Išgirdusi tėvo ir jaunikio pokalbį, nuotaka pabėgo nuo vestuvių

Išgirdusi tėvo pokalbį su jaunikiu, nuotaka pabėgo iš vestuvių

Kartais pakanka vienintelės frazės, vieno atsitiktinio žodžio, kad pasaulis, kurį kūrei metų metais, sugriūtų akimirksniu. Būtent tai ir nutiko man. Vis dar negaliu patikėti, kad visa tai vyko ne kieno nors seriale, o mano tikrame gyvenime.

Mano vardas yra Rūta, ir prieš keletą dienų buvau nuotaka. Laiminga, įsimylėjusi, laukiu svarbiausios ir šviesiausios savo gyvenimo dalies. Su Domu draugavome beveik trejus metus. Negaliu sakyti, kad viskas buvo tobula, bet kas dabar turi tobulą gyvenimą? Buvome kaip dvi puselės – ginčijomės, taikėmės, svajojome. Kai pastojau, Domas neišsigando, kaip daugelis, nepabėgo ir neslėpėsi už pažadų. Jis man pasipiršo, ir mes pradėjome ruoštis vestuvėms. Viskas atrodė tarsi sapne.

Ilgai rinkausi suknelę, drebančiomis rankomis liečiau nėrinius. Restoranas, meniu, muzika – viskas buvo kruopščiai apgalvota. Mama laimės ašaromis verkė, o tėtis… Tėtis buvo ne itin šnekus, bet maniau – tai iš jaudulio. Tą dieną pabudau anksti, žiūrėjau į veidrodį ir negalėjau patikėti – štai ji, mano pasaka.

Mes susituokėme savivaldybėje, visi džiaugsmingai plojo, šaukė „Kartus!“. O tada prasidėjo pokylis prabangiame restorane Vilniaus centre. Garsi muzika, tostai, šokiai. Visi linksminosi. Visi – išskyrus mane.

Maždaug po valandos po šventės pradžios išėjau į lauką pakvėpuoti grynu oru. Ir visai netyčia tapau pokalbio liudininke, pakeitusio viską. Tėvas stovėjo su Domu, jie rūkė už kampo. Aš nesiruošiau klausytis, bet išgirdusi tėčio balsą, sustojau.

„Ir pats kadaise įkliuvau, – su šypsena kalbėjo jis, – mamai jos taip pat teko vesti dėl pastojimo. Nei meilės, nei laimės. Tik nuolatinė pareigos našta. Veltui tai pradėjai, Domai. Ji, kaip ir mama, tik gyvenimą gadina. Sau ir tau.“

Aš sustingau. Neprisimenu, kaip judėjau kojomis. Netikėjau. Tai buvo ne šiaip smūgis. Tai buvo išdavystė, atėjusi iš abiejų pusių. Mano tėtis, kurį dievinau, kuris man buvo šeimos etalonas, žmogus, kuriuo tikėjau labiau nei kuo nors kitu. Ir mano jaunikis. Jis neprieštaravo. Tiesiog tylėjo ir linktelėjo. Jis žinojo. Jie abu žinojo. Ir niekas nesustojo, niekas nepasigailėjo, kad garsiai išdėstė tai.

Aš pabėgau. Be jokių paaiškinimų. Neatsigręždama. Tiesiog ėjau ten, kur akys veda. Neraudojau – raudojau. Vidus drebėjo nuo skausmo. Nebuvo nei namų, nei šeimos, nei meilės. Viskas tapo svetima, purvina, apgaulinga. Galvojau, kad mano šeima yra pavyzdys. O paaiškėjo, kad užaugau iliuzijoje.

Pradingau. Į namus grįžau tik po dviejų dienų. Su niekuo nekalbėjau. Tyloje padėjau tėvui ant stalo automobilio raktelius, kuriuos jis man padovanojo. Tada paskambinau Domui. Pasakiau jam tik vieną: „Šiandien pateiksiu prašymą skyryboms. Mes nebebūsime vyras ir žmona“. Iš pradžių jis nepatikėjo, pradėjo šaukti, maldauti, teisintis. Bet viskas jau buvo baigta. Aš jį išbraukiau iš gyvenimo.

Taip, tai sunku. Bet galbūt būtent ši tiesa mane išgelbėjo. Nes jei nebūčiau išgirdusi to pokalbio – gyvenčiau apgaulėje, kurčiau ateitį su žmogumi, kuris nuo pat pradžių nenorėjo tokio gyvenimo. Kuris mane laikė tik pareiga, klaida.

Dabar aš viena. Su randu širdyje ir vaiku po širdimi. Bet esu laisva. Ir daugiau niekada neleisiu savęs išduoti. Kartais geriau pabėgti iš vestuvių, nei praleisti visą gyvenimą svetimoje apgaulėje.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × two =

Išgirdusi tėvo ir jaunikio pokalbį, nuotaka pabėgo nuo vestuvių