Vyras grįžo namo ir iškart, nenusiėmęs nei batų, nei viršutinių drabužių, pareiškė: „Mums reikia rimtai pasikalbėti“

Vyras grįžo namo ir, net nenusiavęs ar nusivilkęs paltą, pratarė:
– Lina! Turime rimtai pasikalbėti…

Ir čia pat, vienu įkvėpimu, praplečia savo jau ir taip dideles akis, nė sekundės nesuabejojęs:
– Įsimylėjau!
„Na štai, – pamanė Lina, – pas mus šeimoje atėjo vidurio amžiaus krizė. Sveikas atvykęs…”, tik ištarė to pasekoje rūpestingai žvilgtelėjusi į vyrą, ko nedarė jau kelerius metus (penkerius ar šešerius, o gal jau visus aštuonis?).

Sakoma, kad prieš mirtį prabėga visas gyvenimas prieš akis, o štai Linai ėmė ir prabėgo visas gyvenimas su vyru. Susipažino jie paprastai – internetu. Lina sau numetė trejus metus, būsimas vyras prisidėjo tris centimetrus ūgio ir tokiu štai nesudėtingu būdu, nors ir sunkiai, jie vis dėlto pavyko atitikti vienas kito paieškos kriterijus ir… surado vienas kitą.

Lina jau neprisiminė, kas kam pirmasis parašė, tačiau žinojo, kad būsimo vyro laiškas buvo be vulgarumo, su lengva saviironija, kas jai labai patiko. Sulaukusi trisdešimt trejų metų, vertindama savo šansus „vyrų rinkoje“, Lina blaiviai suprato savo padėtį ir tvirtai įsitikino, kad nors ir ne paskutinėje eilėje, bet beveik paskutinėje tikrai, todėl nusprendė pirmam pasimatymui nešoktelėti į viršų, o apsirengti, užsidėti rausvus akinius ir madingą apatinį trikotažą, o į rankinę įsidėti namuose keptus sausainius ir Ivano Turgenevo knygą.

Pirmasis jų susitikimas praėjo, stebėtinai lengvai (štai ką reiškia tinkamai apsirengti!), jų romanas vystėsi taip entuziastingai ir greitai.
Jiems buvo įdomu kartu, todėl po pusmečio reguliarių susitikimų ir nuolatinio tėvelių spaudimo, kurie prarado viltį dar gyvenime išvysti anūkus, būsimas vyras išdrįso ir pasipiršo Linai. Jie greitai supažindino savo šeimas, jaunoji pora norėjo švęsti vestuves siauram šeimos rate, kuris buvo tėvų nedvejodamas ir vieningai priimtas ir, bijodami, kad kažkas dar nesusivokė, žengti link santuokos buvo pasirinkta pirmai galimai laisva dienai.

Jie gyveno, Linai atrodė, gerai. Šeimoje vyravo tropinis klimatas su nežymiais sezoniniais temperatūros svyravimais, be karštų aistros pliūpsnių, tačiau darnus ir gerbiamas – argi ne tai yra laimė?
Vyras, būdamas tipišku vyriškosios lyties atstovu ir tuo paprastesnis bei nuosekesnis, savo ankštą „emociškai jautraus-romantiško diedelio-nesėkmės su auksinėmis rankomis“ įvaizdžio kostiumą nusimetė vos po kelių savaičių po vestuvių ir tapo toks, koks buvo – paprastas, darbštus ir rūpestingas vyras patogiuose namūiniuose treninguose.

O Lina, kaip moteriškosios lyties atstovė, savo įtempto „nematomo-klausiančio-seksualaus šeimininkės-intelektualės“ įvaizdžio korseto atsileidimą vykdė pamažu, vos girdimai, bet greita nėštumas greitai šį procesą pagreitino, todėl jau po metų ir ji, ne be malonumo, visiškai atsisveikino su savo įvaizdžiu, išsivadavusi atsiduso ir įsirišo į patogų namų chalatą.

