Gyvenimas visada pateikia staigmenų… Vyras pasiprašė skyrybų ir vėl suartėjo su savo buvusia!
Maniau, kad esu tikra meistrė meilės žaidime. Bet likimas man suteikė skaudžią pamoką: kiekvienas veiksmas turi pasekmes, ir anksčiau ar vėliau tenka už viską susimokėti.
Ištekėjau būdama 25-erių – nei per anksti, nei per vėlai. Noras išvengti sugrįžimo į provincinį gimtinės miestelį, kur kiekvienas žingsnis stebimas, paskatino mane pasilikti Vilniuje. Čia galėjau mėgautis ilgai trokšta anonimija.
Draugės vaikinas…
Čia kalbama apie Donatą. Aukštas, rudaakis, jis buvo mano mokyklinės draugės Emilijos vaikinas. Bet būtent tai skatino mane jį užkariauti. Donatas, atrodo, irgi neprieštaravo flirtui už Emilijos nugaros.
Taigi, pradėjome susitikinėti, kol jis vis dar buvo su Emilija. Nenusikramčiau savęs dėl pažinčių su kitais ir to neslėpiau. Donatas žinojo, kad nėra vienintelis mano gyvenime, tačiau ir jis nebuvo laisvas, tiesa?
Vieną dieną Donatas pamatė mane išlipančią iš kito vyro automobilio. Palaukęs, kol tas vyras išvažiuos, priėjo prie manęs ir tarė, kad reikia pasikalbėti. Pareiškė, kad nebenori dalytis man su kitais, kad negali įsivaizduoti savęs su kita moterimi, išskyrus mane. Pasiūlė atsisveikinti su Emilija ir pradėti gyvenimą kartu su manimi. Man patiko ši idėja, ypač todėl, kad ji išsprendė būsto klausimą ir leido šiek tiek paerzinti pasipūtusią Emiliją.
Pradėjome gyventi kartu, bet po kelių savaičių man tapo nuobodu; norėjau įvairovės ir aštrių pojūčių. Tai supratau netyčia sutikusi Igną – vieną iš buvusių vaikinų, su kuriuos buvo linksmi laikai. Nuėjome išgerti kavos, atsipalaidavome ir atsidūrėme jo bute. Buvo smagu ir gaivu. Po dviejų savaičių pakartojome tai ir taip pradėjome susitikinėti pramogai, be jokių įsipareigojimų.
Palaipsniui grįžau prie seno gyvenimo būdo, susitikinėjau su įvairiais vyrais. Galiausiai palikau Donatą, palikdama laišką: „Aš nebetrokštu gyventi kartu“. Paprastai ir be jokių paaiškinimų.
Netikėtas posūkis…
Po mėnesio sužinojau, kad laukiuosi. Išsigandusi sugrįžau pas Donatą. Sužinojęs apie nėštumą, jis pasiūlė susituokti. Sutikau, jau nebespinduliuodama aistringa meile, bet manydama, kad tai teisingiausias ir lengviausias sprendimas. Be to, tai leido išvengti sugrįžimo į nuobodų provincijos miestelį.
Po metų, kai gimė sūnus, vėl pastojau – dar vienas sūnelis. Rūpinimasis dviem mažais vaikais ir namų ruošos pareigos atėmė visą laiką. Donatas daug dirbo, buvo ambicingas ir dažnai vėlavo grįžti namo. Galbūt jis tiesiog neskubėjo sugrįžti pas pavargusią žmoną ir triukšmingus vaikus. Aš nebuvau maloni kompanionė: pavargusi, sudirgusi, be laisvos minutės. Laukiau Donato grįžtant, kad pradėčiau skųstis.
Tačiau… teko susimokėti.
Galbūt klausiate savęs, kas yra mano vyriausiojo sūnaus tėvas. Donatas ar kuris nors iš mano buvusiųjų? Man tai neatrodė svarbu. Galbūt Donatas, o gal ir ne. Pats sau sakiau: „Visi daro klaidų, buvau jauna, tai nebuvo tyčia…“
Iki šiol nežinau, kas yra mano vyriausiojo sūnaus tėvas, ir greičiausiai niekada nesužinosiu. Visi tiki, kad tai Donatas – ir jis pats, ir sūnus, ir mūsų artimieji.
Tačiau ar tai turi reikšmės, jei Donatas vis tiek nustojo rūpintis vaikais? Ne dėl to, kad abejotų jų tėvyste. Vieną vakarą, kai vaikams buvo 4 ir 2 metai, grįžau namo ir radau užrašą: „Pateikiau skyrybų prašymą. Mums niekas neišeina.“
Išsiskyrėme. Dabar esu viena augindama vaikus. Donatas moka alimentus, kurių vos pakanka. Bent jau jis paliko mums butą – gyventi jame, kol vaikai taps pilnamečiai.
O Donatas visgi vedė… Emiliją. Ir dabar jie laukia pirmagimio.