Ištvėrusi šešerius metus vienatvėje: moters nuovargio istorija.

Agnė jautėsi labai pavargusi. Ji buvo viena jau šešerius metus nuo tada, kai ją paliko vyras. Dukra prieš metus ištekėjo ir išvyko į kitą miestą.

Agnė dar tik keturiasdešimt dvejų, puikus amžius moteriai. Antroji jaunystė. Ji buvo puiki šeimininkė, skaniai gamindavo, o jos rauginti agurkai su pomidorais buvo vadinami šedevru. Kam gi dabar juos gaminti? Balkone jau pilna tuščių stiklainių eilių.

„Nejaugi aš tokia graži mirsiu viena?“ – kalbėdavo Agnė draugėms. Jos atsakydavo: „Ne! Ieškok vyro! Pilna vienišų vyrų“.
Viena iš jų ir pasiūlė Agnei agentūrą „Geriausias vyras“. Agnė pagalvojo, kad tai kiek absurdiška ir liūdna – kreiptis į agentūrą. Bet kita vertus – jau keturiasdešimt dviejų, tas skaičius trikdė. Senas močiutės laikrodis sienoje skaičiavo laiką savo barškėjimu.

Ir štai Agnė atvyko į agentūrą. Maloni moteris su aviečių spalvos akiniais pasakė:
– Pas mus tikrai geriausi. Pažiūrėkime kartu, mūsų duomenų bazėje, sėskite šalia!
– Na taip, visi jie gražuoliai, – šyptelėjo Agnė. – Bet kaip pažinti žmogų? Kaip suvokti, kad jis tavo?
– Tai apgalvota, – atsakė dama. – Mes išduodame savaitei. Pakankamas laikas suprasti – ar jūsų? Ar verta toliau tęsti, ar ieškoti kito.
– Ką jūs išduodate?
– Vyrą!
– Kaip tai?
– Taip! Jis savaitę gyvena su jumis. Klausykite, mes čia ne kuklios nuotakos, mes iš karto einame prie reikalo. Maniakų ir bepročių pas mus nėra.

Ir Agnė staiga susižavėjo. Jai be galo patiko ši idėja. Kartu su aviečių dama jos išsirinko penkis kandidatus. Agnė sumokėjo nedidelę sumą, skubiai grįžo namo. Pirmasis turėjo pasirodyti jau šį vakarą.
Agnė apsivilko žalią suknelę – vilties spalvos. Ir auskarus su briliantais, kuriuos retai traukdavo iš seno dėžutės.

Ding Dong! – durų skambutis.
Agnė iš pradžių žvilgtelėjo pro akutę, ir pamatė rožes. Ji net tyliai sušuko iš džiaugsmo. Atidarė duris. Vyras atrodė elegantiškas, taip kaip nuotraukoje.
Jie atsisėdo prie stalo, Agnė visko prigamino. Puokštę ji padėjo stalo centre. Agnė slapta stebėjo malonų svečią ir galvojo: „Viskas! Kitų nereikia. Šitas!“
Pradėjo valgyti salotas. Būsimasis vyras susiraukė: „Kodėl taip persūdėte?“. Agnė sumišusi šypsojosi, padavė jam keptą antį. Būsimasis vyras kramtė kasnį: „Kietoka…“. Jam niekas kitas nepatiko. Už virtuvės rūpesčių Agnė pamiršo apie pagrindinį dalyką – vyną, kurį ilgai rinko. Supylė, sakė: „Na, už pažintį!“. Svečias pauostė taurę, šiek tiek atsikando: „Piguva“. Pakilo: „Na, pažiūrėsim, kokia čia tavo aplinka…“

Agnė paėmė puokštę, ištiesė jam: „Aš rožių visiškai nemėgstu. Viso gero“.
Naktį Agnė truputį ašarojo, jai buvo skaudu. Bet priešakyje laukė dar keturi susitikimai.
Antrasis pasirodė kitą vakarą. Įžengė užtikrintai: „Labas!“. Nuo jo sklido degtinės kvapas. Agnė paklausė: „Jau kur nors pažymėjote mūsų susitikimą?“ Jis šyptelėjo: „O kodėl ne! Klausyk, turi televizorių? Ten dabar prasideda rungtynės. Žalgiris – Rytas. Taip pat galime viską aptarti“. Agnė staigiai atsakė: „Televizorių savo namuose žiūrėk“.

