Sugrįžimas iš gimtadienio vakarienės: prisiminimai iš gerai praleisto vakaro.

Agnė grįžo su vyru iš restorano, kur jie šventė jo gimtadienį. Puikiai praleido laiką. Daug žmonių, giminės, kolegos iš darbo. Daugumą Agnė matė pirmą kartą, bet jei Saulius nusprendė juos pakviesti, vadinasi, taip reikia.

Agnė buvo ne iš tų, kurie ginčijasi su vyro sprendimais, ji nemėgo skandalų ir santykių aiškinimosi. Jai buvo lengviau sutikti su Sauliumi, nei įrodinėti savo tiesą.
– Agna, ar toli tavo buto raktai? Gali rasti?
Agnė atidarė rankinę, bandydama apčiuopti raktus. Staiga staigus skausmas, mergina taip trūktelėjo ranką, kad rankinė nukrito ant grindų.
– Ką tu čia šauki?
– Įsidūriau į kažką.
– Tavo rankinėje chaosas, tad nėra ko stebėtis.

Agnė nesiginčijo su vyru, pakėlė rankinę, atsargiai ištraukė raktus. Įžengė į butą, ir ji jau buvo pamiršusi apie įsidūrimą. Nuo nuovargio skaudėjo kojas, norėjosi dušo ir griūti į lovą. Rytą atsibudusi ji pajuto intensyvų skausmą rankoje, pirštas paraudęs ir patinęs. Tada ji prisiminė vakarykščius įvykius, pasiėmė rankinę, kad pamatytų, kas joje. Atsargiai traukdama daiktus, pamatė rankinės dugne didelę surūdijusią adatą.

– Kas tai galėtų būti?
Ji nesuprato, kaip tai galėjo čia patekti. Ji paėmė šį keistą radinį ir išmetė į šiukšlių dėžę. Po to nuėjo prie vaistinėlės, kad apdorotų įsidūrimo vietą. Sutvarkiusi paraudusį pirštą, Agnė išėjo į darbą. Bet jau per pietus ji suprato, kad jai karščiuoja.

Ji paskambino vyrui:
– Saulius, nežinau, ką daryti. Matyt, vakar kažką pasigavau. Karščiuoju, galvą skauda, visą kūną laužo. Saulius, supranti, savo rankinėje radau didelę surūdijusią adatą, būtent į ją vakar įsidūriau.
– Gal tau geriau pas gydytoją kreiptis, tegul negydomas pleuritui ar kraujo užkrėtimui.
– Saulius, nesinervink. Aš žaizdą apdorojau, viskas bus gerai.

Bet ne tai, kad kasdien, o valanda po valandos Agnei darėsi vis blogiau. Kaip nors iškentėjusi iki darbo dienos pabaigos Agnė iškvietė taksi ir grįžo namo. Suprato, kad kelio namo viešuoju transportu ji paprasčiausiai neįveiks. Parvykusi namo ji susmuko ant sofos ir nugrimzdo į sapną.

Susapnavo močiutę Oną, kuri mirė, kai Agnė buvo dar visiškai maža. Kaip Agnė žinojo, kad tai močiutė Ona, ji nežinojo, bet žinojo, kad tai ji. Močiutė buvo senučiukė, palinkusi. Jos vaizdas gąsdintų daugelį, bet Agnė jautė, kad močiutė nori jai padėti.

Močiutė vedė Agnę per lauką, parodė, kokius augalus reikia surinkti, pasakė, kad reikia padaryti nuovirą ir tą nuovirą gerti, kad išvalytų kūną nuo juodumos, kuri pradėjo jį graužti. Ji pasakė, kad yra tas, kuris linki jai blogo. Bet tam, kad su tuo kovoti, reikia likti gyvai. Agnė turėjo mažai laiko.

Agnė pabudo apimta šalto prakaito. Jai atrodė, kad ji miegojo labai ilgai, bet pasižiūrėjusi į laikrodį, suprato, kad praėjo vos kelios minutės. Ji išgirdo, kaip trinktelėjo įėjimo durys, grįžo Saulius. Mergina nuropojo nuo sofos ir išėjo į koridorių. Saulius, pamatęs ją, sutriko:
– Kas tau nutiko? Pažiūrėk į save veidrodyje.

Agnė priėjo prie veidrodžio. Dar vakar ji matė gražią, besišypsančią merginą. O dabar veidrodyje ji matė save, bet neatpažino. Plaukai kabojo sruogomis, paakiai pamėlę, veidas pilkas, žvilgsnis tuščias.
– Ką tai reiškia?

