Jis ieškojo mano trūkumų apsimesdamas, kad rūpinasi — kol pateikiau skyrybų prašymą

Jis ieškojo mano trūkumų, apsimesdamas rėpestingumu – kol aš nesuplanavau skyrybų.

Iš pradžių rimtai galvojau, kad problema manimi. Kad gimusi kažkokia ne tokia – nerangi, nemoteri, nevykėlė. O jis… jis tik stebėjo, rūpinosi, norėjo, norėjo, kad pagerėčiau. Bet praėjo dveji meta, ir staiga lyg akys atsimerkė: supratau – problema ne manimi. Tai jis, mano pats vyras, tarsi su dideliniu kasdien kabinosi prie smulkmenų. Ir dar sakydamas, kad tai „mano labui“.

Jis tvirtino, kad tokius pastebėjimus daro dėl mano laimės. Jei ne jis, tai kas nors kitas tikrai nurodys mano trūkumus, bet tada bus dar skaudžiau. O jis – artimas žmogus, tad jo žodžiai turintų būti suprantami kaip pagalba. Patogu, ar ne?

Pirmoji jo „rekomendacija“ buvo mano eisena – ji, pasirodė, buvo nerangi, o laikysena nekokybiška. Tai buvo pasakyta lyg juokais, su šypsena. Bet aš – jautri – priėmiau tai kaip nuosprendį. Įsirašiau į plaukimo pamokas, paskui – į šokių studiją. Kad taptų elegantiškiau. Man tai atrodė svarbu.

Praėjo mėnesiai, pradėjau pastebėti pokyčius, net kolegos sakė, kad atrodau žydinti. O jis? Jis tik šaltai linktelėjo. Tariamai: „Na, šaunu. Tęsk.“ Jokio pripažinimo, jokios šilumos, lyg tai būtų savaime suprantamas dalykas.

Tada jis rado naują „problemą“ – mano balsą. „Per skardus“, „erzina ausis“, „kaip pradinių klasių mokytojos“. Ir vėl – viskas juokais, su pusiau šypsena. Man buvo skaudu. Įvengdavau telefoninių pokalbių, tyliau kalbėdavau su kolegomis. Paskui užsirašiau į vokalo pamokas, kad „pataisyti“ balsą. Mokytoja tik sudvejojo rankomis: „Panele, jūsų balsas visiškai normalus. Kas jums taip kvailai pasakė?“ Bet jau galvojau, kad aš kaltė, kad su manimi kažkas negerai. Visas jo žodžius priėmiau kaip gryną tiesą.

O tada prasidino rutina: mano skruostai „per išpūtę“, makiažas „šiurkštus“, nors aš jo beveik nedėvėdavau. Jis skundėsi viskuo: kaip gaminu, kaip sulankstau skalbinius, kaip juokiuos… Viskas, kas buvo šioje moteryje, kurią jis „mylėjo“, jam rūpėjo tik kritikai. Kai pabandžiau pakalbėti, tiesiogiai paklausiau, kam jis visa tai daro – gal tiesiog nori išeiti, jis įsižeidė: „Kaip tu gali! Aš gi noriu tik gero!“

Bet žinot, net mano priešai tiek nedirbė, kiek žmogus, vadintis mano vyru. Ir kai kartą atsakiau, kad jis pats priaugęs svorio ir galėtų pasidomėti savimi – jis nutilo, sustingo, o paskui pasnarkojo: „Iš tavęs to nesitikėjau.“

Ir tada supratau: jis nori tik vieno – aukos, nuolankios ir amžinai skolingos, kad kažkas ją „netobulą“ išvis pamylėjo. O aš – ne auka. Aš nebenoriu taisytis, atsiprašinėti, stengtis atitikti jo standartus. Noriu gyventi. Kvėpuje.

Padaviau skyrybų prašymą. Vyras iki šiol tyli, verdasi savyse. Bet tai jau nesvarbu. Svarbiausia – vėl jaučiu, kad galiu būti savimi. Ir mano tai užtenka.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen + nineteen =

Jis ieškojo mano trūkumų apsimesdamas, kad rūpinasi — kol pateikiau skyrybų prašymą