Sūnus slapta ateina pas mane, kad nenuliūdintų žmonos… Nors kadaise jam atidaviau viską.

Sūnus slapta ateina pas mane, kad nesukeltų žmonos nerimo… O aš kadaise atidaviau jam viską.

Auginau sūnų viena. Taip jau išėjo – vyras, nuo kurio pastojau, nenorėjo nei antspaudo pase, nei atsakomybės. O kai gimė Dovydas, jo tėvas greitai visai išnyko – iš pradžių vėluodavo grįžti, po to ėdavo „į susitikimus su draugais“, kol vieną dieną tiesiog nebeparėjo. Ir viskas – likau viena su kūdikiu rankose ir tuštuma širdyje, kurią reikėjo gydyti ne ašaromis, o darbu.

Tada man padėjo mano tėvai. Be mamos ir tėčio nebūčiau išsilaikiusi. Tėtis nešiojo anglį, pats mums sumūrijo krosnį, o mama virtų sriubų, siūbuodavo vežimėlį, naktimis sėdėdavo su vaiku, kai man jau trūko jėgų. Išsilaikėme. Dirbau siuvyklos dirbtuvėse, imdavausi papildomų darbų, siuvau namuose. Viską tik dėl sūnaus – kad jis turėtų visko, kad nejausdamas praradęs.

Dovydas augo geru berniuku – švelniu, paklusniu, šypsniu. Kai atėjo laikas eiti į kariuomenę, verkiau naktimis, bijojau prarasti su juo ryšį. Tačiau per pažįstamus sutarėm, kad jį paskirs į dalinį netoli mūsų miesto. Važiuodavau pas jį kiekvieną savaitę, o kai būdavo galima – vadas paleisdavo jį namo. Namo – pas mane, po mano globą.

Tarnyba pasibaigė, jis įstojo į universitetą. Ir tada viskas pasikeitė. Susipažino su mergina vardom Laima. Pamatėau ją vieno šventės proga – stilinga, aukšta, žvilgsnis paniuręs, laikėsi taip, lyp jau seniai žinotų viską apie visus. Dovydas švietėsi šalia jos kaip mažas berniukas. O ji – šypsojosi taip, kaip šypsosi ne artimiesiems, o praeiviams.

Nuo pirmos akimirkos pajutau: ji nenori manęs jo gyvenime. Ne manęs, nei mano mamos, kuri taip pat dievino anūką. Laima neklausė mano žodžių, kai bandžiau jai paaiškinti: aš nesivaržau su ja. Aš – jo motina. O ji – jo mylima moteris. Tai skirtingi vaidmenys. Bet ji tarsi lenktyniavo. Ir laimėjo.

Prieš vestuves nusprendžiau padaryti didelį žingsnį – atidaviau jiems savo butą. Taip, gyvenome dviejų kambarių „chruščiovkėje“ Kaune. Ne rūmai, bet savas, sukauptas, iš visos širdies. Persikėliau pas mamą, nes Dovydas sakė: „Mama, mums taip bus geriau“. Tikėjau. Galvojau – tai mus suartins.

Iš pradžių buvo dėkingumo. Tada prasidėjo kapitalinis remontas. Laima išmetė visą baldą, persiklijavo tapetus, net šviestuvus pakeitė. Nei vieno daikto, kuris primintų, kad čia gyveno jo motina. Tylėjau – na jaunimas, naujas gyvenimas, naujos taisyklės. Nors skaudėjo.

Po metų gimė Austėja. Mano pirmoji anūkė. Buvau tokia laiminga. Pamenu, kaip atvežiau jiems dovanų, vaikiškus antklodus, batelius, kaspinėlius… Bet Laima priėmė tai kaip savaime suprantamą dalyką, dirbtinai šypsodamasi, lyg darydama malonę, įleisdama mane per slenkstį. Iš pradžių leisdavo man ir mamai lankytis pagal grafiką – kartą per savaitę valandai. O vėliau išvis pareiškė:

„Jūsų namuose yra katės, nuo jų kailis. Austėjai gali būti alergija. Neįleisime. Atsiprašome.“

Taip, mamai dvi katės. Senos, geros, niekad neišėjusiosBet Dovydas dabar būna tik užsuktų durų užuolaidoje – kaip pavėjęs, nežinantis, ar drįstų atsiverti šviesai.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × 3 =

Sūnus slapta ateina pas mane, kad nenuliūdintų žmonos… Nors kadaise jam atidaviau viską.