ir baigti automobilių transporto technikumą. Gabija pagimdė sūnų Arijų be jo, o po dviejų mėnesių jai sukako šešiolika.
Arijus augo, Kostas dirbo vairuotoju, viskas atrodė gerai. Arijui buvo penkeri, kai Gabija su Kostu persikėlė arčiau Kosto tėvų. Kosto tėvai pasistatė namą, o jiems paliko butą.
Aurelija niekada nebuvo tokia drąsi ir komunikabili kaip Gabija. Vaikinai prie jos kojų nevirto ir net to vienintelio neturėjo. Ji ramiai įstojo į medicinos institutą. Su Gabija visada palaikė ryšį. Kartą net kartu vyko ilsėtis į Palangą. Gabija su Kostu gyveno gerai, tik daugiau vaikų neturėjo, su tuo susitaikė, nes Arijus buvo didžiausia laimė.
Aurelija baigė institutą, dirbo terapeute, o vėliau, po stažuotės, tapo radiologe. Nusipirko butą su paskola, tačiau asmeninis gyvenimas buvo lyg užkeiktas. Ji buvo graži ir protinga, bet galbūt praleido savo metų, o gal dar kas… Gyvenime prabėgo du trumpi romanai, kurie baigėsi be jokio apgailestavimo. Ji nusprendė, kad jai nelemta būti laimingai.
Staiga draugę ištiko baisus liūdesys. Tragedija visada užklumpa netikėtai. Kostas žuvo autoavarijoje.
Gabija užsisklendė, nenorėjo nieko matyti ir girdėti. Aurelija bandė ją paguosti, dažnai skambinėjo. Gabija griežtai paprašė jos netrukdyti.
Aurelija norėjo aplankyti ir palaikyti draugę, bet buvo atstumta. Kaip gydytoja, ji suprato, kad draugė patyrė užsitęsusį stresą ir jai reikia laiko atsitiesti. Penkerius metus jų bendravimas apsiribojo sveikinimais per šventes.
Prieš metus, tarsi nieko nebūtų įvykę, Gabija paskambino Aurelijai. Jos vėl pradėjo bendrauti. Aurelija turėjo liepos mėnesį atostogas, pažadėjo nuvykti pas Gabiją savaitei.
Pirmosios atostogų dienos buvo skirtos miegui, tačiau vėlai vakare skambino Gabijos sūnus Arijus. Jis labai sunerimo, nes mamą išvežė į ligoninę. Ji buvo reanimacijoje.
Aurelija greitai susirinko ir išvyko pas draugę. Arijus ją pasitiko stotyje, ir Aurelija jį iškart atpažino. Jis buvo panašus į tėvą, toks pat aukštas, juodaplaukis, tik su akiniais.
Kol važiavo iš stoties, Arijus jai papasakojo, kad mamai įtariamas mikroinsultas.
– Jautri spaudimui vaistus nenori reguliariai vartoti, tai pamiršta, tai sako, kad spaudimas normalus, ir kam save chemija nuodyti. Gal tu ją paveiksi, juk esi gydytoja, – pasakojo Arijus.
Iškart nuvyko į ligoninę. Pas Gabiją jų neįleido, sakė, kad būklė stabili, vidutinio sunkumo, gyvenimui pavojaus nėra.
Namuose Arijus paklausė, – Ar galėčiau nebevadinti jūsų teta Aurelija, kaip vaikystėje? Jūs dar tokia jauna, o aš jau toks dėdė. Vadinsiu tiesiog Aurelija. –
Arijus vaišino Aureliją vakariene. Jis gerai gamino, to išmoko, kai mama buvo depresijoje ir nenorėjo gaminti. Arijus baigė institutą, 26 metų, dirba programuotoju.
Kitą dieną Aurelija aplankė draugę ligoninėje ir sužinojo, kad Gabija perkelta iš reanimacijos. Mikroinsultas nepasitvirtino, bet dvi ar tris savaites reikės gydytis stacionare. Dėl karantino vizitai ligoninėje buvo uždrausti. Arijus kasdien veždavo mamai maisto.
Jie daug laiko leido kartu, pradėjo iš naujo pažinti vienas kitą ir susidraugavo.
Netikėtai Aurelija suprato, kad beprotiškai įsimylėjo Arijų. Beprotiškai!
Tai buvo nauja. Ji puikiai suprato, kad ši meilė negali tęstis: jai 42, jam 26 metai. Ji jam keitė sauskelnes vaikystėje, jis jos geriausios draugės sūnus. Ar čia gali būti meilė? Tačiau meilė nesirenka, ji tiesiog ateina.
Aurelija susikrovė daiktus. Vakare, nežiūrėdama Arijui į akis, paprašė iškvietė taksi.
– Niekur tu nevažiuosi! Žiūrėk į mane! Nesi nori išvykti, ir aš nenoriu, kad išvyktum, – tarė Arijus ir apkabino ją.
Tai buvo laimingiausios jos gyvenimo dienos. Ji pirmąkart jautėsi mylima ir geidžiama. Pamiršo apie amžiaus skirtumą, sergančią draugę… pamiršo apie viską. Buvo tik jis, ji ir meilė!
Aurelija atsibudo iš iliuzijų, kai Arijus parvežė Gabiją iš ligoninės. Kitą dieną Aurelija išvyko, sakydama, kad darbe yra skubių reikalų.
Namuose bandė nusiraminti, bet kaip galima būti ramiam, jei Arijus skambino kiekvieną dieną? Po kurio laiko Aurelija suprato, kad laukiasi. Ji verkė, jai buvo blogai, nežinojo, ką daryti, ar sakyti Arijui?
Jausdamas jos nerimą, Arijus pats paskambino. Jis irgi susijaudino, sužinojęs apie kūdikį.
Dabar Aurelija bandė jį nuraminti, – Tik nepanikuok, aš viską padarysiu pati, nebūsi tėvu per prievartą. –
– Nesakyk taip! Mesti kvailas mintis iš galvos. Aš greitai atvyksiu, – pasakė Arijus.
Jis greitai persikėlė į Vilniaus filialą ir atkeliavo su daiktais. Aurelija bandė jį paprotinti, kad susiprastų ir išeitų, bet jis nė girdėti nenorėjo.
Jie kukliai pasirašė santuoką. Arijus kvietė mamą. Ji neatvyko ir nepasveikino.
Gabija neatsakė į Aurelijos skambučius.
Pagrinde su Arijumi bendravo, dažnai paklausdama, – Ar dar nepabodo tau, sūnau, jauna žmona? –
Aurelijai ir Arijui gimė dukra Austėja. Austėjai jau trys mėnesiai. Štai jos nuotraukas Aurelija išsiuntė Gabijai, tikėdamasi suminkštinti jos širdį. Nepavyko. Gabija dar labiau įsipyko ir visus drauge prakeikė. Ji net nepasmilko mažosios anūkės.
– Tai kaina už mano laimę. Tai kaina už mano nuodėmingą meilę, – karčiai mąstė Aurelija.
Lovoje verkė mažoji. Aurelija paėmė ją, pamaitino.
Ji žvelgė į dukrą ir mąstė,
– Ar meilė gali būti nuodėminga? Meilė – tai džiaugsmas ir laimė! Kiek dar liko tos laimės? Kiek bus – viskas mano! – nuramino save, nusišypsojo ir laukė grįžtančio vyro iš darbo.