Tai, kad nepaisant abipusio atsisveikinimo su savo įvaizdžiais, nė vienas iš santykių nepabėgo ir netgi nekėlė pretenzijų vienas kitam, galutinai įtikino Liną, kad priimtas sprendimas buvo teisingas ir sustiprino jos tikėjimą jų sąjungos verte.
Buitis ir dviejų, vienas po kito gimusių vaikų auginimas, kartais labai stipriai svyravo jų šeimos laivui, tačiau laivo žlugimas neįvyko, o kai audra nurimdavo, jie vėl ramiai ir tvarkingai plaukdavo savo šeimos gyvenimo bangomis.
Laimingi seneliai jiems padėjo kur tik galėjo, darbe jie lėtai, bet užtikrintai kopė karjeros laiptais, nepamiršdami keliauti, skirti laiko savo pomėgiams ir, žinoma, vienas kitam, nedaug išsiskirdami iš vidutiniškai statistinių duomenų.

Ir štai jie dvylika metų santuokoje, ir per visus tuos metus vyras niekada nebuvęs pastebėtas neištikimybėje ar netgi paprasčiausiame flirtavime su bet kuo, nors Lina buvo moteris visai nepavydi, tad vyras galėjo sau leisti tokį nusižengimą be vėliau kilusio skandalo. Ji įsivaizdavo vyrą flirtuojant ir netyčia nusišypsojo, nes vaizdas, iškilęs jos galvoje, buvo labai juokingas ir net komiškas. Esmė tame, kad Linos vyras, po kelių nesėkmingų bandymų pagirti įprastu būdu, dar jų santykių pradžioje pripažino, kad tai ne jo kelias, ir nusprendė pakeisti taktiką, dabar nuolat tyliai giria (arba ultragarso pagalba, kurio Lina neįstengė pagauti?), tiesiog išplėsdamas akis kaip juodaplunksnis.

Per jų bendrą gyvenimą Lina, iš savo vyro akies apvalumo lygio, išmoko suprasti visą jo emocijų spektrą: nuo laukinio susižavėjimo, tenkinamo pritarimo, netikėto nuostabos, staigaus sumišimo, stipraus nesupratimo ir visiško pasipiktinimo. Ir štai ji įsivaizdavo, kaip vyras vieną po kito beria komplimentus kokiai nors žiurkei, vis plačiau ir plačiau išpakuodamas akis…
Linos gerklė išdžiūvo, įsivaizdavus vyro transformaciją į juodaplunksnį, nervingai nusišypsojo ir pratarė:
– Na, o kaip vadinasi tavo žiurkė..?

Vyrui akys dabar tikrai pradėjo ristis ant kaktos, jis, neramiai spoksodamas prie viso kūno ir užsikirtinėdamas, pratarė:
– Kaip? Kaip tu… kaip… kaip apskritai… tu sugebėjai… atspėti, kad aš įsimylėjau žiurkę?! Ne, tu tikrai… Supranti, aš tiesiog negalėjau praeiti pro šalį, aš buvau apstulbęs, kai ją pamačiau… tik pažiūrėk, kokia ji nuostabi, kokia minkštutė, kokia graži… kaip ji panaši į tave…
Vyras iš kišenės ištraukė mažą pilkai rusvą žiurkę su rausvomis peršviečiamomis ausytėmis, rausva nosyte ir juodomis karpomis akytėmis.

Daugiau Lina nieko negirdėjo. Ji žvelgė į savo vyrą, jo naują draugę, jų abipusius apsikabinimus ir buvo be galo laiminga, kad jis įsimylėjo būtent šią žiurkę, kuri buvo tokia panaši į ją…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

18 − one =

Vyras grįžo namo ir iškart, nenusiėmęs nei batų, nei viršutinių drabužių, pareiškė: „Mums reikia rimtai pasikalbėti“