„Kas yra tavo vaiko tėvas? Iš ko pastojai?“ – tėvas griežtai žvelgė į aštuoniolikmetę dukrą.

― Kas yra tavo vaiko tėvas? Aš klausiu tavęs! Iš kur tu pastojai? ― tėvas rimtai žiūrėjo į aštuoniolikmetę Vasarię. Mergina sėdėjo ant sofos nuleidusi galvą ir valėsi ašaras. Tėtis nieko jai nedarė, tik šaukė, bet to užteko, kad ją pravirkdytų.

― Tėte, aš jį myliu, ― pratarė ji kūkčiodama.

― Ką tu žinai apie meilę! Tu dar gyvenimo nemačius! Mokyklą baigei tik praeitą mėnesį, ką dabar darysi? Iš ko gyvensite su vaiku?

Vasara užsispyrus papurtė galvą ir nurijo ašaras. Ji žinojo, kad tėvas nemėgsta, kai ji verkia, todėl kuo ramiau pasakė:

― Tėti, mes su Luku viską nusprendėme. Jis eis dirbti, o aš auginsiu vaiką. Kai jam bus treji, vesiu į darželį ir eisiu mokytis.

― O Luko tavo tie anekdotai irgi niekam nesakė? Jų tėvams jau pasakei apie tą „laimę“?

Vasara lengvai paraudo, bet paskui trūkčiojo pečiais.

― Jis turi tik močiutę, ji jau viską žino. Vakar jiems viską papasakojom. Ji iš pradžių pravirko, bet paskui pasakė, kad jau nieko nebepadarysi, tegul mes patys tvarkomės su savo gyvenimu.

― Teisi ji buvo, jau nieko nebepadarysi…

Kostas Petronis sunkiai atsiduso žiūrėdamas į dukrą. Kai ji sakė, kad turi naujieną, kurią reikia aptarti, jis nė neįtarė, kad žinia bus tokia baisi. Aišku, vaiko gimime nebuvo nieko blogo, bet ir Vasara, ir jos vaikinas dar buvo tokie jauni.

Vasara buvo jau penktą mėnesį, todėl imtis priemonių buvo per vėlu. Likti tik gimdyti. Ji tyčia tiek užtruko. Kostas Petronis nieko net nepastebėjo. Dukrą matydavo retai ― daug dirbo.

„Jei mano žmona būtų čia, ― liūdnai pagalvojo Kostas, žiūrėdamas į dukrą ir mąstydamas, ką daryti. ― Lidija būtų viską išsprendusi ir tokios nelaimės nebūtų leidusi.“

Jis dar kartą atsiduso ir tarė:

― Ar jūs tuoksitės?

― Taip, žinoma!

Kostas Petronis vėl vaikščiojo po kambarį, paskui numetė:

― Vasara, ką jūs pridirbot, a? Abu turit mokytis, o jūs viską sugadinat! Abu liksit be išsilavinimo! Visą gyvenimą paskui kankindamies.

― Tėti, nesakyk taip! Mums su Luku viskas bus gerai!

― O kur tavo Lukas? Noriu su juo susipažinti!

Vasara nusišypsojo pro ašaras. Tai buvo geras ženklas. Reiškia, tėtis pamažu pripranta prie tos minties, kad ji turės vaiką. Aišku, jis šaukė, bet Vasara žinojo, kad taip viskas ir bus, todėl nelabai nusiminė.

― Jei nori, jis ateis pas mus vakare. Ir mes visi trys ramiai pasišnekėsim.

― Na dėl „ramiai“ negarantuosiu!

― Tėti, jis bus mano vyras, tad neprausk jo, prašau!

Kostas Petronis piktai pažiūrėjo į dukrą. Jam net nesinorėjo mąstyti, kad jo maža mergaitė jau užaugo tiek, kad netrukus pati jam padovanos anūką arba anūkėlę. Jis nuo šios minties netikėtai buvo sujaudintas ir išėjo iš kambario, kad neparodytų savo emocijų.

Vasara palydėjo tėtį žvilgsniu, tada greitai pradėjo rašyti žinutę Lukui.

„Tėtis viską žino, lauksiu tavęs vakare. Bus svarbus pokalbis, bet nereikia bijoti. Myliu tave.“

Ji išsiuntė žinutę ir ėmė laukti atsakymo. Laukė visą dieną, bet jo nebuvo, ir Vasara sunerimo. Be to, tėtis jau dukart klausė, kada ateis jaunikis. O ji net nežinojo, ką atsakyti.

― Tėti, eisiu pasivaikščioti, ― pagaliau ryžosi Vasara.

Greitai susirinko ir patraukė Luko namų link. Iš pradžių niekas neatidarė durų, ir Vasara norėjo jau išeiti, bet paskui pasigirdo žingsniai, ir ant slenksčio pasirodė jos vaikinas. Jis piktai pažvelgė į Vasarą ir sumurmėjo:

― Ko tu čia atėjai? Ko iš manęs nori?

