Vėl tavo draugė apsilankė? – paklausė žmona, žvelgdama į tuščias lentynas.

― Domantai, pas mus vėl buvo tavo sesuo Austėja? ― paklausė Lina, žiūrėdama į pusiau tuščią šaldytuvą. ― Paprastai po jos vizitų nelieka jokio maisto.

― Taip, buvo užsukusi, ― atsakė Domantas. ― Vėl skundėsi, kad jiems trūksta pinigų. Negalėjau jos išleisti tuščiomis rankomis, juk sesuo vis dėlto.

― Tikriausiai tu Austėjai dar ir pinigų davei?..

― Daviau kelis tūkstančius eurų. Austėja sakė, kad Arūnas vėl turi problemų darbe ir neturi kuo už butą mokėti, ― Domantas šiek tiek gėdijosi.

― Kas gi abejojo… Nesuvokiu, kam ji tekėjo būdama dvidešimties? Kodėl tavo mama jos neatkalbėjo?

― Na, juk žinai Austėją? Jei ji ką nors sumano, jos neįmanoma sustabdyti. Nieko baisaus, greičiau apsipras su savarankišku gyvenimu.

Lina tik sunkiai atsiduso. Savarankiškas gyvenimas – tai, aišku, gerai, bet kol kas Austėja gyveno tik artimųjų sąskaita.

* * *

Arūnas taip pat buvo jaunas vaikinas, kuris tik pradėjo užsidirbti pinigus. Ir jis neskubėjo savo žmonai dovanoti brangių dovanų. Tuo tarpu Austėja dar nebuvo pasiruošusi dirbti ir buvo įsitikinusi, kad Arūnas turi ją visiškai išlaikyti.

Austėjos ir Domanto mama, Tamara, taip pat buvo dukters pusėje. Ji matė, kad jaunos šeimos finansinė padėtis sunki, ir visada materialiai jai padėjo. Ji taip pat reikalavo, kad ir Domantas prisidėtų.

― Ji jauna mergina, jai reikia puikiai atrodyti, ― sakydavo Tamara. ― Austėja dar nerado mėgstamos darbo vietos, o Arūnas pasirodė šykštus. Taigi, Domantai, mūsų pareiga – jai padėti.

Domantas padėdavo, kiek galėdavo. Tačiau Liną tai greitai erzino. Ji nesuprato, kodėl dalis vyro atlygio turi būti skirta Austėjai. Lina ir Domantas gyveno nuomojamame bute, taupė kiekvieną centą, kad kuo greičiau sukauptų pradiniam įnašui, o čia dar ir sesuo.

* * *

Kartą Lina grįžusi namo rado savo uošvienę ir Austėją svečiuose. Jos slapta kalbėjosi su Domantu, ir vos tik pastebėjo Liną – nutilo. Buvo akivaizdu, kad jų pokalbis rimtas. Lina paklausė:

― Gal galite pasakyti, ką čia planuojate? Man atrodo, kad vėl norite finansinės pagalbos iš mūsų šeimos.

― Na, ne atspėjai, ― su juoku atsakė Tamara. ― Čia šeimos reikalai, kurie tavęs neliečia.

Lina šiek tiek su nepasitikėjimu žiūrėjo ir nuėjo į virtuvę gaminti vakarienės. Po penkių minučių Austėja taip pat atėjo, be ceremonijų atidarė šaldytuvą ir nusiminusiai tarė:

― Kodėl čia taip tuščia? Lina, negi nebuvai parduotuvėje?

― Buvau, tik mano atlyginimas už poros dienų, todėl pirkau tik būtiniausius dalykus. Jei nori valgyti, galiu pasiūlyti sriubos pašildyti, ― su šiek tiek irzlumu atsakė Lina.

― Ne, tokio aš nevalgysiu. Aš niekad negailiu pinigų maistui – užsisakome picą, sušius, einame su Arūnu į kavines.

― Ar Arūno atlyginimo užtenka tokiems puotoms? Juk dažnai sakai, kad pinigų neturite.

― Tai tada prašau pinigų iš mamos ir Domanto. Juk normalu, kad šeima padeda vieni kitiems.

Greitai Tamara su Austėja išėjo. Lina tuoj pat paklausė vyro, ko jos čia atėjo.

