Mano vyras – sofos karalius, o kaimynas – tikras didvyris. Kodėl taip neteisinga?

Aš esu tik dvidešimt aštuonerių, o mano vyras – trisdešimt septynerių. Mes jauna šeima su dviem nuostabiais vaikais. Gyvename, atrodo, XXI amžiuje, bet kartais jaučiuosi lyg būtų grįžę gilūs sovietiniai laikai. Nes mano Mantas viską mato senoviškai: vyras turi uždirbti, o moteris – gaminti valgius ir nešti šiukšles. Argi ne absurdas?

Kai susituokėme, tikėjausi būti partneriais – gyvenime, namuose, rūpinantis vaikais. Kad nė vienas neklijuotų etikečių kaip „tai ne vyriškas darbas“ ar „pati susitvarkysi“. Bet, deja, mano Mantas mano, kad paimti į rankas šluostę ar išplauti skalbinius žema jo orumui. Jis ne prieš kartą per mėnesį nuvalyti dulkes, jei labai paprašai. Bet vaikams paruošti pusryčius – ne, tai ne jo supratimo ribose. Bandytųs pabaidyti keptuvė.

Ir tokiame fone negaliu nepaminėti žmogaus, kuris man kelia tikrą susižavėjimą. Kaimynas. Taip, paprastas vyrukas, gyvenantis mūsų laiptinėje. Jo vardas yra Dovydas.

Dovydas ir Justė – jauna pora, maždaug trisdešimties, gyvena aukšte aukščiau. Justė – savimi pasitikinti moteris, dirbanti didelėje tarptautinėje įmonėje, užima aukštą pareigą, važinėja prabangiu automobiliu. Visada elegantiška, pasitikinti savimi, verčianti kalnus.

O Dovydas šiuo metu laikinai nedirba. Žinote, ką jis veikia? Jis… yra nuostabus tėtis ir vyras! Kai gimė jų kūdikis, jis nepabėgo į barus ar nepasipuolė prie televizoriaus. Jis išėjo… tėvystės atostogų! Taip, būtent jis.

Ir jūs neįsivaizduojate, kaip jis su tuo susitvarko! Jis vaikšto su vaiko vežimėliu, verda košę, plauna vaiko drabužius, valo namus, ruošia pietus. Jis tarsi superherojus su prijuoste. Ir vaikas – laimės pilnomis akimis. Dovydas net nesvajoja būti kur nors kitur – jis gyvena dėl savo šeimos.

O Justė grįžta iš darbo visuomet su šypsena. Aš žiūriu į juos ir negaliu nepavydėti. Jie lyg iš paveikslo apie laimingą santuoką: įsimylėję, gerbiantys vienas kitą, kartu sprendžiantys viską – nuo pampersų iki atostogų planų.

Kartą, kai mačiau, kaip jis plauna grindis, dainuodamas vaikeliui lopšinę, man spaudė širdį. Ne todėl, kad mano vyras būtų blogas. O todėl, kad jis nenori būti toks. Jis mano, kad tikram vyrui nedera rūpintis namais.

Kartais užsimenu Mantui: „Pažiūrėk, kaip Dovydas vedžioja sūnų ar kaip gamina vakarienę.“ O jis tiktai niukteli ir sako: „Na, leisk, jei jam nuobodu gyventi.“ Arba: „Netrukus Justė jį paliks – moterys tokius po padu nusibosta.“ Man norisi šaukti.

Juokinga ir liūdna: ar rūpestis – tai silpnumas? Ar meilė reiškiasi tiktai mokant sąskaitas?

Žinote, aš nesvajoju, kad Mantas gamintų gurmaniškas sriubas ar siuvinėtų pagalves. Aš tiesiog norėčiau, kad jis kartkartėmis pasakytų: „Aš pasirūpinsiu, pailsėk.“ Arba kartą per savaitę nustebintų mane pusryčiais lovoje. Ar tiesiog paimtų mažylę ant rankų ir sakytų: „Eik pamiegok.“ Bet ne. Jis mano, kad tai moters misija. O jis – maitintojas.

Todėl, kai matau Dovydą, norisi jam ploti. Ne už tai, kad jis geresnis už mano vyrą. O už tai, kad jis – kitoks. Už tai, kad jis myli ne tik žodžiais, bet ir darbais. Už tai, kad nebijo būti „ne toks“, kokiu jam liepta būti nuo mažens. Kad turėjo drąsos – būti tiesiog geras žmogus.

Gal vieną dieną Mantas supras, kad meilė – tai ne tik pinigų uždirbimas. Kad moters laimė – tai ne tik gėlės kovo 8-ąją, bet dėmesys kasdien. O dabar aš tik meldžiu, kad mano vaikai turėtų tokį tėvą, kokiu tapo Dovydas savo sūnui.

Juk tikras vyriškumas – tai ne rankų jėga, o širdies stiprybė. Ir to, deja, ne visus išmokė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

11 − 10 =

Mano vyras – sofos karalius, o kaimynas – tikras didvyris. Kodėl taip neteisinga?