Rasa – artima mano žmonos draugė, nuolat patenka į labai nemalonias situacijas, nors nieko ypatingo dėl to nedaro. Tiesiog toks žmogus – itin nesėkmingas. Pirmasis keistas atvejis įvyko prieš trejus metus.
Rasa grįžo iš darbo dvyliktą nakties, pastatė automobilį aikštelėje ir, kaip įprasta, sparčiu žingsniu leidosi į šimto metrų maratoną iki laiptinės durų rankenos. Trijų metrų jai pritrūko.
Iš tamsos išniro du vyrukai su gobtuvais ir patarė nelįsti, paprašė pinigų, papuošalų bei kitų vertybių, o kad auka nepradėtų nereikalingų diskusijų, jie trenkė Rasai beisbolo lazda per galvą.
Rezultatas: smegenų sukrėtimas, didelė mėlynė ir netekta nemažai: rankinėje buvo svarbūs dokumentai, pinigai, raktai, asmens tapatybės kortelė ir vairuotojo pažymėjimas. Iš tamsos išlindusi vargšė, kaip priklauso, parašė pareiškimą policijai. Nors byla buvo pradėta, greitai ją uždarė sakydami: „Negalime nustatyti atsakingo asmens.“
Rasai buvo labai skaudu, ji nenorėjo pasiduoti, tad ėjo per savo namo butus klausdama, ar kas nors ką nors matė ar girdėjo.
Pagaliau jai pasisekė – rado žmogų, kuris tą naktį turėjo veikiančią vaizdo kamerą automobilyje. Jis pats kitą rytą nunešė vaizdo įrašą į policiją (maždaug tuo pačiu metu, kai Rasa su perrišta kaip partizano galva rašė pareiškimą). Vyro pastangomis dėkojo, bet teigė, kad iš vaizdo įrašo nieko aiškaus nėra. Veidai šmėkščiojo, kai jie bėgo pro automobilį su moteriška rankine, bet veidai kaip veidai – niekuo neypatingi. Jei ant sportinių marškinėlių būtų parašyti pasų numeriai ir gyvenamieji adresai, gal taip, bet kadangi taip nebuvo, nieko nepadėsime.
Rasai beliko susitaikyti ir vaizdo įrašą pasilikti kaip atminimą.
Nuo tada vyras stengdavosi sutikti Rasą automobilių aikštelėje, o vaikai stebėdavo pro langą.
Bet vyras taip pat buvo labai užsiėmęs, kartais grįždavo dar vėliau iš darbo. Nori nenori, Rasa kartais turėdavo eiti vienai nuo automobilio iki laiptinės. Neišvengiamai scenarijus pasikartojo beveik visa apimtimi. Skirtumai buvo nedideli: po tokio pat smūgio į galvą, ji nesukludo, kaip praeitą kartą, ir suspėjo purkšti užpuolikams dujų. Smūgių buvo tik du (antrasis stipresnis už pirmąjį).
Policija laikėsi senų planų ir šįkart bylą uždarė dar greičiau – juk nukentėjusioji nematė užpuolikų veidų.
Prabėgo įtempti metai: vyras susikrovė daiktus ir išėjo į užsienį ieškoti lengvo gyvenimo, o Rasa spėjo pakeisti keletą darboviečių, pasidaryti naują šukuoseną ir atnaujinti butą.
Kartą Rasa užsuko į automobilių plovyklą ir atpažino vieną iš savo užpuolikų. Matėsi, kad jis gerai žino darbuotojus, o tie nebe pirmą kartą jį mato. Bet policija pareiškė, kaip kirviu nukirto: „Net jei tai jis, neturime ką jam pateikti. Vaizdo įrašas negali būti įrodymu – neryškus, neaišku, ar jis smogė jums į galvą, ar tik tiesiog išėjo iš laiptinės su lazda. Be to, niekas neleis mums kirpti budėti plovykloje visą parą.“
Praėjo dar vieni metai, per kuriuos visiškai atslūgo galvos skausmai, o Rasa pamilo tvirtą kaip uola žmogų ir ištekėjo už jo. Greitai sena byla apie apiplėšimą paslaptingai vėl buvo atnaujinta ir smarkiai susijaukė: abu užpuolikai buvo greitai suimti, kaip blusos po mikroskopu. O džiaugsmas – juos formaliai sulaikė ir dvylikai metų patalpino „muziejaus“ atsargose.
Nepaisant to, kad gyvenimas susitvarkė, lengvos kriminalinės nemalonumai ir toliau traukė Rasą – juk karma nenusileidžia.
Vieną vakarą, per pačią piko valandą, Rasa labai vėlavo į svarbų susitikimą, metė automobilį ir įlipo į metro. Ir štai, vos išėjusi į gatvę, ji pastebėjo ilgą plyšį savo mėgstamoje rankinėje. Viduje nebebuvo margoto piniginės su visais dokumentais, kortelėmis ir daugybe atostogoms skirtų pinigų.
Rasa, dėl formos, krimstelėjo keletą kartų ir nepraradusi laiko paskambino savo mylimam vyrui (laimei, telefono neatėmė):
– Alio, Brauli, tu nepatikėsi, bet mane vėl apvogė, greičiausiai metro.
Tvirta kaip uola siena reagavo iš karto:
– Rasyte, nesijaudink, viskas bus gerai. Kur esi?
– Prie „Santaros“ stoties.
– Neišsijunk, greitai grįžk į metro ir kai tik pastebėsi bet kokį policininką, pasakyk jam, kas nutiko, ir atsipalaiduok.
Po pusantros minutės ji jau buvo metro policijos skyriuje, apsupta susijaudinusių policininkų, kurie siūlė jai arbatą: žalią, juodą arba juodą su bergamote. O po dviejų valandų į kabinetą su trenksmu įžengė prakaituotas ir susijaudinęs, bet labai laimingas kapitonas, laikydamas margotą moterišką piniginę.
Piniginėje buvo viskas, net pinigai. Gerai būti ištekėjusiai už policijos generolo.