Porūsiškai su vyru grįžtant iš jo gimtadienio šventės restorane.

Austėja su vyru grįžo iš restorano, kur šventė jos vyro gimtadienį. Vakaronė buvo puiki. Daug žmonių, giminės, bendradarbiai. Daugelį iš jų Austėja matė pirmą kartą, tačiau jei Ignas nusprendė juos pakviesti, vadinasi, taip reikia.

Austėja nebuvo iš tų, kurie ginčijasi su vyro sprendimais; ji nemėgo skandalų ir nesutarimų. Jai buvo paprasčiau sutikti su Ignu, nei bandyti įrodyti savo nuomonę.
– Austėja, ar tavo buto raktai yra nepasiekiami? Gali ištraukti?
Austėja atidarė rankinę, mėgindama surasti raktus. Staiga pajuto stiprų skausmą, kad net atlošė ranką, o rankinė nukrito ant grindų.
– Kodėl šauki?
– Kažkur įsidūriau.
– Tavo rankinėje tikras chaosas, nieko nuostabaus.

Austėja nesiginčijo su vyru, pakėlė rankinę ir rūpestingai ištraukė raktus. Jie įėjo į butą, ir ji jau buvo pamiršusi, kad įsidūrė. Kojos skaudėjo nuo nuovargio, ji norėjo tik dušo ir atsigulti į lovą. Pabudusi ryte pajuto stiprų skausmą rankoje, pirštas buvo paraudęs ir patinęs. Tuomet kai prisiminė vakarykštį vakarą, pasiėmė rankinę, kad pažiūrėtų, kas joje viduje. Atsargiai ištraukdama daiktus, vietoje rado didelę surūdijusią adatą.

– Kas čia?
Nesuprato, kaip ji čia atsirado. Ji paėmė šį keistą radinį ir išmetė į šiukšliadėžę. Po to nuėjo prie vaistinėlės, kad dezinfekuotų įsidūrimo vietą. Apibintuojusi paraudusį pirštą, Austėja išėjo į darbą. Tačiau jau iki pietų pajuto, kad pakilo temperatūra.

Ji paskambino vyrui:
– Ignai, nežinau, ką daryti. Galbūt vakar užkrėčiau ranką. Temperatūra, galvos skausmas, visą kūną laužo. Įsivaizduok, radau savo rankinėje didelę rūdijančią adatą, būtent į ją vakar įsidūriau.
– Gal tau reikia kreiptis į gydytoją, neduok Dieve, koks stabligė ar infekcija.
– Ignai, nesikankink. Aš jau dezinfekavau žaizdą, viskas bus gerai.
Tačiau kas valandą Austėjai darėsi vis blogiau. Kažkaip išsėdėjusi iki darbo dienos pabaigos, ji išsikvietė taksi ir važiavo namo suprasdama, kad viešuoju transportu grįžti paprasčiausiai nesugebės. Grįžusi namo, sukrito ant sofos ir užmigo.

Sapnavo močiutę Onutę, kuri mirė, kai Austėja buvo dar visai maža. Kaip Austėja žinojo, kad tai močiutė Onutė, ji nežinojo, bet kažkaip žinojo, kad tai ji. Močiutė buvo silpnutė, susikūprinusi. Jos išvaizda galėjo išgąsdinti daugelį, bet Austėja jautė, kad močiutė nori jai padėti.

Močiutė vedė Austėją per lauką, parodė jai, kokias žoleles reikia rinkti, sakydama, kad reikia pasidaryti užpilą ir jį gerti, kad išvalytų kūną nuo blogų jėgų, kurios pradėjo jį naikinti. Ji sakė, kad yra viena, kuri linki jai bloga. Tačiau, kad su ja kovotų, reikia išlikti gyvai. Austėjai liko mažai laiko.
Austėja pabudo, išpiltą šalto prakaito. Atrodė, kad ji miegojo ilgai, bet pamačiusi laikrodį, suprato, kad praėjo tik kelios minutės. Išgirdo, kaip atsidaro durys; grįžo Ignas. Austėja pasislinko nuo sofos ir išėjo į koridorių. Ignas, ją pamatęs, sukėlė:
– Kas tau nutiko? Pažiūrėk į save veidrodyje.

