Kai tėvas paliko, pamotė išėjo pasiimti manęs iš vaikų namų: Visada dėkosiu Dievui už antrąją mamą.

Mano gyvenimas – tai eilė praradimų ir stebuklų, kurie išmokė branginti šeimos šilumą ir žmonių, tapusių artimais ne kraujyje, bet širdyje, gerumą. Kartą buvau vienišas berniukas, kuriam prarado viską, bet viena moteris pakeitė mano likimą, tapdama antra mama. Ši istorija – apie skausmą, viltį ir dėkingumą už meilę, kuri išgelbėjo mane nuo nevilties.

Esu Dovydas, gimęs mažame miestelyje pietų Lietuvoje. Vaikystėje turėjau laimingą šeimą – aš, mama ir tėtis. Bet gyvenimas būna negailestingas. Kai man buvo šešeri, mama sunkiai susirgo ir netrukus mirė. Tėtis nesugebėjo susitvarkyti su sielvartu ir pradėjo gerti. Mūsų butas tuštėjo – šaldytuvas buvo tuščias, į mokyklą ėjau purvinas ir alkanas. Nustojau mokytis, vengiau draugų, o kaimynai, tai pastebėję, pranešė vaikų teisių apsaugos tarnybai. Jie norėjo atimti iš tėčio tėvų teises, bet jis paprašė suteikti galimybę. Pažadėjo pasikeisti. Atsakingieji sutiko, bet perspėjo: po mėnesio sugrįš.

Po jų vizito tėtis pakeitėsi. Metė gerti, nupirko maisto, ir mes kartu sutvarkėme namus. Pirmą kartą ilgai pajutau viltį. Kartą tėtis pasakė: „Sūnau, noriu supažindinti tave su viena moterimi“. Susimąsčiau – ar jis pamiršo mamą? Jis patikino, kad myli ją, bet ši moteris mums padės, ir vaikų teisių tarnyba nebekis. Taip susipažinau su teta Ona. Atvažiavome pas ją svečiuis, ir ji man iškart patiko. Ji turėjo sūnų, Mindaugą, dvejais metais už mane jaunesnį. Mes greitai susidraugavome. Namose pasakiau tėčiui: „Teta Ona – gera ir graži“. Po mėnesio mes persikraustėme pas ją, o savo butą išnuomojome.

Gyvenimas taisėsi. Ona rūpinosi mumis kaip giminaičiais, o Mindaugas man tapo kaip brolis. Vėl pradėjau šypsotis, mokytis, svajoti. Bet likimas smogė dar kartą. Tėtis staiga mirė – širdis neatlaikė. Mano pasaulis sugriuvo. Po trijų dienų atvažiavo vaikų teisių apsaugos darbuotojai ir nuvežė mane į vaikų namus. Buvau sutriuškintas, pasimetęs, nesupratau, kodėl viskas griūva. Ona lankydavosi kas savaitę, atveždavo saldumynų, apkabindavo, žadėdąs parsivesti. Ji tvarkė dokumentus, bet procesas užtruko. Netekau vilties, manydamas, kad liksiu tuščiuose valstybės namuose amžinai.

Vieną dieną mane iškvietė pas vaikų namų direktorę. „Dovydai, susiruošk, važiuoji namo“, – pasakė man. Netikėjau. Išėjęs laukan pamatiau Oną ir Mindaugą. Ašaros užliejo akis, mestausi į jų glėbį, lyg bijodamas, kad jie išnyks. „Mama“, – išsvilpdžiau, pirmą kartą taip pavadinęs Oną. „Ačiū, kad parsivežei. Padarysiu viską, kad niekada negailėtum“. Ji glostė mano galvą, o aš verčiau iš džiaugsmo. Sugrįžau namo, į šeimą, kuri tapo mano tikra.

Sugrįžau į savo mokyklą, vėl pradėjau mokytis. Laidas bėgo. Baigiau mokyklą, įstojau į universitetą, radau gerą inžinieriaus darbą. Su Mindaugu likom artimi kaip broliai, nors ir ne kraujo. Užaugom, susikūrėme šeimas, bet niekada nepamirštam Onos. Kiekvieną savaitgalį atvažiuojam pas ją svečiuis. Ji mums gamina skanius pietus, mes valandomis kalbamės, juokiamės. Ona susidraugavo su mūsų žmonomis – jos tapo kaip seserys. Jos namai kupini šilumos, ir matau, kaip ji laiminga, apsupta mūsų.

Visada dėkosiu Dievui už Oną – savo antrą mamą. Be jos galėčiau būti visai kitoks žmogus, pasiklydęs šaltuose vaikų namų kambariuose. Ji man davė ne tik namus, bet ir šeimą, meilę, tikėjimą gerumu. Ši istorija – apie tai, kad tikra šeima ne visada susijusi krauju. Ona išmokė, kad meilė ir rūpinimasis gali išgydyti net giliausias žaizdas, ir aš amžinai liksiu jai dėkingas už išgelbėjimą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

ten + twenty =

Kai tėvas paliko, pamotė išėjo pasiimti manęs iš vaikų namų: Visada dėkosiu Dievui už antrąją mamą.