-Milda musis suprasti, kad jau esame pašalinti iš testamento, todėl ji turi pasirūpinti savimi,- marti draudžia rūpintis uošve.
Irena Mažeikienė visą gyvenimą dirbo gamykloje gimtajame mieste, kur buvo vienintelė vieta, kur galima buvo gerai uždirbti. Ji niekada negalvojo apie profesijos keitimą, nes nedideliame miestelyje, kur ji gyveno, nebuvo kitų perspektyvų, o be to, ji turėjo išlaikyti mylimą sūnų.
Daug vilties į vyrą niekada nedėjo, nes praėjus vos keliems mėnesiams po santuokos, kai sužinojo, kad greitai jų šeima pasipildys atžala, suprato, kad ji pati bus šeimos galva. Šeimos išlaikymas, sūnaus auklėjimas, kuklaus gyvenimo įsikūrimas – visa tai gulėjo ant jos pečių.
Žinoma, kartais galvodavo apie skyrybas, tačiau galiausiai nuspręsdavo, kad geriau vaikui turėti bet kokį tėvą nei neturėti nė vieno. Sunkaus darbo dėka, Irena galėjo išsiųsti sūnų studijuoti į didesnį miestą. Jaunuolis buvo protingas ir stengėsi kuo greičiau atsistoti ant savo kojų. Puikiai mokėsi, gavo gerai apmokamą darbą ir buvo pakviestas dirbti į sostinę.
Čia jis susipažino su mergina, su kuria greitai nusprendė susituokti. Moteriai marčia nelabai patiko, nes kai pora atvykdavo pas ją svečiuotis, marčia pradėdavo tyčiotis iš mažo miestelio ir dažnai vaikščiodavo su įnirtuku veide, tarsi būtų kilni kilmės. Tačiau moteris žinojo, kad mergina kilusi iš vieno iš priemiesčio kaimų.
Kai močiutė sulaukė 60 metų, ji atsidūrė ligoninėje. Paaiškėjo, kad priežastis buvo ilgametės, kenksmingos darbo sąlygos. Greitai ji buvo išrašyta iš ligoninės, tačiau jai reikėjo pagalbos atliekant buities darbus. Vyras jau seniai nebuvo šalia jos, todėl paprašė sūnaus pagalbos, tačiau šis taip pat negalėjo padėti, nes buvo užsienyje. Tuomet Irena nusprendė kreiptis pagalbos į kaimynę – Aušrą, kuriai pažadėjo sumokėti už pagalbą ūkyje. Geraširdė mergina sutiko padėti visiškai nemokamai, sakydama, kad „senolė pinigų“ labiau reikalinga pati. Ji imdavo pinigus tik produktų pirkimui, iš kurių gamindavo pietus.
Jausdama didelį dėkingumą, Irena, suprasdama, kad laikas senka, sudarė testamentą, pagal kurį jos butą turėjo paveldėti jauna kaimynė. Tai nebuvo jokia neapykanta sūnui, tiesiog logiškai įvertino, kad jos vaikas turi viską, ko reikia, o pigus butas mažame miestelyje jam niekam nenaudingas.
Vieną dieną Aušra turėjo išvykti iš miestelio dviem savaitėms. Žinodama, kad sūnus jau sugrįžo į šalį, motina nusprendė paskambinti ir dar kartą paprašyti pagalbos. Pokalbio metu papasakojo apie kaimynę ir tai, kad ji yra jos buto paveldėtoja. Taip norėjo padėkoti jai už nesavanaudišką pagalbą.
Po pokalbio telefono linijoje įsivyravo tyla, kol pasigirdo marti, kuri, matyt, turėjo girdėti pokalbį.
-Kadangi jau esame pašalinti iš testamento, tegul pati rūpinasi savimi!
-Patylėk! – sušnibždėjo sūnus.
Irena kantriai laukė, ką pasakys sūnus.
-Mama, bandysiu atvykti, bet nežadu, nes darbe grasina ankstyvesniu grįžimu iš atostogų.
-Gerai… – moteris vis tiek neprarado vilties, kad sūnus aplankys.
Deja, sūnus nesuspėjo jos aplankyti…