Kai sutuoktiniai suprato, kad Dievas jiems neduos vaikų ir medicina bejėgė jiems padėti, jiems abiems buvo jau po 40 metų. Vyras, kurio kaltė buvo nevaisingas santuokinis gyvenimas, pavargęs nuo kaltės jausmo žmonos akyse, kurios vis labiau užsisklęsdavo ir tolindavosi nuo jo, priėmė desperatišką sprendimą. Jos keturiasdešimties metų gimtadienio proga jis padovanojo jai šuniuką…
Šuniukas buvo mažas, apvalutis ir bejėgis. Vyras nė neįsivaizdavo, kaip tai pakeis jo žmoną. Jis, didelės gamyklos direktorius, grįždavo namo vėlai, todėl visus rūpesčius dėl šuniuko prisiėmė jo žmona. Ji lepinio šuniuką kaip vaiką, valydavo po jo balutes, vedžiodavo jį, mokė žodžių ir komandų.
Šuniukas augo ir virto dideliu bei gražiu šunimi. Tą šaltą lapkričio vakarą šeimininkė ir Šuo prisimins visą gyvenimą. Kaip įprasta, vėlai vakare šeimininkė išvedė Šunį pasivaikščioti, nuėmė pavadį, kad jis galėtų palakstyti po krūmus. Patenkinęs savo reikalus, Šuo trumpam pasitraukė nuo šeimininkės, bet išgirdo jos šauksmą.
Išbėgęs iš krūmų, Šuo pamatė savo šeimininkę, apsuptą girtų paauglių. Vieno iš jų rankoje blykstelėjo peilis. Iškart suvokęs situaciją ir šeimininkei kilusią mirtiną grėsmę, Šuo įsibrovė į paauglių ratą. Jie išsilakstė. „Pamišęs!“ – sušuko vienas iš jų. Bėgdamas peiliu sužeidė Šunį į pilvą. „Kaip skauda“, – pagalvojo Šuo, grimzdimas į tamsą.
Veterinaras, apžiūrėjęs žaizdą, sakė, kad Šunį geriau migdyti, kad išgyventi – vienas šansas iš tūkstančio. Šeimininkė nenorėjo apie tai girdėti, ji nusprendė pasinaudoti tuo šansu. Šuniui buvo atlikta operacija. Visą savaitę jis beveik nerodė gyvybės ženklų. Vienu metu šeimininkei pasirodė, kad Šuo mirė. Ji pratrūko verksmu, didelės ašaros nukrito ant Šuns snukio.
Ir staiga pirmą kartą per savaitę Šuo atsimerkė. „Pasirodo, jos sūrios, žmogaus ašaros“, – dingtelėjo jam galvoje, kai pradėjo jas laižyti. Nuo tada prasidėjo lėtas, bet užtikrintas sveikimas.
Praėjo metai… Šuo išgirdo naują žodį “pensija”. Šeimininkė visą dieną praleisdavo namuose, ir tai labai patiko Šuniui. Iki to laiko jam buvo sukakę 15 metų. Jis prastai girdėjo, matė, prarado vieną iltį. Dažniausiai jis dabar tiesiog gulėdavo, akimis sekdamas šeimininkę, arba snaudė. Bet net ir miegodamas jis visuomet pajusdavo jos kvapą, kai ji prie jo priartėdavo.
Jiedu nežinojo, kad šilta vasaros diena, kai šeimininkė pasiėmė pasivaikščioti Šunį, taps jų gyvenimo paskutine diena. Kai jie ėjo per gatvę, greitai judanti mašina juos partrenkė, ir baisi jėga juos numetė ant asfalto. Minia greitai susirinko. Drąsesni bandė prieiti prie moters, kuri nerodė gyvybės ženklų. Tačiau jie vis atsitraukė. Šuo, rinkdamas paskutines jėgas, stėrėsi ant priekinių kojų, neleisdamas niekam prieiti prie šeimininkės. Už šešėlio kombinacijos pro jį įsilauždavo kraujo dvelksmas.
Po kelių minučių atvyko greitosios pagalbos ir policijos automobiliai. Vyresnysis policininkas, pasitaręs su gydytoju, radijumi raportavo apie padėtį. Iki Šuns pasiekė žodžiai: „Pamišęs… nušauti“. Skambėjo komanda: „Skirkitės!“ Kai žmonės išsisklaidė, policininkas išsitraukė pistoletą ir lėtai priėjo prie Šuns. Jis suprato, kad tai viskas, pabaiga. Jis pakėlė priekines letenas ir tyliai stebėjo juodą taikinį, artėjantį prie jo. Bet visas jo kūnas, paliekamas gyvybės, jautė nuojautą ko nors. Ir stebuklas įvyko! Jo akys sužibo, kai iš privažiuojančio automobilio iššoko šeimininkas. Jis bėgo ir šaukė: „Nešaudykite, nešaudykite!“
Policininkas nuleido ginklą.
Paskutinės jėgos paliko Šunį, jis pargriuvo ant šono. Tačiau po kelių sekundžių, įveikdamas skausmą, traukdamasis ant priekinių kojų, vilkdamas galines ir palikdamas kraujuotą žymę, jis ropojo prie šeimininkės. „Kaip sunkūs paskutiniai gyvenimo metrai, – galvojo jis. – Tik suspėti“.
Jis prisiropojo prie šeimininkės, susikišo snukį į jos šiltą šoną. Šuns kūnas išsirietė ir nutęsėsi: „Pavyko“…