Ačiū, fėja, kad man atsirado tėtis: kaip mano dukterėčia atgavo šeimą po metų išsiskyrimo

„Ačiū, fėja, kad dabar turiu tėtį“: kaip mano dukterėčia po ilgų skyrybų susirado šeimą

— Mamyte, o kada fėja dovanojos man tėtį? — kartą paklausė mano dukrelė, žvelgdama į mane didelėmis akimis, kuriose buvo daugiau vilties nei aš pajėgčiau išlaikyti. Mes su ja dažnai žaidėm stebuklingus žaidimus, piešdavom, kurdavom istorijas. Tą dieną ji iš traškučių dėžutės ištraukė piešinuką, kuriame buvo mergaitė, kalbanti su mažyčiu žmogeliuku. O tada rado ir kitą — ant jo mergaitė darytų pratimus ir juoktūsi.

— Šitaip aš darysiu pratimus, o paskui apsilaistysiu vandenėliu, mamyte! — džiaugsmingai pasakė ji ir, šiek tiek pažaidusi, ramiai užmigo.

Nuo to laiko dar labiau ėmiau galvoti, kad gyvenimas gali būti tikrai nenuspėjamas. Bet pradėkime nuo pradžių.

Kažkada įstojau į pedagoginį universitetą kartu su geriausia drauge Irena. Mes buvom neatskiriamos: mokslai, studentinės nakties, svajos apie ateitį. Baigus mokslus abi ėjom dirbti į mokyklą. Irena šalimais ilišdavo vaikų knygas — ji turėjo auksines rankas ir neįtikėtina vaizduotę. Būtent jos kūrybą pastebėjo užsienio leidėjai, ir vieną dieną jai pasiūlė kontraktą JAV. Taip ji išvyko — visiems trims metams. Bendravom, rašėm, skambindavom, ilgoms.

Kai Irena grįžo į gimtąjį miestą, ji jau nebūvo viena. Su ja buvo mažytė mergaitė — jos dukrelė. Apie vyrą ji nieko nesakė. Tėvų tuo metu jau nebūvo. Ji gyveno viena ir su vaiku kovojo, kiek galėjo, o aš stengiausi būti šalia, padėti. Austėja buvo tikra saulėtąja dukrele. Irena laisvalaikiu piešdavo — dažniausiai savo dukrelę skirtingais gyvenimo etapais: mokyklininke, paaugle, suaugusią. Mane stebino, kaip tiksliai ji galėjo nupiešti ateitį.

— Iš kur tu žinai, kokia ji bus? — klausdavau.

— Na, pažiūrėsim, — tik šypsodavosi ji atsakydama.

Bet džiaugsmas netruko ilgai. Kai Austėjai sukako dveji metai, Irenos širdis ne tekėjo. Per metus, praleistus Amerikoje, jos sveikata pablogėjo, ir vieną dieną jos tiesiog nebėra.

Nedelsiant pradėjau rinkti dokumentus įvaikinimui. Baugino tik viena — kad mergaitę gali paimti svetimi žmonės. Bijojau, kad pavėluosiu, kad ji atsidurs kitoje šeimoje. Bet laimei, spėjau. Nuo tada Austėjai aš tapau mama. Ji žinojo, kad tikroji mama gyvena danguje. Kartą peržiūrėdavom Irenos piešinius, ypač prieš miegą — tie eskizai ją ramindavo, lyg mama vis dar būtų šalia.

Austėja augo protinga, gera, svajingAustėjai jau buvo trylika, kai vieną vakarą, grįžęs iš kavinės, kur švenčiau savo gimtadienį su draugėmis, prie durų pamāčiau aukštą vyrą su sunkiai suprantamu akcentu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fourteen + eighteen =

Ačiū, fėja, kad man atsirado tėtis: kaip mano dukterėčia atgavo šeimą po metų išsiskyrimo