Uošvienės svajonės apie anūką: bet kas mokės už tai – irgi aš?

Kartais atrodo, kad gyvenu ne realybėje, o kažkokiame absurdo teatre. Mano sūnus, suaugęs vyras, tarsi vėl virto berniuku, už kurį kiti sprendžia. O uošvė – kaip režisierė, vadovauja jų bendram gyvenimui, o užkulisiuose stoviu aš – su piniginė rankoje, visada pasirengusi padėti. Tik jėgų vis mažiau, o reikalavimų mano kantrybei – vis daugiau.

Gyvena jie kartu nuo pat pradžių, dar prieš vestuves. Iš pradžių sūnus gyveno pas mane, mano name, o jo būsima žmona. Kai kalbos ėjo apie santuoką – išsinuomojo butą dviese. Nekisausi, nesikišau – tegu kuria savo gyvenimą, kaip moka. Padėdavau pinigais, kai prašydavo. Ne milijonieriai, bet supratau – jauni, sunku, pati tai išgyvenau.

Bet vienas dalykas visiškai nesigauna man į galvą – jų planas dabar, būtent dabar, susilaukti vaiko. Nėra nei pastovaus darbo, nei savo kampelio, nei santaupų. Tačiau skambūs pareiškimai – vaikas nelauks, laikas bėga, ji negali gimdyti po trisdešimties, ir apskramtai – viskas susitvarkys. Ir, kaip įprasta, sūnus linkteli, sutinka be šešėlio abejonių. Žiūriu į jį ir nepažįstu. Kur tavo protas, sūnau? Kur tavo suaugusio žmogaus pozicija? Kodėl vėl leidi kitiems priimti sprendimus už tave?

Dirba, žinoma, bet tokiame darbe, kur atlyginimą gali uždelsti ar sumažinti be įspėjimo. Įsidarbino jau bent penkis kartus. Visada kažkas ne taip – arba vadovas apgaudinėja, arba įmonė griūva. O uošvės pajamos – išvis centai. Ir jau keletą kartų keitė butus. Kol dviese – dar kaip nors. O su kūdikiu rankose? Su kraustymais, rūpesčiais, dėžėmis ir naktiniais verksmais? Kas tą ištvers?

Bandžiau su jais ramiai kalbėtis. Sakiau, pragyvenkite savo gyvenimą, sustiprėkite, sutaupykite, įsikurkite, o tada jau galvokit apie vaiką. Ne. Jau viskas nuspręsta. Jai skubiai reikia. O sūnus, tarsi apmėtas – “Žinoma, eikime.” O aš turiu ruoštis ne tik močiutės, bet ir antrosios motinos vaikui vaidmeniui? Padėti – tai šventa, suprantu. Bet aš irgi ne amžinai jauna, nebegaliu visko atlaikyti.

O jei jie nesugebės? Jei po poros mėnesių, nebus už ką mokėti už butą, pirkti sauskelnių, mišinių? Kas liks kraštyje? Žinoma, aš. Nes atsisakyti sūnaus ir anūko negaliu. Tai ir baugina. Jau pavargau gyventi ant ribos – turiu ir savo problemų, išlaidų, sveikatos. Aš ne geležinė.

O uošvė… ji kalba su šypsena, beveik linksmai: “Kažkaip išgyvensime.” Tas “kažkaip” skamba taip lengvai ir nerūpestingai, lyg būtų kalba ne apie naują gyvybę, o apie pikniką. O mano viduje viskas – kodėl negalima pagalvoti, pasverti, paskaičiuoti?

Nesu prieš vaikus. Svajoju apie anūkus. Norėčiau juos prižiūrėti, mokyti, pasakoti pasakas. Bet noriu, kad tai vyktų meilėje, pakankamume, sąmojingai. O ne chaose ir skolose. Noriu, kad mano anūkas nejausis našta, kad turės viską – nuo lovelės iki šiltų drabužių. Kad augtų tikėdamasis, kad mama su tėčiu susitvarkys. O ne jaustų, kad visa atsakomybė ant močiutės.

Žiūriu į juo ir galvoju – jei palauktų porą metų, viskas būtų kitaip. Susirastų geresnį darbą, sutaupytų, išsinuomotų geresnį butą, gal net paimtų paskolą. Argi neįmanoma gyventi su galva, o ne “kaip nors”? Bet šioje šeimoje, regis, įprasta pirmBet šioje šeimoje, regis, įprasta pirmą šokti į bedugnę, o tik tada ieškoti gelbėjimo lako, ir kažkas kitas turės juos ištraukti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × 2 =

Uošvienės svajonės apie anūką: bet kas mokės už tai – irgi aš?