Austėja priėjo prie veidrodžio. Vakar ji matė gražią, besišypsančią merginą. Dabar veidrodyje matė save, bet neatpažino. Plaukai kabėjo kaip šūsnys, maišeliai po akimis, pilka oda, tuščias žvilgsnis.
– Kokia čia nesąmonė?

Staiga Austėja prisiminė sapną. Ji pasakė vyrui:
– Mačiau sapne močiutę. Ji pasakė, ką daryti…
– Austėja, renkis, važiuojam į ligoninę.
– Niekur nevažiuosiu, močiutė sakė, kad gydytojai man nepadės.
Namie kilo tikras skandalas. Ignas pavadino žmoną beprotę, kuri sapne nori klausyti močiutės. Pirmą kartą jie rimtai susipyko. Ignas netgi greta bandė priversti ją išeiti į ligoninę.

– Nenori savanoriškai važiuoti į ligoninę – nuvešiu tave prievarta.
Bet Austėja išsivadavo, praradusi pusiausvyrą, nukrito ir atsitrenkė į kampą.
Ignui tai dar labiau įsiutino, jis griebė rankinę, užtrenkė duris ir išėjo. Austėja tesugebėjo parašyti viršininkui, pranešti, kad ji virusą pasigavo ir bus priversta likti namuose keletą dienų.

Ignas sugrįžo vėlai vakare, atsiprašinėdamas žmonos; vienintelis Austėjos prašymas buvo:
– Parveši mane rytoj į kaimą, kur gyveno mano močiutė.
Ryte Austėja labiau priminė gyvą lavoną nei sveiką, jauną moterį. Ignas ir toliau prašė žmonos:
– Austėja, negąsdink, važiuokim į ligoninę. Nenoriu tavęs prarasti.

Vis dėlto jie važiavo į kaimą. Austėja prisiminė tik kaimo pavadinimą. Nuo to laiko, kai tėvai pardavė močiutės namą po jos mirties, ji ten nebūvo. Visą kelią Austėja miegojo. Ji nesuvokė, į kurį lauką reikėtų važiuoti, bet artėjant prie kaimo ji pabudo ir pasakė vyrui:
– Važiuojam ten.

Ji vos išlipo iš mašinos ir nukrito ant žolės. Bet žinojo, kad yra ten, kur atvedė ją močiutė Onutė. Ji rado žoleles, kurių močiutė rodė sapne, ir jie nuvažiavo namo. Ignas paruošė žmonai nuovirą, padaręs viską, kaip ji sakė. Austėja pradėjo gerti mažais gurkšneliais, tačiau su kiekvienu gurkšniu jautė palengvėjimą.

Sunkiai pasiekusi tualetą, ji pamatė, kad šlapimas buvo juodos spalvos. Tačiau tai jos neišgąsdino, o veikiau atsiminė močiutės žodžius:
– Juoda išeina…

Šią naktį vėl pasirodė močiutė sapne, stovėjo ir šypsojosi. Ji pradėjo kalbėti.
– Ant tavęs, vaikeli, užkalbėjimą per rūdijančią adatą padarė. Mano nuoviras atneš tau jėgų, bet tai truks trumpai. Reikia sužinoti, kas tai padarė ir blogį jam grąžinti. Nežinau, kas tai padarė. Nematau. Bet tai kažkaip susiję su tavo vyru. Jei būtum neišmetusi tos adatos, per kurią viskas buvo padaryta, galėčiau daugiau pasakyti. Bet…

Taip ir padarykime. Nueik į parduotuvę, nusipirk adatų pakuotę, virš didžiausios perskaityk šį užkalbėjimą: “Nakties dvasios, jūs anksčiau gyvos buvusios! Išgirskite mane, nakties pranašai, tiesą sakant. Apsupkite mane! Parodykite, padėkite, priešą mano raskite…”. Adatą padėk į vyro rankinę. Tas, kuris tau užkalbėjimą padarė, įsidurs į tavo adatą. Tuomet sužinosime jo vardą ir galėsime jam blogį sugrąžinti.
Pasakius tai, močiutė išnyko lyg dūmas.