― Mama nusprendė parduoti sodybą ir norėjo paprašyti manęs paslaugos. Visus gautus pinigus atiduoti Austėjai. Ji jauna, o geram startui gyvenime reikia pinigų.

― Ar tai suprantama? ― nustebo Lina. ― Ar tau nerūpi, kad visi pinigai atiteks seseriai? Kaip tavo žmona aš prieštarauju, kad viskas būtų atiduota Austėjai. Ir nemanau, kad šie pinigai jai bus naudingi.

― Lina, geriau nesikišk į tai, ― piktai atsakė Domantas. ― Sodyba priklauso mano mamai, tegul ji nusprendžia, kam ją atiduoti.

Domantas nenorėjo toliau tęsti pokalbio ir nuėjo į kitą kambarį. Jis manė, kad mama elgiasi teisingai, ir labai didžiavosi savimi, kad yra toks dosnus ir nieko nevengia dėl Austėjos.

* * *

Sodyba netrukus buvo parduota. Linai jau iš anksto buvo aišku, kad Austėjos nekilo mintis teisingai panaudoti gautus pinigus. Restoranai, madingi rūbai, brangi technika – viskas buvo skirta gražiam gyvenimui.

Kai pinigai baigėsi, Austėja vėl atėjo pas mamą ir pradėjo guostis:

― Na, mama, man vėl nėra iš ko gyventi! O aš, beje, noriu gauti vairuotojo pažymėjimą ir nusipirkti automobilį! Jūsų daugiau nieko parduoti nėra? Kitiems tėvai perka butus, aprūpina… Mama, kodėl mes tokie vargšai?

Išgirdusi tokį pareiškimą, Tamara šiek tiek suglumo. Ji net nesitikėjo, kad dukra taip greitai išnaudos pinigus. Truputį atsigavusi, ji pasakė:

― Austėja, nebeturime nieko kito. Maniau, kad tu tuos pinigus panaudosi protingai arba taupysi. Ir apskritai, jau laikas tau pačiai įsidarbinti. Juk baigei buhalteriją – pabandyk eiti į kokią nors įmonę.

― Aš nesiruošiu dirbti buhaltere! Nenoriu ištisą dieną spoksojanti į kompiuterį ir gadinti regėjimo! Tegul mane išlaiko vyras, na, ir tu taip pat. Man juk tik dvidešimt metų! Gimdyti mane, ir viskas, judėk, kaip nori? Ačiū!

― Palauk, ― bandė nuraminti Tamara. ― Dabar ką nors sugalvosime. O ką, jei pasiskolintume iš Domanto? Pasakysime, kad reikia svarbiam reikalui. Jie su Lina kaupiasi būsto paskolai, tikrai turėtų ką nors turėti.

― Galvoji, kad daug duos? Lina tokia šykšti, net produktų gaili. Gerai, kad bent Domantas visada noriai man padeda.

― Taigi einame pas juos! ― ryžtingai pasakė Tamara. ― Tu nesijaudink, man jie negalės atsisakyti.

Per valandą Austėja su motina stovėjo Domanto nuomojamo buto tarpduryje. Pamačiusi vyro giminaites, Lina akivaizdžiai įtarė, kad jos atvyko ne su dovanomis, o su prašymais.

― Sūnau, mes turime tau labai svarbų reikalą! ― iškilmingai pasakė Tamara, vos įėjusi į butą. ― Tave galima pasikliauti.

Lina įsitempė. „Na, prašys pinigų,“ – pagalvojo ji. Kito įvykių vystymosi varianto sunku buvo įsivaizduoti.

― O kas atsitiko?

― Austėja nori pirkti automobilį, o pinigai už parduotą sodybą jau baigėsi, ― su kaltu šypsniu sakė mama. ― Taigi nusprendėme, kad jūs turite padėti.

Lina negalėjo patikėti savo ausimis ir perklausė:

― Ką? Šių pinigų jau nebėra? Juk už ją gavote nemažą sumą, kur ji galėjo išgaruoti? Austėja, tau reiktų atsakingiau žiūrėti į savo pirkinius!

― O tu man nenurodinėk! ― sušuko Austėja. ― Aš – statusinė mergina, o ne kažkokia paprasta mergiotė iš turgaus! Taip, noriu vaikštinėti po restoranus, grožio salonus, noriu naudotis puikiais daiktais. Ir aš nesiruošiu visą jaunystę praleisti skurde!