Naktį vėl šiek tiek susigraudino viena.
Po dienos atėjo trečiasis kandidatas. Ne gražuolis, senas striukė, netvarkingi nagai. Ir batai purve. Agnė jau galvojo, kaip jį mandagiai išprašyti. Bet vis tiek pirmiau nusprendė pavaišinti. Jis valgė godžiai, greitai ir labai gyrė Agnę. Ji net susigėdo. Ištraukė raugintus agurkus. „O Dieve! – sušuko negražuolis. – Tai gi geriausia, ką valgiau gyvenime!“

Ir čia smogė močiutės laikrodis. Negražuolis įsiklausė: „Kas čia toks garsas?“. Jis nuėjo į kambarį, užlipo ant kėdutės, apžiūrėjo laikrodį: „Dabar aš jį greitai pataisysiu! Ar yra įrankių?»
Ir netrukus laikrodis jau mušė švariai ir skambiai, Agnei buvo malonu girdėti tokį švelnų garsą. Ji pagalvojo, kad tai ženklas. Negražuolis ir turi tapti jos vyru. Jis puikus, meistras, o tai, kad batai ir nagai prasti – niekis, išplaus, sutvarkys. Be to, jis buvo trečias, laimingas skaičius.
Dabar jų laukė naktis. Taip, Agnė jai pasiruošė, nuėjo į grožio saloną, paklojo šiltą patalynę su didelėmis rožėmis (ji jas iš tikrųjų mėgo). Kai Agnė išėjo iš vonios – jos svečias jau snaudė, tiesiog taip, neapsirengęs. Agnė į tai nereagavo. Ji su meile žiūrėjo į miegantį: „Pavargo, vargšas“. Ir atsargiai atsigulė po antklode šalia.

O tada prasidėjo košmaras. Šis meistras pradėjo knarkti. Virtuozinių stiliumi, gyvai ir garsiai. Agnė su pagalve dengė save, tada jį, o po to vartė jo miegančiu kūną – beprasmiškai. Ji nemiegojo visą naktį, įskaudinta.
Ryte svečias išėjo į virtuvę, kur sėdėjo liūdna Agnė: „Na kas? Gal jau vakare čia persikeliu su viskuo?“

Agnė papurtė galvą: „Ne, atleisk. Tu geras, bet… Ne!“
Ketvirtasis, barzdotas, atrodė Agnei kaip seno gero kino apie geologus herojus. Ji net leido jam rūkyti virtuvėje. Barzduotis užtraukė dūmą, pasakė: „Agnė, reikia iš karto susitarti. Aš – laisvas vyras. Mėgstu žvejoti, mėgstu su draugais kažkur važiuoti. Ir nemėgstu, kai man skambina ir klausia – kur tu, kur tu? Ar gerai?“
Agnė stebėjo, kaip jis nubraukia pelenus į puodą su orchidėja, paklausė: „Gal dar ir su moterimis vaikštai?“ Barzduotis šyptelėjo: „Kodėl gi ne? Aš sakiau – laisvė! Tai normalu vyrui“.
Po jo Agnė ilgai vedinojo virtuvę. Jai skaudėjo galvą, ji jautėsi labai pavargusi, tarsi iš jos ištrauktų tris litrus kraujo. Ji net nesivargino plauti indų.

Ryte Agnė atmerkė akis, už užuolaidų saulė švietė, vangiai čirkšė žvirbliai. Agnė staiga suvokė, kaip jai gera. Šeštadienis. Ji niekur neskuba, niekas jai netrukdo, niekas nenuobodu, nešniokščia, neknarkia. Indai? Susiplausi, kai tik norės. Ramybė ir laisvė.
Ir čia suskambo skambutis: „Agnė! “Geriausio vyro“ agentūra jums skambina. Šiandien turite dar vieną kandidatą, prisimenate? Jis nuostabus, šitas jau tikrai jūsų!“

Agnė laimingai sušuko į ragelį: „Išbraukite mane! Ištrinkite iš duomenų bazės! Nebereikia! Geriausias vyras – tas, kurio nėra!“
Ir su juoku atitraukė užuolaidas.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 − four =

Ištvėrusi šešerius metus vienatvėje: moters nuovargio istorija.