Kai Gabija pirmą kartą sutikta Vytautą, jai atrodė, kad pagaliau rado tą vienintelį, su kuriuo galėtų sukurti tikrą, tvirtą, brandžią ateitį. Jis buvo ne tik gražus, protingas ir dėmesingas – jis iš karto parodė, kad ieško rimtų santykių. Jie labai greitai suartėjo, o po kelių mėnesių jau gyveno kartu. Pradžioje – nuomojamame bute, manydami: „Pažiūrėsim, kaip seksis“. Bet viskas klostėsi lengvai ir lyg savaime.
Kasdienybė nesunaikino jų jausmų. Jie mokėjo sutarti, pasišvęsti vienas kitam. Kartu ruošdavo vakarienę, žiūrėdavo senus filmus, vakarais vaikščiodavo po miestą, kurdavo savaitgalio, vasaros, gyvenimo planus. Draugai jau seniai juos vadino vyru ir žmona. Visi tik laukė, kada jie pagaliau žengs kitą žingsnį. Bet tas žingsnis vis atidėliojamas.
Pirmus metus Gabija neskubėjo. Ji buvo įsitikinusi – Vytautas pats viską pasiūlys, kai ateis laikas. Bet kai praėjo antrieji, o paskui ir trečieji metai, ir niekas nepasikeitė – ji pradėjo nerimauti. Ypač skaudėjo, kai viena po kitos jos draugės ėjo į santuoką, skelbdavo nuotraukas iš registryratūros su užrašais „Dabar mes šeima“. O Gabija net neturėjo žiedo. Net užuominos. Net pokalbio.
Ir tada nutiko nelaimė – sunkiai susirgo Vytauto motina. Visos šeimos mintys ir jėgos buvo skirtos gydymui, tyrimams, kelionėms pas gydytojus ir į vaistines. Kalbos apie vestuves išnyko – ir Gabija tai suprato. Ji tylėjo, palaikė, nevaržė. Kai Vytauto mama pagerėjo, Gabija atsiduso: dabar galima vėl galvoti apie ateitį. Tačiau jos sužadėtinis tarsi ir toliau liko režime „dabar ne laikas“. Santuokos tema tarsi išgaravo.
Gabija vis laukė. O paskui suprato: gana. Ji nenori būti tiesiog patogia moterimi šalia. Ji nori būti žmona. Nori šeimos, vaikų, namų. Ir, galiausiai, tikrumo rytojaus dienai. Juk net būsto paskola atrodo bauginanti, kai esi tik draugė. Ir ji nusprendė.
Pačiai nusipirko žiedą. Užsakė jaukų stalą mėgstamiausiame restorane. Pasirinko datą – ne atsitiktinę, o tą, kai jiedu pirmą kartą pasakė vienas kitam „myliu“. Vytautas, pamatęs ją su dėžute, iš pradžių sutriko, ėmė teisintis: gi juk ketino pats, tiesiog nerado laiko. Bet galiausiai pasakė „taip“. Be ceremonijų, be ugnes akyse, bet pasakė.
Gabijos draugės buvo šokiruotos. Kai kas žavėjosi jos drąsa, kai kas – purtė galvą, sakydami, kad ji įsivėlė į kvailą padėtį. O ji tiesiog atsikvėpė. Nes viduje tapo lengviau. Nes dabar – viskas aišku.
Gabija nelaukė, kol kas nors už ją nuspręs. Ji pati ėmėsi reikalo. Pateikė prašymą per Valdžios vartus, pasirinko datą, ėmė ieškoti suknelės, užsakyti restoraną, derėtis su fotografu. Vytautas dalyvavo ruošiantis – ne su entuziazmu, bet dalyvavo: nuvažiavo į degustaciją, užsirezervavo mašiną, padėjo rinktis žiedus. Viskas ėjo savo tvarka.
Kartą Gabija pastebi draugių žvilgsnius. Tos, kurios jau ištekėjusios – su užuojauta, sakydamos „žiūrėk, kad nepasigailėtum“. O tos, kurios dar ne – su pavydesiu, kad ji drįso. O ji tiesiog eina pirmyn. Nes pavargo gyventi neapibrėžtume. Nes nusipelnė laimės. Nes myli – ir tiki, kad ne veltui.
Galbūt ji pasielgė ne pagal kanoną. Galbūt kas nors pasakys: „Moteris neturi žengti pirmo žingsnio“. Bet galbūt, jei daugiau moterų nustotų laukti, jog joms kas nors nuspręs, ir laimingų šeimų būtų daugiau?
Ar ji pasielgė teisingai? Galbūt. Ar tai atrodė juokingai? Ne. Tai atrodė kaip suaugusios moters poelgis, kurios turi pakankamai drąsės pačiai suvaldyti savo likimą.