Tada Agnė prisiminė sapną. Ji pasakė vyrui:
– Sapnavau močiutę. Ji sakė, ką man daryti…
– Agne, apsirenk, važiuojame į ligoninę.
– Aš niekur nevažiuosiu, močiutė pasakė, kad gydytojai man nepadės.
Namuose kilo tikras skandalas. Saulius vadino žmoną beprote, kuriai sapnavosi močiutė nežinia kokia.

Pirmą kartą jie labai stipriai susipyko. Saulius net bandė griebti jėga, suvokdamas, kad norėdamas išvežti į ligoninę, turės jėga nutempti.

– Nenori savo noru vykti į ligoninę – priversiu tave.
Bet Agnė ištraukė ranką, neatsilaikė ant kojų, nugriuvo, susitrenkdama į kampą.
Saulius dar labiau įsiuto nuo to, paėmė rankinę, trenkė durimis ir išėjo. Visa, ką Agnė sugebėjo padaryti, buvo parašyti vadovui, pasakyti, kad pagavo virusą ir bus priversta kelias dienas likti namuose.

Saulius grįžo namo arčiau vidurnakčio, atsiprašinėjo žmonos, visa, ką ji pasakė:
– Rytoj nuvežk mane į kaimą, kur gyveno mano močiutė.
Ryte Agnė buvo labiau panaši į vaikščiojantį lavoną nei į sveikata trykštančią jauną moterį. Saulius toliau įtikinėjo žmoną:
– Agne, nesąmonių nekalbėk, važiuojam į ligoninę. Nenoriu tavęs prarasti.

Bet jie nuvažiavo į kaimą. Vienintelis dalykas, kurį Agnė prisiminė, buvo kaimo pavadinimas. Ji nebuvo ten nuo tada, kai tėvai pardavė močiutės namą po jos mirties. Visą kelią Agnė miegojo. Ji net nesuprato, į kurį lauką jiems reikia važiuoti, bet privažiuojant prie kaimo ji pabudo ir pasakė vyrui:
– Važiuojam ten.

Ji vos iššliaužusi iš automobilio, nuo nuovargio nugriuvo ant žolės. Bet ji žinojo, kad tai tas, į kurį ją vedė močiutė Ona. Ji rado augalus, kuriuos sapne rodė močiutė ir jie parvažiavo namo. Saulius paruošė žmonai nuovirą, padarė viską taip, kaip ji sakė. Agnė pradėjo gerti nuovirą mažais gurkšneliais, bet su kiekvienu gurkšniu jai, rodos, darėsi lengviau.

Ji sunkiai nuėjo iki tualeto, kai pakilo nuo unitazo, pamatė, kad jos šlapimas juodos spalvos. Bet tai, ką pamatė, jos neišgąsdino, priešingai, ji pakartojo močiutės žodžius:
– Juoda išeina…

Tą naktį sapne vėl pasirodė močiutė. Ji stovėjo ir šypsojosi. Paskui pradėjo kalbėti.
– Tau, anūkėle, prakeiksmą paleido per surūdijusią adatą. Mano nuoviras grąžins tau jėgas, bet tai neilgai. Tau reikia rasti tą, kuris tai padarė ir jo pačios blogį jam grąžinti. Nežinau, kas tai padarė. Nematau. Bet su tuo kažkaip susijęs tavo vyras. Jei nebūtum išmetusi adatos, per kurią visa tai buvo padaryta, galėčiau pasakyti daugiau. Bet…

Taip ir padarysime. Nueisi į parduotuvę, nusipirksi pakuotę adatų, virš tos pačios didžiausios pasakysi šį užkalbėjimą: “Nakties dvasios, anksčiau gyvūnai! Išgirskite mane, nakties šmėklos, pranašaudamos tiesą. Apglėbkite mane! Padėkite, nurodykite, mano priešą suraskite…”. Ir adatą įdėk į vyro rankinę. Tas, kuris tau prakeikimą užtraukė, įsmeigs į tavo adatą. Tada sužinosime jo vardą ir galėsime jo paties blogį jam grąžinti.

Močiutė, tai sakydama, ištirpo lyg migla.

