„- Iškepiau jums blynelių, – pasakė anyta… Sekmadienio septintą ryto“

— Aš jums blynų iškepiau, — tarė anyta… Septintą ryto valandą, sekmadienį.

Kai tik ištekėjau už Andriaus, draugės šnibždėjo pavydžiai: „Tau pasisekė! Tavo anyta – tobula“. Ir iš tiesų, Laima Povilovna iš pradžių atrodė kaip taktiška, išmintingą ir, svarbiausia, geranoriška moteris. Ji nesikišdavo su patarimais, nemokė gyvenimo ir net vestuvėse pasakė tostą, kuriame pabrėžė, kad „neprasibrovęs jauną šeimą statyti savo laimę“.

Praėjo penkeri metai. Ir aš nebeužpažįstu tos mielos moters. Nes dabar ji kiekvieną sekmadienį stovi prie mūsų durų septintą ryto, su karštų blynų padėklu, uogienės stiklainiu ir balsu, kuris, atrodo, specialiai įjungtas į garsiausią režimą: „Vaikūčiai, kelkitės! Aš jums pusryčius atnešiau!“

O viskas prasidėjo nekaltais dalykais. Aš su Andriumi po vestuvių apsigyvenom pas jo mamą Klaipėdoje, jos dviejuose kambariuose. Stenčiausi būti mandagi, nepriešintis, padėti namų ruošoje. Iš pradžių viskas ėjo sklandžiai – be barnių, be garsių konfliktų. Anyta nieko nekaltino, tik kartais prikaišiodavo, kad ne taip valau dulkes arba ne tokia temperatūra skalbinu rankšluosčius. Bet tai smulkmenos, tiesa?

Po dvejų metų pagaliau sutaupėme pirmąjį įnašą ir nusipirkom butą naujame name kitoje miesto pusėje. Aš atsikvėpiau – turėjome savo erdvę. Anyta atvažiuodavo tik savaitgaliais, paskambinus iš anksto. Mes netgi džiaugėmės jos vizitais – atveždavo pyragų, padėdavo smulkmenomis, kartais prižiūrėdavo mūsų katę Naktį, kai mes išvykdavome.

Bet tai truko neilgai. Kažkada Laima Povilovna užsiminė, kad norėtų persikelti arčiau: „Na, staiga atsiras vaikaičiai – reikės padėti!“ Aš su Andriumi persižvalgėme, bet nutylėjome. Ji primygtinai reikalavo, kad padėtume jai parduoti seną butą ir nusipirkti naują – kitoje pastato pusėje. Tada aš pagalvojau: nieko, išlaikysime atstumą.

Tik šis atstumas greitai išnyko. Kai tik ji persikraustė, viskas ėjo iš oro. Anyta iš Andriaus gavo atsarginį raktų komplektą – „atsargumo dėlei“ – ir ėmė užeiti be įspėjimo. Grįžtant iš darbo, virtuvėje jai virtė sriuba: „Štai, nusprendžiau jus paglostyti!“ Be to, lygindavo mano rubus, skalbdavo mano apatinį trikotažą, persidėliojavo spintas – „tiesiog norėjau tvarkos“. Kartą radau ją mūsų miegamajame, kai ji keitė lovos komplektą. Be leidimo. Be pasibelstimo.

Bandžiau paaiškinti Andriui, kad tai – įsibrovimas. Kad man sunku. Kad jaučiuosi kaip nuomininkė. Bet jis tik pečiais patraukdavo: „Ji gi iš gero širdies. MaBet aš jau pavargau nuo šių sekmadienių rytų ir norėčiau pagaliau pajusti, kad šis butas – tik mūsų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × two =

„- Iškepiau jums blynelių, – pasakė anyta… Sekmadienio septintą ryto“