– Niekada nenumančiau, kad būdama penkiasdešimt dviejų tapsiu pašėlusių kalbų objektu, ir visą tai dėl savo pačios dukters, – kartėliu skundžiasi Vilma savo draugei. – Visą gyvenimą dirbu iki išsekimo, taupau, imuosi bet kokio papildomo darbo, kad tik mano dukraitė turėtų visko, o galų gale ji mane apkaltina vogimu! Dabar visas Žalieji Kalnai apie tai šnekučiuoja, o ji net susirado tėvą, su kuriuo nebuvome bendravusios penkiolika metų, ir jam apsiskundė.
Vilma maldavo dukrą ir buvusį vyrą nustoti skleisti paskalas, nes tai gėda visam miestui. Tačiau viskas veltui. Jie kartodavo tą patį: ji apvogė savo pačią dukrą. Draugė, išklausiusi, suglumusi paklausė:
– Vilma, nieko nesuprantu! Kaip galėjai ją apvogti? Papasakok nuo pat pradžių.
– Žinai, kaip viena augau Austėją. Atsimeni, kaip vyras mane paliko su dvejų metų dukrele dėl kitos moters? Nelengva buvo atspėti, kaip man sunku.
– Žinoma, atsimenu. Iki šiol nesuprantu, kaip išgyvenai!
Vilma giliai atsikvėpė, prisimindama tas niūrias dienas. Po skyrybų ji suprato, kad negali likti gimtajame mieste, kur viskas priminė išdavystę. Pardavusi tėvų dviejų kambarių butą, su Austėja persikėlė į Žaliuosius Kalnus. Pinigų užteko tik menkam dvikambariam gerame rajone. Vilma įrašė dukrą į darželį ir ėmėsi dviejų darbų. Tada ir sutiko draugę. Gyvenimas buvo sunkus: begaliniai papildomi darbai, nuovargis, tačiau aplinkos pakeitimas davė vilties naujam pradžiai.
Vilma dirbo nenumaldomai, kad Austėjai nieko nestigtų. Gražūs drabužiai, naujas telefonas, šokių pamokos, anglų kalbos mokytojas – viską, ko tik dukra norėjo. Be giminių paramos, Vilma viena traukė šeimą. Ji norėjo, kad Austėja niekada nejausdama stokos, todėl taupė ant savęs, atsisakydama naujų suknelių ir poilsio.
– Argi tu viską mokėjai pati? – nustebo draugė. – Aš galvojau, buvęs padėdavo pinigais!
– Jis mokėdavo alimentus, – pripažino Vilma. – Bet aš penkerius metus tos sąskaitos nelietau. Norėjau nieko nesiimti iš išdaviko. Vėliau nusprendžiau pasitikrinti, kiek ten susikaupė. Suma buvo gana didelė, bet poreikio tiems pinigams nebuvo – aš ir taip susitvarkydavau. Nusprendžiau juos palikti ateiciai. Pradėjau ir dalį algos taupyti.
Austėjai visada buvo kas reikia, todėl alimentų nereikėjo išleisti. Vilma svajojo apie senatvę: nusipirkti namuką kaime, užsiauginti daržą, laikyti vištas, triušius. Dukra ištekės, o ji paliks jai butą ir siųs naminių užkandžių. Žinoma, didžioji dalis sąskaitos pinigų buvo alimentai, o ne jos santaupos.
– Kokia puiki idėja! – sužavėta tarė draugė. – Aš irgi svajoju apie namuką kaime. Šaunu!
– Neskubėk girtis, – karčiai nusijuokė Vilma. – Kai tik nusipirkau namą, buvau septintame danguje ir pasidalinau džiaugsmu su Austėja. Ir iškart to pailgailau. Ji apkaltino mane vogimu ir nustojo su manimi kalbėti.
– Argi dėl pinigų? – apstulbo draugė. – Austėja visada buvo tokia protinga, gera mergina!
– Ji tokia ir liko, – atsikvėpė Vilma. – Bet kažkodėl nusprendė, jog pavogiau jos pinigus. Ilgai pykomės. O vėliau ji surado tėvo numerį ir jam apsiskundė. Dabar jie reikalauja grąžinti visą sumą. Buvęs mane pavadino egoiste, sakė, kad išleidau jam skirtus pinigus Austėjos išsilavinimui. Bet jie nepaiso to, kad dirbau dviem darbais ir daviau dukrai viską, ko jai reikėjo. Argi aš tokia baisi motina, kad apvogiau savo vaiką?
Vilma nutilo, ašaros užliejo jos akis. Ji prisiminė, kaip atsisakydavo mažiausių džiaugsmų, kad Austėja augtų turtingai. Kiekvienas naujas įrenginys, kiekviena kelionė prie jūros – viskas buvo apmokėta jos darbo. O dabar dukra, kurią augino su tokia meile, apsisuko prieš ją. Žalieji Kalnai ūžė nuo paskalų: „Vilma pavogė iš dukros alimentus!“ Kaimynai šnibždaAustėja vieną vakarą atėjo pas mamą su šviežiai iškepinta varškės pyraga, ir tada Vilma suprato, kad meilė visada nugali.