Vieną dieną nusprendžiau išbandyti savo jėgas gaminant koldūnus. Sumaliau mėsą, paruošiau tešlą ir formavau koldūnus. Tačiau juos sudėjau ant lentos, kurios prieš tai užmiršau pabarstyti miltais. Su pasididžiavimu žvelgiau į lėkštę su koldūnais ir nekantraudama laukiau sugrįžtančio vyro ir anytos. Pirma į namus grįžo anyta, kuri buvo sužavėta koldūnų vaizdu. Kai koldūnus pradėjau dėti į verdantį vandenį, jie išsileido. Maniau, jog anyta supyks, tačiau ji mane nustebino pasakiusi, kad padės išgelbėti situaciją. Vyrui grįžus iš darbo, jo laukė pilnas lėkštė skanių koldūnų.
Ištekėjau būdama 17 metų, ką tik pabaigus mokyklą. Draugavome pusantrų metų iki vestuvių: birželį turėjau nuostabią išleistuvių šventę, o rugpjūtį vilkėjau baltą suknelę ir nuometą. Tai nebuvo nieko neįprasto, juk dauguma merginų mūsų kaime išteka dar nepasiekusios 20 metų.
Po vestuvių apsigyvenome mažame vyro tėvų namelyje. Tuomet nemokėjau nė gaminti. Tiesa, mama mokė mane virti sriubą, barščius, net koldūnus, bet man nesisekė. Su šiuo „turtingu“ žinių bagažu apie kulinariją ir gyvenimą žengiau į šeimos pasaulį.
Pirmosiomis dienomis anyta paaiškino, kad ji yra namų šeimininkė, ir aš neprieštaravau. Dažniausiai ji gamindavo, o aš retkarčiais pasiruošdavau ką nors paprasto. Jai netrukdė, kad nemoku gaminti. Ji sakė, kad svarbiausia mokėti paruošti barščius, o viso kito galima išmokti.
Po metų pagimdžiau vaiką ir buvau visiškai pasinėrusi į jo priežiūrą. Sauskelnės dar nebuvo naudojamos, tad daug laiko praleisdavau plaudama ir lygindama sauskelnes bei ruošdama mažylių maistą. Pietus vis dar ruošė anyta. Vėliau, kai dukra paaugo, pradėjau žengti į puodų ir keptuvių pasaulį.
Vieną dieną nusprendžiau paruošti vakarienę. Supjausčiau mėsą ir dėjau ją į karštą aliejaus keptuvę. Po pusvalandžio namuose sklido gardus mėsos kvapas, tačiau atbėgus į virtuvę pamačiau pridegusios mėsos gabalėlius. Nenorėdama išmesti, kažkaip viską suvalgiau. Anyta neatrodė patenkinta, kai pamatė sudegusią mėsą. Norėjosi prasmegti skradžiai žemę.
Dėl manęs visa šeima liko be vakarienės. Kitą kartą mėginau iškepti biskvitinį pyragą, tačiau vėl kažkas nepavyko, ir vietoje pyrago gavau juodą blyną. Vėl pabandžiau pagaminti koldūnus, kuriuos mano vyras labai mėgsta. Sumaliau mėsą, paruošiau tešlą ir formavau koldūnus. Tačiau juos sudėjau ant lentos, kurios prieš tai neužbarsčiau miltais. Su pasididžiavimu žiūrėjau į koldūnų padėklą ir nekantravau sulaukti vyro ir anytos grįžtančių namo.
Pirma namo grįžo anyta, sužavėta koldūnų vaizdu. Užviriau vandenį ir laukiau, kada galėsiu sudėti pietus. Pirmasis keblumas kilo, kai bandžiau atpalaiduoti koldūnus nuo lentos, kuri nebuvo pabarstyta miltais. Koldūnai sunkiai atsiskyrė, o tešla lipnėjo. Tačiau kai pavyko juos dėti į vandenį, laukiau su viltimi, kad išvirs. Nieko nelaukiau. Pažiūrėjusi į puodą pamačiau plaukiojančią tešlą ir įdarą atskirai. Beveik verkti norėjosi iš nusivylimo.
Buvau įsitikinusi, kad anyta supyks, bet ji nustebino mane sakydama, kad padės išgelbėti situaciją ir greitai ką nors sugalvosime. Buvo teisi, nes vyrui grįžus iš darbo, jo laukė pilna lėkštė mėgstamo patiekalo. Anyta nusprendė mane išmokyti gaminti. Leido praktikuotis ant sugadintų produktų, kurių niekas nepasigedo. Už jos kantrybę ir atkaklumą būčiau galėjusi jai duoti auksinį medalį! Su uošviais gyvenome 10 metų, o vėliau nusipirkome savo butą ir persikėlėme.
Metai bėgo, o aš pagaliau išmokau gaminti ir kepti. Jau 15 metų gyvename atskirai, ir kai mus aplanko uošviai, visada pateikiu ką nors ypatingo, o jie žavisi mano pastangomis. Mūsų šeimoje atsirado nauja tradicija – kiekvieną sekmadienį gaminu vyrui koldūnus. Manau, kad pagaliau atradau idealų receptą puikiems koldūnams. Praėjo tiek metų, o aš vis dar esu dėkinga anytai už jos kantrybę. Kiekviena mano kulinarinė sėkmė yra jos nuopelnas.