Vasara susvyravo, tarsi šie žodžiai būtų jai trenkę.

― Lukai, ką gi tu kalbi?

Vaikinas susiraukė, nenorėdamas kelti scenų laiptinėje, tad mostelėjo galva durų link:

― Įeik, reikia kai ką paaiškinti.

― Kodėl neatsakai į žinutes? Kas su tavimi atsitiko?

Lukas visą naktį nemiegojo ir ilgai svarstė. Močiutė, sužinojus apie nėštumą, nesibarė, tik paklausė, kai Vasara jau buvo išėjusi:

― Lukai, ar tau tai reikia? Jaunas vaikinas esi, bet gyvenimą susigadinsi. Neįgysi išsilavinimo, nei normalaus darbo. Tik sveikatą prarasi ir laiką. O su Vasara vistiek išsiskirsite, matau, kad jos labai nemyli. Ir kam gi dėl jos tave griauti?

― Močiute, ką tu kalbi? Aš myliu Vasarą.

― Viską aš matau. Nemylei jos niekada. Tik iš pykčio susitikinėjai, kad tave tavo Natalija atstūmė. Ir sugriausi ir sau, ir mergaitei apgaudinėsi. Atsimink tėčio žodžius! Ką jis tau sakė?

Tuomet Lukas tylėjo, jis puikiai prisiminė tėčio žodžius: „Nedaryk nieko, dėl ko vėliau gali gailėtis. Gyvenimas duodamas tik vieną kartą, ir reikia jį protingai gyventi.“

Lukas visą naktį kentė ir mąstė, ką daryti. Viena vertus, jį gailėjo Vasarią, nes ne ji kalta, kad turės vaiką. Jie abu suklydo, tikėjosi sėkmės. Bet, kita vertus, Lukas žinojo, kad niekada sau neatleis, jei dabar pasiims dokumentus iš universiteto ir eis dirbti sunkvežimio krovėju.

Dabar, stovėdamas prieš Vasarią, Lukas tvirtai žiūrėjo į ją žinodamas, kad neišduos savo svajonės būti lakūnu. Jis jau buvo priimtas į universitetą, ir Vasaros vaikas jo nesustabdys.

― Ko gi tu tyli? ― Vasaros balse pasigirdo ašaros. ― Ar ateisi šį vakarą ar ne? Tėtis tavęs laukia!

― Neateisiu! ― Luko balsas skambėjo niūriai.

― Kodėl? ― Vasara atsitraukė. ― Tu išsigandai? Bet mano tėtis tau nieko nepadarys. Jis jau susitaikė!

Lukas susiraukė ir paaiškino:

― Nebijau tavo tėčio, bet neteksiu tavęs. Aš įstojau į universitetą ir mokysiuos. Dabar ne apie vaikus reikia galvoti, o apie savo ateitį!

Vasara tarsi nesuprato pirmą kartą, ką jai sakė buvęs sužadėtinis, ir paklausė:

― Neteksi?…

― Ne. Tavęs nemyliu. Išeik iš čia ir daugiau nesirodyk. Aš išvykstu ir negrįšiu.

Vasaros veidas pabalo, o per skruostus ėmė bėgti ašaros. Ji vos suvokė Luko žodžius, kuris akimirką net gailėjosi savo grubumo. Tada Vasara davė Lukui skausmingą antausį, apsisuko ir išbėgo iš buto.

Iš pradžių Lukas pajudėjo paskui ją, bet tada tyliai sumurmėjo: „Taip ir reikia man! Pelniau tai!“, uždarė duris ir žvelgė į niekur. Jis nenorėjo, kad viskas taip baigtųsi, ir netgi gailėjo Vasarią, bet su ja likti ir auginti vaiką negalėjo. Lukas žinojo, kad Vasario tėvas jai padės, todėl dėl to per daug nesikūrė galvos.

Vasara lėtai ėjo gatve. Viena ranka ji lėtai glostė pilvą, tarsi gindama kūdikį. Kodėl Vasara buvo visiškai įsitikinusi, kad ten sūnelis. Ji netgi norėjo jį pavadinti Eligu, norėdama pagerbti senelį, kurio labai mylėjo. Kartu Vasara šluostė greitai bėgančias ašaras.

― Kokia aš kvailė, ― šnibždėjo ji sau. ― Žinojau, kad Lukas kitą myli.

Ji pasidavė gražiems žodžiams vaikino, kuris jos nemylėjo, o tik norėjo pasilinksminti. Kai Lukas sužinojo, kad ji nėščia, labai išsigando, bet pinigų abortui nedavė. Matyt, jo sąžinė to neleido.

