Kartais atrodo, kad gyvenu ne realybėje, o kokiam keistame absurdo teatre. Mano sūnus, suaugęs vyras, lyg vėl virto berniuku, už kurį sprendžia kiti. O jo žmona – tarsi režisierė šiame spektaklyje, vadovauja jų bendram gyvenimui, o užkulisiuose stoviu aš – su piniginė rankoje, visada pasiruošusi padėti. Tik jėgų vis mažiau, o mano kantrybės reikalavimai – vis didesni.
Jie gyvena kartu nuo pat pradžių, dar prieš vestuves. Iš pradžių sūnus gyveno su manimi, mano namuose, o jo būsima žmona nuomavosi kambarį su drauge. Kai pradėjo kalbėti apie santuoką – išsinuomavo butą dviese. Aš nesikišau, neįsiterpiau – tegu kuria savo gyvenimą, kaip moka. Padėdavau pinigais, kai prašydavo. Ne milijonieriai esame, bet supratau: jauniems sunku, aš pati kadaise tai išgyvenau.
Bet kas man visai nesueina – tai jų sumanymas dabar, būtent dabar, susilaukti vaiko. Jokio stabilaus darbo, jokio savo kampo, jokių santaupų. Užtat garsūs pareiškimai – sakoma, kad vaikas nelauks, laikas bėga, jai po trisdešimties gimdyti negalima, ir apskritai – viskas susitvarkys. Ir, kaip įprasta, sūnus linktelėja, sutinka, be šešėlio abejonių. Žiūriu į jį ir nepažįstu. Kur tavo protas, sūnau? Kur tavo suaugusio žmogaus požiūris? Kodėl vėl leidi kitiems priimti sprendimus už tave?
Jis dirba, taip, bet ten, kur algą gali vėluoti ar sumažinti be įspėjimo. Jau keletą kartų keitė darbą, ne karta. Visada kažkas ne taip: arba vadovas apgaudinėja, arba įmonė griūva. Jo žmonos pajamos – vos gyvenamajai. Kartu jie jau kelis kartus keitė butus. Kol dviese – dar kažkaip įmanoma. O su kūdikiu? Su kraustymais, daigtais, dėžėmis ir verksmais naktį? Kas tai ištvers?
Bandžiau su jais kalbėti ramiai. Sakiau, pagyvenkite savo malonumui, sustiprėkite, sutaupykite, susitvarkykite, o paskui – ir vaikas. Ne. Jau nuspręsta. Jai skubiai reikia. O sūnus, lyg hipnozėje – „žinoma, darykim“. O aš, matyt, turiu ruoštis ne tik močiutės, bet ir antrosios motinos vaikui vaidmeniui? Padėti – šventas dalykas, tai suprantu. Bet aš jau nebe amžinai jauna, ir mano ištekliai nebegyveni.
O kas, jei jie neišsivers? Kas, jei po poros mėnesių paaiškės, kad nėra už ką mokėti už būstą, nėra už ką nusipirkti sauskelnių, pienelio? Kas liks paskutinis atsakomybės laiptelyje? Žinoma, aš. Nes atsisakyti sūnaus ir anūko tiesiog nesugebėsiu. Ir tai gąsdina. Nes jau pavargau gyventi ant ribos – turiu ir savo problBet aš tylėsiu, nes meilė kartais reikalauja tylos ir pasiaukojimo.