Baigę darbus nusprendėme tai paminėti su savo draugais. Šeštadienio kepsnių vakarėliui pakvietėme artimus bičiulius ir giminaičius. Atvyko apie dvidešimt žmonių. Labai gerai pailsėjome, grojome dainas su gitara, juokėmės ir prisiminėme senas istorijas. Galų gale džiaugiausi, kad pavyko visiškai įsirengti savo erdvę, o mūsų artimieji kartu su mumis šventė šią progą.
Turime nedidelį namelį kaime netoli Vilniaus – tai mano žmonos palikimas. Jau daugelį metų, atėjus pavasariui, ten važiuojame ir gyvename visą vasarą, kol pasirodo pirmosios šalnos. Aišku, galima būtų žiemoti, bet mieste mums patogiau. Mėgstame gyventi arčiau gamtos, kvėpuoti šviežiu oru. Ten randame trokštamą ramybę ir tylą.
Turime mažą sodą, kuriame auginame pomidorus, agurkus, braškes, vyšnias, serbentus, avietes, svogūnus, cukinijas, žalumynus, morkas, burokus ir agrastus. Mano žmona juo rūpinasi, o aš po truputį tvarkau namą ir prižiūriu vištas, kurias auginame kiekvieną vasarą.
Praėjusiais metais nusprendžiau pastatyti pavėsinę, kad turėtume vietą, kur galėtume pasislėpti nuo karščio ir rengti kepsnius.
Žinoma, sunku viską padaryti pačiam. Žmona padeda kiek gali, tačiau ją taip pat reikia rūpintis sodu ir namų ruošos darbais. Nusprendėme paprašyti draugų pagalbos, paskambinome beveik visiems, tačiau jie buvo užsiėmę, nors ir pensininkai. Net savaitgaliais niekas neturėjo laiko kelioms valandoms padėti. Buvo nemalonu, bet niekas mums nieko neskolingas, juk neprivalo padėti.
Baigę darbus nusprendėme tai paminėti su draugais. Šeštadienio kepsnių vakarėliui pakvietėme artimus bičiulius ir giminaičius. Atvyko apie dvidešimt žmonių. Labai gerai pailsėjome, grojome dainas su gitara, juokėmės ir prisiminėme.
Galų gale džiaugiausi, kad pavyko visiškai įsirengti mūsų erdvę, o mūsų artimieji kartu su mumis šventė šią progą.
– Labai džiaugiuosi, kad galėjome kartu pasidžiaugti šia diena, bet jau metas pabaigti šventimą!
Na, taip ir prasidėjo. Beveik visą praėjusį vasaros laiką nuolat sulaukėme svečių. Kai kurie atvyko su anūkais porai dienų, tačiau pasiliko daug ilgiau. Galėjome vienu metu apgyvendinti penkis žmones. Vieni atvykdavo, kiti išvykdavo. Žinoma, kažką atsiveždavo, šiek tiek maisto nupirkdavo, tačiau visi atvažiavo atostogauti ir pailsėti.
Norėjome likti vieni, buvome pavargę nuo nuolatinių apsilankymų. Žmona sakė, kad gėdijasi pasakyti tiesiai šviesiai, nes jie buvo draugai, o ne svetimi. Ypač tokioje situacijoje, kai net nežinai, ką sakyti. Esame pavargę nuo jūsų, grįžkite namo? Žinoma, niekas to nepasakys.
Tada nusprendžiau, kad turiu imtis veiksmų. Vieną vakarą, kai svetainėje buvo gausu žmonių, pasidalinau savo planais. Pasakiau, kad noriu įrengti tvenkinį ir paaiškinau visą darbų planą, po to pridūriau:
– Kadangi mūsų namas niekada nebūna tuščias, nereikia ieškoti pagalbininkų. Viską atliksime kartu. Manau, kad pradėsime kitą savaitę. Jūs planuojate čia praleisti atostogas, tad mūsų jau keletas, ir kas atvyks, padės. Bus malonu pailsėti prie vandens atėjus sutemoms.
Po mano kalbos namuose įsivyravo tyla. Visi dirbtinai šypsojosi, sakydami, kad žinoma, atvyks ir padės, tačiau po kurio laiko namai liko tušti.
Tik kitą dieną atvyko geriausio draugo sūnus. Išgirdo apie planus ir savanoriškai pasiūlė pagalbą, nes dirba nuotoliniu būdu. Tad mes kartu lėtai įrengėme tvenkinį.
Dabar įsivyravo tyla. Draugai dėl kažkokios priežasties net per šventes nebeužsuka. Ir vis dėlto jie turi sąžinę.