Trisdešimt metų kartu, bet meilės nebuvo: kaip susidoroti su išdavyste, sužinojus, kad viskas buvo melas

Aš tikrai turiu šiek tiek išsikalbėti. Ne tam, kad skųsčiausi, bet noriu, kad kas nors išklausytų ir suprastų. Artimieji nieko nežino, vaikai ir anūkai įsitikinę, kad mes su vyru turime puikią šeimą, idealų ryšį. O draugių, kurioms galėčiau patikėti tokius dalykus, niekada neturėjau – bijau paskalų, apkalbų ir neturiu jėgų aiškinti, teisintis…

Gyvenome su Algirdu daugiau kaip trisdešimt metų. Susipažinome dar 1989 metais. Man tada buvo 22, jam – 25. Jauni, svajingi, pilni vilčių. Jis atrodė rimtas, patikimas, teisingas – tas, kuris gali apsaugoti, paremti ir su kuriuo verta susieti savo gyvenimą. Mes gana greitai susituokėme, nors tėvai nebuvo tuo ypatingai sužavėti. Tačiau aš tvirtai laikiausi savo – mylėjau jį.

Pirmaisiais metais buvo sunku. Audringi devyniasdešimtieji, du vaikai, trūko pinigų. Bet mes išsilaikėme. Pradžioje du tūkstantųjų gyvenimas tarsi pagerėjo – darbas, stabilumas, nuosavas būstas. Nesakyčiau, kad maudėmės prabangoje, bet pakako viskam, kas būtina, o vaikai nepritrūko nei drabužių, nei maisto.

Dabar turime tris suaugusius vaikus: dvi dukterys jau sukūrė savo šeimas, padovanojo mums anūkų. Jauniausias sūnus dar nevedęs, bet gyvena atskirai. Mes su vyru vieni bute, rodos, džiaukis ramybe, tyla, antra jaunyste. Tačiau prieš kelis mėnesius viskas sugriuvo.

Pastebėjau, kad Algirdas pasikeitė. Tapęs irzlus, uždaras. Tylėdavo vakarieniaudamas, dingdavo darbe, nesidomėdavo nei manimi, nei anūkais. Net pagalvojau, kad gal turi kitą. Arba gal kokių finansinių sunkumų, skolų, paskolų – juk vyrai ne visada nori kalbėti apie problemas. Bet tai, ką sužinojau, buvo siaubingiau už bet kokią neištikimybę.

Algirdas pateikė skyrybų prašymą.

Kai paklausiau, kodėl, jis šaltai žiūrėdamas pasakė: „Aš niekada tavęs nemylėjau. Vedžiau iš pykčio. Moteris, kurią mylėjau, tada ištekėjo už turtingo, ir aš to neištvėriau, todėl pasipiršau tau. Ir kai jūs su ja išvykote į užsienį, susitaikiau su tuo. Bet neseniai ji mirė. Ir aš supratau, kad visą laiką gyvenau ne savo gyvenimą.”

Negalėjau tuo patikėti. Jis kalbėjo ramiai, tarsi diskutuotų apie orą. Be menkiausio apgailestavimo, be užuojautos. Sėdėjau ir klausiausi, galvoje pulsuojančiai skambėjo mintis: „Reiškia, viskas buvo melas? Visi šie metai – apsimetinėjimas?“

Jis prisipažino, kad susitiko su ja net po mūsų vedybų. Tada jie išsiskyrė, ji išvyko su vyru į Europą. Mes susilaukėme vaikų, ir jis nusprendė, kad „taip bus geriau“, nes „aš gera motina ir patikima žmona“. O dabar, kai ta moteris mirė, jis nori „pradėti gyventi sau“ ir reikalauja parduoti butą bei nusipirkti mums atskirus.

Kaip reaguoti į tokią žinią?

Visą gyvenimą maniau, kad mes tiesiog esame šiek tiek skirtingi. Kad jis nelinksmas – na, būna. Kad nesako „myliu“ – juk vyrai ne visada linkę į švelnumą. Visa tai pateisinau, aiškinausi sau. O dabar suprantu – tai nebuvo jo pobūdis. Tai buvo abejingumas. Buvau šalia, kaip baldai, kaip įprotis. Dalijomės buities reikalais, bet ne siela.

Man dabar 56 metai. Ir jaučiuosi, tarsi mane išdavė pačiu pažeidžiamiausiu metu. Kai jau esi išsisėmęs, atidavei viską: jaunystę, sveikatą, metus… O atsakymas – šaltas „aš tavęs niekada nemylėjau“.

Labiausiai man gaila ne savęs. O tos moters, kuria galėjau būti, jei būčiau žinojusi tiesą anksčiau. Jei nebūčiau gyvenusi su žmogumi, kuriam visa tai buvo nesvarbu. Jei nebūčiau nešiojusi jo vaikų, nelaukusi naktimis sugrįžtančios į namus, nekepusi mėgstamų patiekalų. O jis tiesiog kentėjo. Tiesiog gyveno šalia, nes taip paprasčiau. Jis turėjo savo priežastis – „kerštas“, „susitaikymas“, „patogumas“. Bet ar tai pateisinimas?

Nežinau, kaip dabar gyventi. Pasirodo, gyvenau iliuzijų pasaulyje. Kad niekas nebuvo tikra. Kad meilė – ne garantija. Kad gali būti gera žmona, ištikima, patikima, mylinti, ir vis tiek likti nereikalinga.

Merginos, moterys, tos, kurios tai išgyveno – pasakykite, kaip jūs tai ištvėrėte? Kaip paleisti? Kaip vėl pradėti kvėpuoti? Juk jau nesu jauna. Noriu tik truputį ramybės. Truputį pagarbos. Truputį šilumos – ne nuo jo, ne. Nuo pasaulio. Nuo savęs pačios.

Pavargau būti stipri. Bet, matyt, teks.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

18 − 9 =

Trisdešimt metų kartu, bet meilės nebuvo: kaip susidoroti su išdavyste, sužinojus, kad viskas buvo melas