Austėja pabudo. Ji vis dar jautėsi prastai, bet žinojo, kad pasveiks. Žinojo, kad močiutė jai padės.
Ignas nusprendė šiandien likti namuose, kad būtų su žmona, ja pasirūpintų. Buvo nustebintas, kai ji susiruošė į parduotuvę, pasakė, kad turės eiti viena:

– Austėja, neapsirik, tu vos pastovi. Leisk man eiti su tavim.
– Ignai, išvirk man sriubos, po šio viruso pabudo baisus apetitas.
Austėja padarė viską, kaip močiutė sapne liepė. Jau vakare užkalbėta adata buvo Igno rankinėje. Jis paklausė Austėjos prieš miegą:
– Ar tikrai pati susidorosi? Gal man dar likti su tavimi?
– Susitvarkysiu.

Austėjai darėsi lengviau, bet ji žinojo, kad blogis vis dar joje viduje, jis klajojo jos kūne, kaip po savo namus, ją nuodijant. Tačiau nuoviras, kurį ji gėrė jau trečią dieną, buvo tarsi priešnuodis. Ji laukte laukė, kol Ignas grįš iš darbo. Ji sutiko jį prie slenksčio. Pirmas jos klausimas buvo:

– Kaip praėjo tavo diena?
– Viskas gerai, kodėl klausi?
Austėja jau manė, kad tas, kuris užkalbėjimą jai darė, dar neparodė savęs, bet Ignas atsisuko ir pridėjo:
– Austėja, įsivaizduok, šiandien Irena iš greta esančio skyriaus nusprendė man padėti, ji bandė iš mano rankinės ištraukti kabineto raktus, kai mano rankos buvo užimtos dokumentų segtuvais. Taip ji susidūrė su adata. Iš kur mano rankinėje adatos? Ji žiūrėjo į mane taip piktai, kad pagalvojau, jog užmuš mane žvilgsniu.
– Kas tau su ta Irena?
– Austėja, nustok. Myliu tik tave. Nei Irena, nei Marina, man niekas kitas nereikia, tik tu.
– Ji buvo tavo gimtadienio šventėje restorane?
– Taip, ji gera mano kolegė, bet nieko daugiau.

Austėjai tarsi dėlionė susidėliojo po šių žodžių. Dabar ji suprato, kaip sena rūdijanti adata atsidūrė jos rankinėje.
Ignas nuėjo į virtuvę, kur jo laukė vakarienė.
Vos Austėja užmigusi, vėl sapne pasirodė močiutė. Ji pasakė, ką daryti, kaip grąžinti Irenai visą tą blogį, kuris jai buvo skirtas. Močiutė sakė, kad jai dabar viskas aišku. Irena norėjo pasitelkti magiją, kad atsikratytų varžovės ir po to užimtų vietą šalia Igno. Jei tai nebūtų pasiteisinę natūraliu būdu, ji vėl būtų pasitelkusi magiją. Ši moteris prieš nieką nesustotų.

Austėja padarė viską, kaip jai močiutė patarė. Netrukus Ignas pranešė, kad Irena pasitraukė į ligos atostogas, jai labai blogai, gydytojai neva gūžčioja pečiais.
Austėja paprašė vyro nusiųsti ją savaitgalį į kaimą, kur kadaise gyveno močiutė, į kapines, kurių nuo laidotuvių dienos nebuvo lankius. Ji nusipirko gėlių puokštę, pasiėmė pirštines, kad išravėtų kapavietę nuo senos žolės. Ji sunkiai rado močiutės kapą. Kai priėjo prie kapo, paminkle pamatė fotografiją, tai buvo ta, kuri pasirodė jai sapne, ta, kuri išgelbėjo nuo mirties. Austėja sutvarkė močiutės kapą, į vandenį įmerkė gėles. Ji atsisėdo ant suolelio ir tarė:

– Močiute, atsiprašau, kad neatėjau anksčiau. Galvojau, kad tėvai kartą per metus tavęs aplanko, ir to pakanka. Bet buvau neteisi. Dabar ir aš lankysiu. Jei nebūtų tavęs, manęs turbūt jau nebūtų.

Tuomet Austėja pajuto, lyg močiutė padėjo rankas ant jos pečių. Atsigręžė, bet nieko nebuvo, tik lengvas vėjelis…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 × 2 =

Porūsiškai su vyru grįžtant iš jo gimtadienio šventės restorane.