„Prieš trejus metus anyta išvarė mus su vaiku į gatvę, o dabar pyksta, kad nenoriu su ja bendrauti“

Prieš trejus metus uošvė išmetė mane su vaiku į gatvę. O dabar pyksta, kad su ja nenoriu kalbėtis.

Man trisdešimt, gyvenu Vilniuje, auginu sūnų ir bandau kurti normalų gyvenimą. Bet vis dar viduje gyvena skausmas, kuris neišnyksta. Nes prieš trejus metus moteris, kurią laikiau šeimos dalimi, be jokios abejonės išmetė mus su kūdikiu į šaligatvį. O dabar ji nesupranta, kodėl su ja nekalbu. Dar ir įpykusi.

Su Dovilu susipažinau pirmame universiteto kurse. Įsimylėjom nuoširdžiai – jokių vakarėlių, intrigų, viskas iš karto tapo rimta. Tada staiga pastojau. Nepaisant kontracepcijos, testas parodė dvi juosteles. Buvo baimės, panikos, širdgėlos, bet net minties apie abortą negalėjau priimti. Dovilas neišsigando, nepabėgo – jis pasipiršo, ir mes susituokėme.

Gyventi buvo nekur. Mano tėvai gyvena netoli Alytaus, aš nuo septyniolikos gyvenau Vilniaus bendrabutyje. O Dovilas nuo šešiolikos gyveno vienas: jo mama, Rasa, po antros santuokos persikėlė pas naują vyrą į Klaipėdą, o savo dviejų kambarių butą Naujamiestyje paliko sūnui. Po vestuvių ji „maloningai“ leido mums ten apsistoti.

Iš pradžių viskas buvo ramu. Mes mokėmės, dirbome papildomus darbus, laukėme vaiko. Aš stengiausi palaikyti tvarką, virdavau, valydavau, taupydavau kiekvieną centą. Bet viskas pasikeitė, kai Rasa pradėjo mus lankyti. Ne tik atsisėsdavo – ji darydavo patikras. Atidarydav spintas, tikrindav grindis po lova, nusiimdavo pirštines, kad praslenktų pirštu palangėje. Aš nėščia bėgiojau po butą su šluoste, tik kad patenkčiau. Bet kad ir kiek stengiaus – viskas buvo ne taip.

„Kodėl rankšluostis ne viduryj?“, „Trupinėliai ant virtuvės kilimėlio!“, „Tu ne žmona, o katastrofa!“ – tai buvo jos nuolatiniai įsiveržimai.

Kai gimė mūsų sūnus Vytas, tapo dar blogiau. Aš vos spėjau miegoti ir maitinti kūdikį, bet uo išvirė reikalavo tobulo švarumo, kaip operacinėje. Tris kartus per savaitę blizginau butą, bet jai vis trūko. Ir vieną dieną ji pareiškė:

– Po savaitės atvažiuosiu. Jei pamatysiu net dulkę – skristumėte iš čia!

Maldavau Dovilą pakalbėti su ja. Jis bandė. Bet Rasa buvo nepaslankiai. Kai ji atvažiavo ir rado balkone savo senas dėžes, kurių neliečiau, nes jos ne manęs – kilo skandalas.

– Pasiimk savo daiktus ir važiuok pas savo tėvus! O Dovilas tegu pats nusprendžia – su tavimi ar čia!

Ir Dovilas neišdavė. Jis išvyko su manimi į Alytų. Apsigyvenom pas mano tėvus. Jis kiekvieną rytą keldavosi šeštą, važiavo į paskaitas, po to į darbą, grįždavo naktį. Aš bandžiau dirbti nuotoliniu būdu – pajamų beveik nebuvo. Pinigų neužtekdavo, skaičiavom centus, valgėme makaronus su kiaušiniais. Tik mano tėvų parama ir meilė padėjo išgyventi.

Paskui pradėjom atsitiesti. Baigėli universitetą, susiradom darbą, nuomavomės butą Vilniuje. Vytas užaugo, tapom tvirta šeima. Tik tas pyktis nepraėjo.

Rasa visą šį laiką gyvena viena. Butas, iš kurio mus išvarė, stovi tuščias. Ji retkarčiais skambina Dovilui, klausinėja apie anūką, prašo nuotraukų. Jis bendrauja. Nelaiko pykčio. O aš negaliu. Man tai išdavystė. Ji sudaužė mūsų gyvenimą pačiu pažeidžiamiausiu momentu. Išmetė mus, kai buvom bejėgiai.

– Tai mano butas! Turėjau teisę! – sako ji.

Taip, teisę – gal ir turėjo. Bet sąžinę? Širdį? Kur jos buvo, kai stovėjom stotyje su kūdikiu ir dviem lagaminais?

Aš ne kerštinga. Bet atleisti – neprivalau. Ir į jos gyvenimą grįžti nesiruošiu.

Pamoka: kraujas nėra visada storesnis už vandenį, o žodis „šeima“ turi reikštį tik tada, kai yra pagarba ir meilė.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eight − 1 =

„Prieš trejus metus anyta išvarė mus su vaiku į gatvę, o dabar pyksta, kad nenoriu su ja bendrauti“