„Paliktas, bet ne vienišas: kaip močiutė man atstoja tėvus jau 26 metus“

Apleistas, bet ne vienišas: kaip močiutė pakeičia man tėvus jau 26 metus

Tėvai yra, bet jų nėra
Neteisinga sakyti, kad neturiu šeimos. Tėtis ir mama gyvi, jie gyvena kažkur toli nuo manęs, savo gyvenimus. Galbūt jie laimingi, kuria karjeras, keliauja, gal net myli vienas kitą. Gal apgaudinėja vienas kitą, o gal tiesiog priprato ir vienas kitą kenčia. Nežinau.

Žinau tik viena – kiek save pamenu, šalia manęs visada buvo tik močiutė.

Visi ją vadina Marija, o man ji tiesiog močiutė Milda.

Ji pasiėmė mane, kai man buvo tik šeši mėnesiai. Mama nustojo maitinti mane krūtimi, ir nuo tada rūpinosi tik ji. Man dabar 26-eri, o močiutė vis dar šalia.

Pasakyti, kad ją myliu – tai nieko nepasakyti. Ji ne tik mano šeima, ji mano draugė, mano patarėja, mano vienintelis tikras žmogus. Galiu sėdėti su ja virtuvėje iki vėlyvos nakties, tyliai rūkyti, kalbėtis apie viską arba nieką, o kartais – tiesiog išlenkti taurelę degtinės, kai sielą skauda.

Močiutė – vienintelis dalykas, už kurį esu likimui dėkingas.

Ji išmokė mane visko
Močiutė Milda manęs nelepino, bet ir nebuvo griežta. Ji žinojo, kad turiu pats išmokti gyventi savarankiškai.

Ji išmokė mane prisiūti sagas, lankstyti kojines, sutvarkyti džinsus. Moku virti sriubas, kepti pyragus, kepti bulves ir net gaminti pietus ant dujinės viryklės, kai dingsta elektros.

Ji išmokė mane neliūdėti. Jei šalta – reikia šilto apsirengimo. Jei nėra pinigų – reikia ieškoti išeities. Jei kas nors palieka tavo gyvenimą – vadinasi, tai tau netinka.

Tačiau svarbiausia, ji mane išmokė mylėti knygas.

Kiekviena šventė – ar tai būtų gimtadienis, Naujieji metai, ar tiesiog gera diena – ji man dovanodavo knygą. Laikui bėgant, susikaupė visas knygų lentynas, ir nors šiandien visi skaito elektronines knygas, aš vis dar myliu popieriaus kvapą. Tai tikro pasaulio kvapas, gyvas.

Močiutė išmokė mane, kaip turi kvepėti namai.

Tikri namai kvepia šviežiai kepta duona, pienu, cinamonu.

Tikri namai – tai kai tavęs laukia.

Mano draugai po mokyklos grįždavo į tuščius butus, valgydavo šaltą maistą iš šaldytuvo ir dirbdavo namų darbus vieni. O aš grįždavau namo, kur visada buvo šilta, kur ant viryklės garavo karšta sriuba, o močiutė sėdėjo prie lango ir manęs laukė.

Esu už tai dėkingas.

Mano svajonė
Visada svajojau apie vieną – atidaryti savo mažą knygynėlį.

Matau jį su visomis detalėmis: medinėmis lentynomis, jaukiais krėslais, kavos ir šviežiai keptų kepinių aromatu. Žmonės ateis, sėsis, lapos knygas, gers arbatą ar karštą šokoladą.

Pastatysiu kelis stalus, ruošiu savo svečiams skaniausius pyragus pagal močiutės receptus.

Žinau, kad man pavyks.

Nes močiutė visada sakydavo: „Svarbiausia – viską daryti su siela“.

Ji laiminga, kad baigiau universitetą, radau gerą darbą. Esu mokytojas – mokau vaikus, duodu jiems žinių, bet pats svajoju apie kitką.

Močiutė svajoja mane matyti vedusį, su vaikais. Ji nori globoti proanūkius, kaip kadaise mane globotuoj.

Bet pirmiau – mano svajonė.

Nesakiau močiutei, bet neseniai sužinojau: mano tėvas pardavė paveldėtą žemę, pasiėmė savo dalį ir man neatidavė nė cento.

Bet jo brolis – mano dėdė, žmogus, kuris moka viską – pažadėjo padėti. Jis nori investuoti į mano knygynėlį, padėti su remontu, baldais.

Močiutė visada jį priėmė kaip sūnėlį. Gal dėl to jis sutiko man padėti.

Noriu padaryti ją laimingą.

Noriu, kad ji didžiuotųsi manimi.

Kad įėjusi į mano knygynėlį, galėtų pasakyti: „Tai padarė mano anūkas.“

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three + four =

„Paliktas, bet ne vienišas: kaip močiutė man atstoja tėvus jau 26 metus“