Ultragarsinio tyrimo kabinete – retas atokvėpis arbatos puodeliui.

Lidija sėdėjo ultragarso kabinete. Tądien pacientų buvo nedaug, tad atsirado laisva minutė arbatai. Moteris maišė cukrų, o šaukštas skambiai barškeno į stiklinę. Lidija buvo suirzusi, nes diena nuo pat ryto nesisekė. Susipyko su vyru dėl smulkmenų. Pavėlavo į darbą ir gavo papeikimą. Nuotaika buvo prasta. Ji išvyniojo blizgantį šokolado popierėlį ir ištraukė gabalėlį šokolado. Nieko nėra geriau, nei šokoladas stresui nuimti. Skonis buvo puikus, arbata kvapni, bet ją pertraukė. Į duris pasibeldė ir tarpduryje pasirodė jauna moteris su spindinčia veide džiaugsmu. Lidija ją atpažino. Praeitą kartą ji lankėsi su vyru, patraukliu vyru.
– Vėl siuntė pas jus, – moteris nusišypsojo.
– Na, jei siuntė… – nenoriai paėmė kortelę Lidija.
– Virdžinija, penkios savaitės.
Moteris atsigulė ant kieto kušetės, jutiklis slydo per jos iškilusį pilvą. Širdis saldžiai sustojo. Ji laukėsi vaiko septynis metus. Su vyru aplankė daugybę gydytojų, viskas buvo be rezultatų. Virdžinija bijojo, kad yra nevaisinga. Bet dabar viskas buvo praeityje, ji buvo laiminga. Lidija neskyrė jos džiaugsmo. Ji pati vaikų neturėjo, o vyras nenorėjo svetimų. Sieloje moteris pavydėjo tiems, kurie galėjo patirti motinystės laimę.
– Kas ten? – susirūpino Virdžinija, žvelgdama į rūstų gydytojos veidą.
– Vaisius turi patologiją. Gimsite su defektu, – atsakė Lidija.
Virdžinija sustingo.
– Čia kažkokia klaida. Mano rezultatai geri, – silpnai priešinosi ji.
– Kam jums sergantis vaikas? Jūsų vietoje pagalvočiau.
Lidija nejautė sąžinės graužaties ir nedrebančia ranka padarė įrašą kortelėje. Virdžinija išeidinėjo sunkiomis kojomis ir nukeliavo pas gydytoją. Koridoriuje, kurį skverbėsi vaistų kvapas, buvo šalta, kaip ir moters sieloje.
– Virdžinija, gerai pagalvokite. Vaiką su Dauno sindromu augint sunku. Bet kokiu atveju, sprendimas jūsų. Laikas dar nedidelis. Jei ką, išrašysiu siuntimą, – žodžiai skambėjo kaip nuosprendis.
Pacientė kažką neaiškiai sumurmėjo ir paskubėjo palikti kabinetą. Ji pati nepamena, kaip išėjo iš ligoninės ir išsikvietė taksi. Namie, nesirengdama, krito į lovą ir pravirko. Kodėl jai toks bausmė? Ką gyvenime padarė netaip? Dar visai neseniai ji įsivaizdavo, kaip vaikščios parke ir klausysis mielos muzikos. Kalbėsis su mažyliu ir skaitys garsiai vaikų knygas. Visu širdimi spėjo pamilti tą vaiką. Ir staiga toks smūgis… Grįžęs iš darbo Tomas rado žmoną ašarose.
– Virdžinija, kas nutiko? – išsigando jis.
Suvokęs, kas įvyko, Tomas nuliūdo ir pasakė, kad praneš tėvams. Šeimos taryboje Virdžiniją įkalbinėjo atsikratyti vaiko.
– Kam tau neįgalusis? – ragino mama.
– Su juo tik kentėsi. Kiek jums metų? Jauna, sveika, pagimdysi kitą. O šitą atsisakyk.
– Mama, ką sakai? Žodį kokį sugalvojai! Juk jis ne daiktas, o gyva būtybė!
– Būtent, būtybė! Gimsi – teks prižiūrėti vienai!
– Tomai, na paaiškink užsispyrusiai žmonai, kad sergantis vaikas yra kryžius visam gyvenimui! – verkė anyta. Virdžinija jautėsi bejėge balandėle, patekusia į kranklių pulką. Tėvai tylėjo, manydami, kad tai moteriškas reikalas. Tik senas senelis stojo už mergaitei: – Ką jūs ant jos užpuolėte? Tegul pati nusprendžia, kaip geriau. Ir Virdžinija nusprendė palikti vaiką. Tėvai pykosi ir jos nesuprato. Tomas užsidarė ir nutolo. Giminės nusisuko, kai Virdžinijai jų labiausiai reikėjo. Ir vis dėlto sunkiai, širdis kuždėjo: ji pasielgė teisingai.
– Galbūt to nusipelniau? – klausdavo Virdžinija senelio.
– Niekas nežino, kodėl taip nutiko. Tu svarbiausia nesijaudink, vaikui kenkia. Ir vyrą atleisk, jam irgi nėra lengva. Nėštumas vyko stebėtinai lengvai. Gydytoja tik pečiais traukė ir prašė tikėtis geriausio. Virdžinija meldėsi ir tikėjosi stebuklo. O naktimis, gulėdama šaltuose pataluose, verkė į pagalvę. Vyras seniai miegojo ant sofos svetainėje. Ir kai vidurnaktį iškvietė greitąją, ji vėl meldėsi už vaikelį: “Tegul viskas būna gerai!” Šaltą rytą gimė mergaitė. Virdžinija buvo pasiruošusi išvysti deformuotą kūdikį. Bet parodžius mažylę, ašaros susirinko akyse. Mergaitė atrodė kaip angelas. Šviesūs plaukeliai, apvalūs skruosteliai ir neįtikėtinai didelės mėlynos akys.
– Ir šitą stebuklą mane norėjo priversti sunaikinti, – su siaubu sušnibždėjo ji.
Dieną atvyko giminės, pasveikino. Tomas įleistas į palatą. Jis atnešė didelį gėlių puokštę ir atsiprašė. Virdžinija atleido, nors sieloje liko kartėlis. Ji priėjo prie lango ir pamatė, kaip už stiklo sukasi snaigės, nusinešdamos liūdesį ir skausmą. Prisimintas ultragarso kabinetas ir gydytoja, kurios dėka vos nesudužo trapus laimės pasaulis. Tomas žavėjosi dukra, miegančia lovelėje. Žiūrint į jį, sunku buvo patikėti, kad dar visai neseniai vyras elgėsi kaip svetimas.
– Kaip pavadinsim dukrą? – paklausė jis.
– Viltė, – atsakė Virdžinija. – Tik ji neleido man padaryti klaidos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

16 + thirteen =

Ultragarsinio tyrimo kabinete – retas atokvėpis arbatos puodeliui.