Keturių dienų viešnagė pas anytą, kurios klaidos daugiau nebekartosiu.

Keturių dienų viešnagė pas anytą. Klaida, kurios niekada nebepakartosiu

Padariau didžiausią kvailystę savo gyvenime – palikau mūsų pusantrų metų sūnelį anytai vos keturioms dienoms. Maniau, jog viską numatiau: parašiau išsamias instrukcijas – net keturis A4 formato puslapius, kur detaliai išdėsčiau visus namų sąlygose kūdikio priežiūros aspektus. Ten buvo absoliučiai viskas – nuo košių ir kompotų receptų iki apsirengimo, pasivaikščiojimų, higienos ir, žinoma, miego taisyklių. Net pažymėjau, kokių produktų griežtai negalima duoti vaikui, net jei jis žiūri į lėkštę maldaujančiomis akimis. Atskirai nurodžiau, kokius žodžius jis jau žino, ką mėgsta rodyti paveikslėliuose, kaip mėgdžioja katytę ir šunelį. Juokiatės? Manote, kad perdaug sureikšminu? Galbūt. Bet mano anyta – dar tie juokai, ir buvau pasiruošusi daugeliui dalykų. Tik, kaip paaiškėjo, ne visiems.

Matyt, Dievas, suteikdamas jai motiniškus instinktus, netyčia sumaišė nerimą su abejingumu, pagardino tai dosnia chaoso porcija ir viską užklojo fraze: „Atvežkite, bus taip linksma!“ Na, tai mes ir atvežėme. Palikome vaiką, įteikėme instrukciją. Ir toliau, sprendžiant iš visko, viskas klostėsi taip: atidarė mano instrukciją – ir uždarė. Anyta gūžtelėjo pečiais: „Mes savo ketvertą be jokių popieriukų išauginome, ir nieko!“ – ir pasinėrė į savus logikos vingius.

Sūnus klaidžiojo bute kaip pakliūna, o ji sekė iš paskos kartodama: „Oi, dabar kris! Oi, susitrenks! Oi, uždarykite balkoną, o tai išlėks! Perstatykite tai – čia aštru!“ Berniukui davė valgyti viską, ką valgė patys. Pusryčiai, pietūs ir vakarienė – tas pats. Be to, maistas buvo siūlomas ne pagal režimą, o pagal principą: „Geriau jau tegu valgo, nei miega. Valgyk, saulute, poilsis – tai vėliau!“

Vaikas dieną visai nemiegojo. Nes kam to reikia? Tačiau gavo animacinių filmukų maratoną – iki vėlyvo vakaro. Ir taip kruopščiai mano sudėliotas režimas nusikėlė dviem valandomis į priekį. Dabar kiekvieną dieną virstu animatorė – rengiu trijų valandų „šou programą“, kad bent kažkaip paguldytume jį miegoti be isterijos. Jei kam reikia vedėjos vaikų šventei – kreipkitės, patirties jau turiu.

Išvada paprasta ir tragiška: anyta – gudri esybė. Ji niekada nesakys „ne“, bet visada padarys savaip. Vaikas vietoj miego gauna dar vieną lėkštę makaronų, vietoj režimo – chaosą, o vietoj ramybės – anytos aimanavimus kiekviename žingsnyje. „Geriau jau tegu pavalgys, vargšiukas!“ – ir vėl jam kemša viską iš eilės.

Žinote, ši frazė dabar man kaip prakeiksmas: NEKADA daugiau nepaliksiu vaiko su anyta! Nei valandai, nei dienai, nei tuo labiau keturioms. Galite mane vadinti nerimo kamuojama mama, pernelyg atsakinga mama ar tiesiog kaliniu, bet mano vaikas – ne joks jūrų kiaulytės eksperimentas močiutei. Tai mažas žmogus, kuriam reikia tvarkos, dėmesio ir meilės, o ne nuolatinės permaitinimo ir „animacijų iki vidurnakčio“.

O kaip pas jus? Ar dažnai patikite savo vaikus anytai? Ar ji gerbia jūsų norus, ar laikosi principo „aš geriau žinau“?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × three =

Keturių dienų viešnagė pas anytą, kurios klaidos daugiau nebekartosiu.