Agnė pabudo. Ji vis dar blogai jautėsi, bet žinojo, kad būtinai pasveiks. Žinojo, kad močiutė jai padės.
Saulius nusprendė šiandien likti namie, kad pabūtų su žmona, pasirūpintų ja. Kokia jo nuostaba buvo, kai ji puolė ruoštis į parduotuvę, tuo metu pasakė, kad reikia eiti jai vienai:

– Agne, nesąmonių nekalbėk, tu vos laikaisi ant kojų. Leisk man nueiti su tavimi.
– Sauleli, išvirk man sriubos, po šito viruso mane žvėriškas apetitas apėmė.
Agnė padarė viską taip, kaip sapne sakė močiutė. Jau vakare užkalbėta adata gulėjo Sauliaus rankinėje. Jis paklausė žmonos prieš miegą:
– Ar tikrai sugebėsi viena? Gal man dar pabūti su tavimi?
– Aš susidorosiu.

Agnei darėsi lengviau, bet ji žinojo, kad blogis vis dar jos viduje, ji juto, kaip jis vaikšto po jos kūną lyg po savo namus, ją nuodijant. Bet nuoviras, kurį ji gėrė jau trečią dieną, buvo lyg priešnuodis. Ji jautė, kaip šis priešnuodis nepatiko tam, kas jos viduje.
Ji laukė, kada Saulius grįš iš darbo. Sutiko jį prie durų. Pirmas jos klausimas buvo:

– Kaip perėjo tavo diena?
– Viskas gerai, o kodėl klausi?
Agnė jau manė, kad tas, kas jai prakeikimą užtraukė, dar neatsiskleidė, kai Saulius apsisuko ir pridūrė:
– Agne, įsivaizduoji, šiandien Ieva iš greta esančio skyriaus nusprendė man padėti, ištraukti raktus iš mano sąvokos, kai rankos buvo užimtos. Taigi, ji įkišo ranką į sąvoką ir susidūrė su adata. Iš kur mano sąvokoje adatos? Ji taip įnirtingai į mane pažiūrėjo, galvojo, kad mane savo žvilgsniu užmuš.
– O kas iš su ta Ieva?
– Agnė, baik. Myliu tik tave. Nei Ieva, nei Milda, nei kita niekam nereikalinga.
– Ar ji buvo tava gimtadienio šventėje restorane?
– Buvo, ji mano gera kolegė, bet nieko daugiau.

Agnei tarsi mozaika susiklošė po šių žodžių. Dabar ji suprato, kaip senoji surūdijusi adata pateko į jos rankinę.
Saulius nuėjo į virtuvę, kur jo laukė vakarienė.
Vos tik Agnė užmigo, ji vėl pamatė močiutę. Ji pasakė, ką daryti, kaip grąžinti Ievai visą tą blogį, kurį ji norėjo sukelti Agnei. Močiutė sakė, kad jai dabar viskas aišku. Ieva norėjo padėti magijos atsikratyti varžovės, o paskui užimti jos vietą greta Saulius. Jei jai tai nepavyktų padaryti natūraliai, ji vėl kreiptųsi į magiją. Ši moteris nieko nenutoltų.

Agnė padarė viską, kaip ją mokė močiutė. Netrukus Saulius pasakė, kad Ieva išėjo į ligoninę, kad jai labai blogai, gydytojai atrodė bejėgiai.
Agnė paprašė vyro nuvežti ją savaitgalį į kaimą, kur kadaise gyveno močiutė, į kapines, kuriose Agnė nebuvo nuo laidotuvių dienos. Ji nupirko glėbį gėlių, pasiėmė pirštines, kad išrovytų seną žolę nuo kapo. Ji sunkiai surado močiutės Anos kapą. Kai ji priėjo prie kapo, pamatė ant paminklo nuotrauką, būtent ji pasirodydavo sapne, būtent ji ją išgelbėjo nuo mirties. Agnė sutvarkė močiutės kapą, pastatė gėles į butelį su vandeniu. Ji atsisėdo ant suolelio ir sakė:

– Močiute, atleisk, kad anksčiau neatėjau. Maniau, kad tėvai kartą per metus tave aplanko ir tai pakanka. Bet buvau neteisi. Dabar ir aš atvažiuosiu. Jei ne tu, manęs jau turbūt nebūtų.

Čia Agnė pajuto lyg močiutė uždėjo rankas ant jos pečių. Agnė apsisuko, bet ten nieko nebuvo, tik švelnus vėjelis…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seven + eight =

Sugrįžimas iš gimtadienio vakarienės: prisiminimai iš gerai praleisto vakaro.