― O dirbti nebandei? ― ironiškai paklausė Lina. ― Sakoma, padeda neit į skolą pas giminaičius.

Domantas išsigando, kad dabar prasidės skandalas, ir bandė visus nuraminti:

― Palaukite, aptarkime tai pirmiausia. Mūsų automobilio pinigų nėra. Bet galime nors šiek tiek padėti.

― Šaunuolis, sūnau! ― pagyrė Tamara. ― Aš žinojau, kad būsi mūsų pusėje.

― O manęs nenorite paklausti? ― pasipiktino Lina. ― Atsiprašau, bet aš neketinu Austėjos globoti, ji tam turi vyrą. Leiskit jiems sugalvoti, kaip įsigyti automobilį. Žodžiu, pinigų neduosiu, ir viskas!

Domantas žvilgtelėjo kaltu žvilgsniu į mamą ir bandė įtikinti žmoną:

― Lina, ką tu sakai? Tai bendri mūsų pinigai, ir aš taip pat turiu teisę jais disponuoti. Be to, mama prašo paskolinti, o ne dovanoti. Laiku grąžins.

― Žinoma, grąžinsiu! Ar manai, kad meluoju? Šiek tiek padėsiu Austėjai ir iškart viską atiduosiu jums.

Lina tikrai jautėsi nejaukiai, tarsi ji nepasitikėtų Tamara. Bet dar blogiau būtų visam laikui atsisveikinti su savo sunkiai uždirbtais pinigais.

― Ne, tikriausiai negalėsime jums padėti, ― jau ne taip tvirtai sakė ji. ― Supraskite, mes taupome būsto paskolai, ir tai daug svarbiau už kūdikio automobilį.

― Na, mama, išeikime iš čia, ― suirzusi išstypo Austėja. ― Matai, kokie tai žmonės? Jie rūpinasi tik savimi, o mūsų problemos jiems nerūpi.

Austėja staigiai pasuko link durų, parodydama savo nuoskaudą. Paskui mamos žengė ir Tamara. Bet ji neketino pasiduoti taip lengvai ir nepatenkinta sakė sūnui:

― Domantai, mes dar susitiksime pakalbėti! Ar tau neatrodo, kad tavo žmona jau vadovauja tau?

Kai tik mama uždarė duris, Domantas tuoj pat užpuolė Liną su priekaištais.

― Klausyk, kaip tau negėda? Dabar ką mama apie mane galvos? Kad mes negalime jos padėti sunkioje situacijoje? Kad pinigai mums svarbesni už santykius su giminaičiais?

― Ar tai sudėtinga situacija? ― pasipiktino Lina. ― Ar mums kas nors padėjo? Aš esu įsitikinusi, kad mums kraujavimas būtų duotas nė cento. Taigi baigsiu klausytis tavo pasakų apie nuosaikią seserį Austėją.

Po kelių dienų Lina ir Domantas susitaikė. Bet Lina nė nenutuokė, kad jos vyras ryžosi meluoti. Jis pasiėmė pinigus, skirtus būstui, ir padavė juos mamai.

Kai Tamara pamatė sūnų su brangiu vokeliu rankose, tuoj pat jį pagyrė:

― Gerai padarei, sūnau! Aš žinojau, kad teisingai tave auklėjau! Ir nesijaudink, pagelbėsi Austėjai, o ji tau. Ir Linai nieko nesakyk. Jūs jauni, dar surinksite pinigus.

* * *

Kartą Lina naršė socialiniuose tinkluose ir pamatė naujas Austėjos nuotraukas. Jose Austėja sėdėjo už mažo dailaus automobilio vairo ir spindėjo džiaugsmu. Linai tai pasirodė keista, ir ji paklausė vyro:

― Domantai, ar žinai, kad Austėja nusipirko automobilį? Ar Arūnas gavo pinigų? Na, tavo sesuo sugebanti viską pasiekti, ko užsibrėžia.

― Taip, žinau apie automobilį, ― atsakė Domantas, nenorėdamas žiūrėti į žmoną. ― Mes visi susimetėme ir padarėme tokią dovaną Austėjai.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

sixteen − 5 =

Vėl tavo draugė apsilankė? – paklausė žmona, žvelgdama į tuščias lentynas.