― Tai jau mesti mane jis galėjo, ― liūdnai pasakė Vasara.

Ji nenorėjo eiti namo, žinojo, kad tėtis pamatys ir supras, kad kažkas ne taip. Klausytis pamokslų ir šauksmų Visai nesinorėjo Vasara.

Ji ilgai vaikščiojo miesto gatvėmis ir labai pavargo. Telefoną paliko namuose, tad niekas jai netrukdė mąstyti. Nors mintis nesisekė, tačiau Lukaso žodžiai apie meilę ir prisiminimai, kaip praleido laiką, ėjo visi tikriausiai.

Namie Vasara grįžo sustemplavus. Kostas Petronis pasitiko ją piktomis žodžiais:

― Suprantu, jums su Luku tada trūko laiko? Nusprendėte vėl pasismaginti? Kur jis? Išsigando manęs? Kada susipažinsiu su žentu?

― Tėti, Lukas neateis, ― Vasara stengėsi kalbėti ramiai, bet žinojo, kad nesigauna, ir jos balsas dreba.

― Kodėl? ― Kostas Petronis atidžiai žiūrėjo į dukrą ir suprato, kad ji verktė.

Vasara palinksėjo galvą ir norėjo ką nors pasakyti, bet paskui vėl pravirko. Kostas Petronis tyliai keikėsi ir apkabino ją taip, kaip kai buvo vaika. Vasara dėkingai prisiglaudė prie jo peties ir kuriam laikui tyliai verkė, o tėtis glostė jai nugara ir švelniai kažką šnabždėjo.

Pagaliau Vasya nutilo ir šiek tiek atsitraukė nuo tėčio. Jis jau suprato viską, bet vis tiek pasakė:

― Dabar eisime virtuvę, gersime arbatą, nu, man tai kyla alkis. Ir ramiai kalbėsime. Tu man viską papasakosi, ir mes pagalvosime, ką daryti toliau.

Po pusvalandžio jie sėdėjo prie stalo ir tyli. Kostas Petronis nežinojo, kaip elgtis. Per šią dieną gyvenimas apsivertė ir žmogus pasimetė. Vasara neteisingai interpretavo jo tylą ir tyliai pasakė:

― Tėti, aš žinau, kad tu pyksti. Bet ne išvarykite manęs. Kūdikis nieko blogo nepadarė. Nesupyksta ant jo. Aš daug dirbsiu, grindis plausiu, būsiu aukle ar slaugytoja. Aš viską…

― Ką tu sakai, dukra? ― nutraukė Kostas Petronis. ― Kas gi tave išvarys? Kaip man galėjo tokia mintis kilti? Aš tave myliu! Ir kūdikį džiaugsiuosi! Tiesiog man tai visiškai netikėta.

― Tikrai?

― Žinoma! Galbūt tu nužudei savo gyvenimą, bet mano meilė to nesumažėjo! Tik teks daugiau dirbti, pasiruošti vaikų kambarį. Klausyk, tiek metų tave auklėjau ir maitinu, ar tik ne galėtume mes susidoroti dviems kartu?

― Dėkoju, tėti! ― Vasya akys pirmą kartą per dieną džiaugsmingai suspindo.

― Dukra, nesijaudink, daugiau ilsėkis ir gimdyk man sveiką anūką.

Kostas Petronis žinojo, kad bus daug problemų ir rūpesčių, tačiau mesti dukrą ir anūkėlį neketino.

― Tėti, kūdikiui norėjau suteikti vardą Eligijus, ― prisipažino Vasya.

― Tikrai? Svoriojama, man primentą senelį!

Tai ji šypsosi suteikė tėčiui, kuris jaučia vis daugiau jėgų. Jis žinojo, kad dėl savo princesės padarys viską. Tegu ji padarė klaidų, bet visi kartais šturmąja. Svarbu, kad jie turi vienas kitą ir netrukus jų šeima pasipildys.

― Turėsime pasirinkti spalvas vaikų kambariui, lovytę ir vežimėlį, ― murmtelėjo Kostas Petronis, bandydamas atsikratyti sentimentalumų.

― Taip, ir dar vystikliai, marškinėliai, sauskelnės ir dar daugybė kitų dalykų!

Kostas Petronis sukrėtė galvą ir suskubo juoktis:

Jis mąstė: Taigi, kas galėtų man pasakyti, kad man būtų nuobodžiau pensinoso!

Greičiausiai ja nepasitikėjau!

Kambario užpildė dukros ir tėvo juokas, kuris žinojo, kad jie galės išgyventi sunkumus ir laikytis kartu, nes jie šeima ir myli vienas kitą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

sixteen − two =

„Kas yra tavo vaiko tėvas? Iš ko pastojai?“ – tėvas griežtai žvelgė į aštuoniolikmetę dukrą.