Aš auginau sūnų viena, tikėjausi jo paramos, bet jis tapo našta kartu su savo žmona.
Savo gyvenimą paaukojau sūnui, viena jį auginau, atsisakydama visko, kad jis išaugtų vertu žmogumi. Vietoje dėkos ir pagalbos gavau abejingumą, tinginystę ir išdavystę. Mūs mylimas sūnus, kuriam skyrėme visą širdį, ir jo žmona man tapo sunkiu naštu, ir dabar stoviu prieš kankinantį pasirinkimą: išmesti juos ar toliau kentėti, prarandant paskutines jėgas ir viltis.
Aš esu Sigita Petrauskienė, gyvenu mažame miestelyje šiaurės Lietuvoje. Mano sūnus, Tomas, vaikystėje buvo tikra likimo dovana. Išauklėtas, švelnus, paklusnus – su juo niekada nebuvo rūpesčių. Aš, viena motina, dirbau dviem darbais, kad užtikrinčiau jam gerą gyvenimą. Svajojau, kad jis užaugs, taps mano atrama, padės man, kaip aš jam. Tačiau šios svajonės sugriuvo kaip kortų namelis, kai Tomas suaugo.
Po mokyklos jis atsisakė toliau mokytis. „Mama, universitetas – ne man“, – pasakė jis ir išėjo į kariuomenę. Tikėjausi, kad tarnyba jį padarys atsakingesniu, kad grįš su noru kurti ateitį. Tačiau grįžęs jis mane tik nuvylė. Mokytis? „Nenoriu“. Dirbti? „Tik jei darbas man patiks“. Jo reikalavimai buvo nereali: didelė alga, lengvas darbas, jokių pastangų. Jis įsidarbino į sandėlį, bet po mėnesio išėjo, teigdamas, kad „tai ne jam“. Pusę metų jis sėdėjo namie, nieko nedarydamas. Aš jį maitinau, pirkdavau drabužius, mokėdavau už viską iš savo menkos pensijos, nors ir man vos užtekdavo pragyventi.
O tada Tomas į namus atsivedė žmoną – Giedrė, aštuoniolikmetę merginą, kuri niekur nedirbo ir nesiruošė. Jos įžūlumas stebino: ji elgėsi taip, lyg visas pasaulis jai klausytų, nors neturėjo nei išsilavinimo, nei planų. Žinoma, jie apsigyveno pas mane. Mano mažas butas, jau ir taip ankštas, virto kovos lauku. Bandžiau kalbėtis, kreipti dėmesį į netvarką, jų neveiklumą, bet kiekvienas mano žodis sulaukdavo pykčio. „Mama, mes patys susitvarkysim!“ – piktai atsakydavo Tomas. Giedrė linkčiojo galvą, akių vartydama. Jų žodžiai skambėjo kaip pašaipa mano pastangoms.
Vieną dieną aš nebeatlaikiau. „Susitvarkykit, bet ne mano namuose! – išsiveržiau aš. – Aš nebegaliu jūsų abiejų išlaikyti iš savo pensijos! Pats vos galų gale suduriu, o jūs ant manęs važiuojat!“ Mano balsas drebėjo nuo skausmo ir pykčio. Pateikiau ultimatumą: iki mėnesio pabaigos jie turi susirinkti daiktus ir išsikraustyti. Tomas žiūrėjo į mane su įžeidimu, Giedrė šnypštė, bet niekas neprieštaravo. Tačiau giliai širdyje jaučiu baimę: o jei jie neišvažiuos? Ką man daryti su savo pačiu būsūnus, kurį taip myliu?